Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek belegondolnak hogy...

Az emberek belegondolnak hogy mennyit lopnak a politikusok? Miért a leggazdagabbak a legtelhetetlenebbek?

Figyelt kérdés

Ha manapság azt halljuk hogy ellopták 50-70 millió forintot, fel se kapjuk a fejünket. Persze nehéz is lenne, mert ennyit nem szoktak lopni. Néhány száz millióra, 1-2 milliárdra is csak annyit mondunk hogy "már megint". Ez már ugye gyakrabban megesik. De belegondolunk hogy ez mekkora összeg?

1 milliárd forint. 1 000 000 000 forint, ha így jobban tetszik.

Én mérnök vagyok. A havi fizetésem bruttó 370 ezer forint, ami jó fizetésnek számít az országban ( az átlag 240 ezer, a medián bruttó 200-210 ezer körül van ). Ebből én kézhez kapok 250 ezer forintot, ennyi a nettó bérem.

Ha fényevő vagyok és az utcán élek, avagy szüleim eltartanak, évente össze tudok gyűjteni ( nettó ) 3 millió forintot. Alig 333 évig kell dolgoznom, hogy ezt az 1 milliárd forintot összegyűjtsem tisztességesen.

Egy átlag dolgozónak, átlagos fizetéssel ( bruttó 240 ezer, nettó 160 ezer forint ) ez 520 évébe telne. Ismétlem: ÖTSZÁZHÚSZ évig kellene dolgoznia egy átlag embernek ahhoz, hogy megkeressük annyit, amennyit a politikusok pár nap alatt ellopnak.

És hogy mire elég 1 milliárd forint? Normál körülmények között sok mindenre: lehet venni egy kertesházat bárhol az országban ( akar az I. vagy a II. kerületben is ), autót, nyaralót berendezed ezeket, elmész nyaralni akárhová, elindítasz egy vállalkozást és még mindig maradt belőle. Persze 1 milliárd forintot könnyű elverni, főleg ha hülyeségeket veszel és mindenből csak a legdrágábbat. De normál esetben ez hatalmas összeg.

Ti belegondoltok hogy mennyit lopnak a politikusok? Hogy mit lehet kezdeni annyi pénzzel? Hogy miért ennyire telhetetlenek, amikor nekik alapból mindenük megvan ( képviselő​knek 800 ezer forint, minisztereknek milliós fizetés, milliós tiszteletdíj, óriási cafateria, szolgálati lakás, lakhatási támogatás, szolgálati autó, ehhez sofőr, utazási költségtérítés, szolgálati telefon, szolgálati laptop )?


2017. jún. 11. 00:30
1 2
 11/11 NTBS ***** válasza:
Nem, mert az előző rendszerben mindenki lopott, csak senkinek nem hiányzott semmi.
2023. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!