Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erről a cikkről mi a véleménye...

Erről a cikkről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
[link]

2017. jún. 14. 10:04
1 2
 1/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%
Feltaláltad a spanyolviaszt. Már csak egy kérdés maradt: ha mindenki vállalkozó, akkor ki dolgozik? Attól, hogy egy takarító (mert ahhoz ért) vállalkozó lesz, holnaptól nettó 90 ezer helyett 500 ezret fog keresni?
2017. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Kiváló cikk, tökéletesen igaza van.
2017. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

# 1 Bírom ezeket a tipikus érveléseket hogy "Ki fogja megsütni a kenyeret ha mindenki informatikusnak megy"

Ha a lustaságról és a semmit tevésről mellet kell érvelni akkor az ember a szívügyén hord mindent!

2017. jún. 14. 10:29
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Pont, hogy ennek a cikknek az írója a kifogás- és bullshitgyáros.

Nevetséges ez a "csináld utánam" sirám is. Nem nekem kell, te mentél vállalkozónak! Most azt a kort éljük, ahol végre a vállalkozókat is elérte a piacgazdaság, kereslet-kínálat, ahogyan eddig cinikusan vetették oda a létbizonytalanságban tengődő alkalmazottaiknak. Hát, most itt a munkaerőhiány, tessék szépen megoldani a bizniszt azokkal, akiknek az oktatására az elsumákolt adóbefizetések miatt nem jutott kellő pénz. Mert a többiek már egy tehetségesebb vállalkozónál vannak. :)

2017. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%

"# 1 Bírom ezeket a tipikus érveléseket hogy "Ki fogja megsütni a kenyeret ha mindenki informatikusnak megy"

Ha a lustaságról és a semmit tevésről mellet kell érvelni akkor az ember a szívügyén hord mindent!"


Tehát akkor azt mondod, hogy egy jelenleg 10-12 órát megállás nélkül gürcölő, 90 ezret kereső takarító holnaptól eldobja a lustaságot, és elkezd vállalkozni, akkor másnaptól fél millát fog keresni. Vagy még ma minden egyes pék nyisson saját pékséget, péküzemet, ha már ez merült fel? Mert a szöveg(ed) szerint ezt kellene csinálni. Függetlenül attól, hogy mire van kereslet és mire nincs.

2017. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

# 6

"Tehát akkor azt mondod, hogy egy jelenleg 10-12 órát megállás nélkül gürcölő, 90 ezret kereső takarító holnaptól eldobja a lustaságot, és elkezd vállalkozni, akkor másnaptól fél millát fog keresni."


Hmmm várjál megkeresem hol írtam ilyet...bocs nem találom,főleg olyat nem hogy egy vállalkozás egyik napról a másikra beindul!

"10-12 órát megállás nélkül gürcölő" -bár ilyen takaró állás nincs is :D


Igen amiben nincs pénz azt nem kell erőltetni!

Most nyissak én is egy cipész üzletet és siránkozzak és hibáztassak mindenkit akit ismerek meg tudok mert nem megy az üzlet?

Én is egy olyan okj képzést választottam amiben megkeresem cafaetériával együtt a nettó 220 erezet!

Igaz hogy 3 műszakban de nem siránkozok.

2017. jún. 14. 12:27
 7/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%

"Hmmm várjál megkeresem hol írtam ilyet...bocs nem találom"


""# 1 Bírom ezeket a tipikus érveléseket hogy "Ki fogja megsütni a kenyeret ha mindenki informatikusnak megy"

Ha a lustaságról és a semmit tevésről mellet kell érvelni akkor az ember a szívügyén hord mindent!" "


Akkor tehát mi is volt a probléma a véleményemmel? Lepontoztad, lelustáztad a példát. Akkor tehát? Ja, nem másnapra fog félmillát keresni. HANEM?


"Igen amiben nincs pénz azt nem kell erőltetni! "


Tehát nem kellenek takarítók? Nem kellenek pékek? Mert pénz az nincs egyikben sem. Haljunk éhen a mocsokban?


""10-12 órát megállás nélkül gürcölő" -bár ilyen takaró állás nincs is :D "


Maradjunk annyiban, hogy örülj annak, hogy neked sem 10-12 órában, sem takarítanod nem kell. Én nem két embert ismerek, aki kb így nyomja. Bocs, óránként pihenhet pár percet. Így már biztos túl jól is keres.


"Én is egy olyan okj képzést választottam amiben megkeresem cafaetériával együtt a nettó 220 erezet!

Igaz hogy 3 műszakban de nem siránkozok."


3 műszakra az nem sok. Apropó: te miért nem vagy vállalkozó? Hiszen ahogy a cikkből is kiderül: gyakorlatilag semmi sem kell hozzá. Se ész, se anyagiak. Egy kis "bátorság".


Én örülnék, ha ennyire egyszerű lenne másfél-kétmillió gyakorlatilag semmihez sem értő embernek havi félmilliót kereső vállalkozóvá válnia. Csak a cikk az egy óriási bullshit. Olyan ez, hogy a pi kiszámítására is van képlet, de még senki sem találta meg az utolsó számjegyét. Mert nincs neki. Csak sokan és sokszor azt hiszik, hogy egy ország problémáját kb egy cikk megoldani. Vagy kettő. Vagy három. Végülis tízmillió (*9 egész valamennyi) politikus országa vagyunk, miért ne érthetnénk hozzá?

2017. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ökörség ugy ahogy van, nem lehet mindenkiből vállalkozó és nem csak elvi okokból .Már csak azért sem mert a legtöbb dolog már foglalt + multikkal nem versenyezhetsz így hogy elindíts egy vállalkozást előszor is olyan dolgot kell kitalálnod ami még nincs elterjedve de még ha sikerül is kieszelned valamit nagyon sok pénzt kell beleverned a reklámozásra szóval hatalmas kezdő tőkédnek kell hogy legyen
2017. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!

Hol írtam én olyat hogyha valaki belfog egy vállalkozásba akkor másnap egyből fél milliót fog keresni?Sehol!

Amire szükség meg van kereslet van az abból jó pénzt lehet keresni!Amire nincs igény arra nincs igény!Nincs értelme kapálózni hogy "Ki fogja akkor megsütni a kenyeret!?"

És valaki nem azért megy takarítónak mert a takarítókra szükség van... hanem azért mert pénzt akar keresni és valaki nem azért csinál pékséget meg nem azért lesz pék mert szívügye hogy az embereknek legyen pékáruja hanem azért mert pénzt akar keresni! Érted a lényeget!

Miért vállal valaki olyan munkát amiért keveset fizetnek?!Az a nagy baj hogy van aki a keveset fizető állásokat is betölti!

És nem is arról szól a cikk hogy legyen mindenki vállkozó...meg nem is arról hogy nem kell ész a vállalkozás!

Pont ezaz hogyha adnának azoknak az embereknek pénzt aki úgy odavannak hogy jól menő vállalkozóknak mennyi pénzük van fogalmuk se lenne hogy mondjuk 10 millióval mit kezdjenek hogy abból akár kicsikarjon havi fél millió nettó nyereséget!

2017. jún. 14. 23:06
 10/13 A kérdező kommentje:

Az előző válaszom a 7esnek szólt bocs!

De most a 8-as hoz is szólnék!

Rengeteg felfutatott vállalkozást lehet indítani franchise rendszerben!

2017. jún. 14. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!