Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem találnak valami...

Miért nem találnak valami produktívabb tevékenységet a közmunkásoknak?

Figyelt kérdés
Ahogy láttam, semmi értelme jellemzően annak, amit csinálnak, s ezt ők is tudják, még ez is negatív irányba viszi az amúgyis igen kevés munkakedvüket. Nem lehetne esetleg valamit termelni, amit pénzzé lehet tenni az önkormányzatoknak pl? Vagy ilyen van?

2017. jún. 10. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Akik benne vannak a közmunkában azok nem is akarnak dolgozni ezért nem is keresnek rendes munkahelyet jo nekik a havi 50 ezer. Lesüllyedt, alkoholista, igénytelen emberek, nem is várható el tőlük hogy emberként viselkedjenek. A 8 órás munkaidejük alatt a főtéren a padokon ülnek, cigiznek, berugnak, beszélgetnek. Nekik ez tökéletes "munkahely"
2017. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

#1


A magyarországi munkakörülmények között normális ember nem is nagyon akar dolgozni.

A politikusaink szerencséje, hogy elég sok állat él ebben az országban, akiknek a jelenlegi szint teljesen jó.

2017. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, gondolod hogy ha rendes munkát adnának nekik, amivel termelnek is, meg hasznos is, azt meg bírnak csinálni?? ŐK munkára képtelenek, 5-6 osztályt végzettek, vakok, analfabéták, büdösek. Na pfuj.
2017. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Ennyi pénzért semmilyen produktív munkát nem lehet várni egy embertől. Ausztriában az örök segély (nem az átmeneti munkanélküli segély az még több) is 4X-ese mint a magyar közmunkás bér.
2017. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
4-es!! A fizetésüket(50ezer) azért kapják hogy dolgozzanak, sepregessenek, leveleket szedjenek össze, szemetet szedjenek, füvet nyirjanak. Lehet ennek semmi haszna, de azért mégse padon kéne ülniük 8 órán át. Én mindennap látom őket.
2017. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

#5


50 ezer forintért mégis ki fog neked sepregetni? Én se csinálnék annyi pénzért semmit.

2017. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én láttam őket járdát, kerékpárutat építeni, amit azóta is nap mint nap használok. Egészen sok értelme volt. Persze nem mind ezt csinálja, de ha ilyesmit csinálnának, máris jobb lenne.
2017. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es!! Azok biztos közmunkások voltak??
2017. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

"4-es!! A fizetésüket(50ezer) azért kapják hogy dolgozzanak, sepregessenek, leveleket szedjenek össze, szemetet szedjenek, füvet nyirjanak. Lehet ennek semmi haszna, de azért mégse padon kéne ülniük 8 órán át. Én mindennap látom őket."


Az állami szféra ilyen,nincs benne teljesítménykényszer.

Amiről te beszélsz az a versenyszférában dolgozókra jellemző.


Nem csak a közmunkás viselkedik így.

Menj egy egy kormányhivatalba,és nézd meg,hogy ott mennyire törik magukat a dolgozók.

2017. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szinte jellemző hogy itt is mi megy. A közmunkás nem azért közmunkás mert az akar lenni!! Sok emberke lecsúszott sokan nem is tettek érte ill. okokat lehet találni ebbe a miértbe most ne merüljünk bele. Tény hogy önkormányzatok vízművek stbi.. Olcsó munkaerőt alkalmaznak a munkájukra szükség van de valóban nem olyan jellegű amit el lehetne adni. Kérdezem én ki találta ezt az úgymond jól működő programot???? Magyarország jobban teljesít,dübörög a gazdaság??? 52000ft-ért :D Idáig süllyedt ez az ország,nem azt kell nézni hogy cigiznek,ücsörögnek eleve már a program egy vicc jelen árak,bérek és megélhetések terén. Én jelenleg egy olyan cégnél dolgozom ahol a kollektív szerződéssel felvett emberek 170000ft-ot kapnak bruttó! Én ugyanazt csinálom közmunkába 2 gyerekkel kapok 80 000-et!!!! Szeptembertől felveszenek majd de 4 éven keresztül én is közmunkáztam. Hozzá teszem a 8 osztály mellett van faipari végzettségem + M.fűrész vizsgám. Sajnos olyan környezetben élek ahol szeretnek a vállalkozók bejelentés nélkül dolgoztatni megállás nélkül! Igaz ott több a pénz de nincs se szabi,se táppénz se semmi. Magyarán jogaid nulla.Akkor meik a jobb a bizonytalan több vagy a biztos kevesebb???

Én utóbbi mellett döntöttem bizva abban hogy jobb lesz mert ugye ez egy ugródeszka a munkaerőpiacra visszakerüléshez :D Ezt mondták csak hogy ez nem igaz. Nyilván akik alacsony iskolai végzettséggel rendelkeznek azok ne számítsanak semmi jóra mert a mai felgyorsult világban igazából a versenyszférába nincs rájuk szükség valljuk be. Csak az a baj hogy sok van ilyen akiket másra nem használnak mint statisztika javításra hogy kevesebb legyen a munkanélküli. Tehát a kérdésre a válaszom hogy szerintem tudnának ök olyan munkát is végezni ami ugymond hasznosabb na de azért megis kéne fizetni arányosan a jelenlegi árakkal ugyebár. Lehetőséget kínálni nekik olyan cégeknél pld ahol van lehetőség jobb kerestere csak dolgozzon,viselkedjen rendesen,ne igyon alkoholt munka előtt és közben,megbízható legyen stbi.. Másképp ebből nincs kiút csak lefelé megy a szekér. Ennyi pénzből csak lebegni lehet akár a buborék a vízen. Nos hát ezt érzik a közmunkások és ezért ejtik magasról mennyit üldögélnek mennyit cigiznek mennyire vannak megbecsülve. Kedves kérdező! A válaszom kérdésedre az hogy nem produktívabb munkát kéne találni a közmunkásoknak hanem rendes munkát adni nekik megfelelő bérért. Nem mondom hogy nincs szükség falevél szedésre,árterek takarítására,hómunkásra,kaszásra stbi.. Na de amikor nem volt közmunka akkor is meg voltak oldva ezek a dolgok sőt... Tudok olyan céget aki elküldte a munkásait majd 2 hónap múlva felvette vissza ugyanazokat közmunkásként fele annyi pénzért :D Magyarország jobban teljesít :D Ez az ország nem szól másról mint hogy ki kit tud jobban lenyúlni,csűrik csavarják a törvényeket, ha épp nincs megfelelő a hoznak rá egyet. A közmunkaprogram értelmetlen és megalázó az embereket semmibe vevő gusztustalan politika. Ez a véleményem kedves kérdező és ha esetleg néhol durvábban szóltam a kelleténél akkor elnézést kérek.

2017. jún. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!