Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy Magyarországo...

Hogy lehet, hogy Magyarországon csak a Jobbik tudja megszólítani a fiatalokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem: normális országokban épp, hogy a fiatalok a sokkal nyitottabb gondolkodásúak, ennélfogva többnyire baloldali, liberális pártokat támogatnak.

A briteknél is a Labour a legnépszerűbb a körükben, az USA-ban is a demokraták, stb.


2017. jún. 9. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy látom, hogy a Momentum talán esélyes, hogy változtasson ezen.
2017. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
engem fiatalként a momentum szólított meg, de a jobbik is kezd szimpatikus lenni számomra
2017. jún. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Lehet azért, mert nincs is igazi liberális és baloldali párt. Azért lássuk be, az MSZP a nevéből él, mindenki fejében ott az MSZP logó meg a hozzá tartozó arcok, de igazi baloldali programjuk nincsen.


A Fideszen, Jobbikon és MSZP-n kívül meg törpepártok vannak, 5% körül, mert az embereknek az embléma kell, plusz a Jobbik az újdonság ereje miatt szinten fel tudott jönni.


Amúgy meg a fiatalok valahogy semelyik pártnak nem fontosak, nekem úgy tűnik. Inkább azt veszem észre, hogy a stabil szavazóbázis megtartására törekednek a "nagyok".

2017. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Mi osztályunkban elég sok fideszes van (középiskola).

Néhány jobbikos is (ők jobban hangoztatják ezt).

Más nálunk nincs nagyon, többiek nem foglalkoznak a politikával.

2017. jún. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a fiatalok megosztottak politikailag, nem lehet mondani, hogy jobbikosok lennének,csak ők jobban hangoztatják. Amúgy nem tudom miből gondolod, hogy az USa-ában a fiatalok demokraták lennének, sőt egyes kutatások szerint a mostani 15-20 évesek az Usa-ban jóval konzervatívabbak és vallásosabbak, mint a 25 és 50 év közötti korosztály. A tipikus demokrat választók a nagy városokban (new, york, los angeles, hosuton stb) felnőtt fiatalok és persze az ott szicializálódott idősebb korosztály is, Magyarországon is a budapesten felnőtt és szocializálódott fiatalok momentum tömegbázisa
2017. jún. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

LMP-re is fiatalok szavaznak.


Egy fiatal jobboldali valószínűleg jobbikos, baloldali meg lmp-s (bár 2018-ra lehet elpártolnak valamelyik kis párthoz). Azért jovak erősebb a Jobbik, mert nem csak fiatal szavazóik vannak, és Budapesten kívül is léteznek.

2017. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Aztán ami a lényeg: A fiatalok nagy része valójában magasról tesz az egészre, csak szeretnének tanulni és jól fizető állást szerezni...
2017. jún. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Nézd meg az oktatás színvonalát, ahogy évtizedek, de inkább évszázadok óta hülyítik el a népet, és megkapod a választ.


Plusz a magyar nyelv is tehet róla: mivel nagyon különböző, mint az európai nyelvek, a magyarok jellemzően nem beszélnek európai nyelveket, nem látnak ki a határon túl, nem értik, hogy mi folyik a nagyvilágban, Európában, ostoba, idejétmúlt elképzeléseik vannak a világról meg a dolgokról úgy általában. Ezért a jobber pártok úgy etetik meg a magyarokat a legprimitívebb alpári demagóg hülyeségekkel, ahogy akarják.

2017. jún. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

én fiatal vagyok, de engem nem tudod megszólítani a jobbik

nem mintha bánnám :-D

2017. jún. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

"Szerintem a fiatalok megosztottak politikailag, nem lehet mondani, hogy jobbikosok lennének,csak ők jobban hangoztatják. "


A magyar társadalom is megosztott, viszont az már kimutatható, hogy például a Jobbik támogatottsága az életkor növekedésével csökken még az MSZP-jé nő. Ezen felül az is tudható, hogy 2015-ben a felsőoktatási intézményekben tanuló diákok között a pártok közül a Jobbik volt a legeredményesebb.


[link]

2017. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!