Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek meddig fog itthon...

Szerintetek meddig fog itthon még működni az ingatlanbiznisz?

Figyelt kérdés

Manapság jó dolog saját ingatlannal rendelkezni,pláne,ha minél jobb helyen van,nagyon drágán,a minimálbér kétszereséért ki lehet adni lakásokat,tehát,akinek már van 1 lakása a sajátján kívül,dolgoznia sem kell,mert megél belőle Pesten.


Viszont a népesség csökken,nagy a kivándorlás,így jó eséllyel idővel egyre értéktelenebbek lesznek az ingatlanok.


Szerintetek meddig érdemes még ingatlanba fektetni?


2017. jún. 15. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem merek saját lakást venni egyszerűen, és nem is fogok egyenlőre, hanem amíg ilyen bizonytalan az ingatlan helyzet, kimegyek külföldre élni és dolgozni és gyűjteni.

Miért is bizonytalan?

-700k magyar fiatal külföldön él, és további 500k akar kimenni az elkövetkezendő években

-öregedik a társadalom, rengeteg az utolsó évtizedét most élő nyugdíjas, fiatal utánpótlás meg sehol, ez hosszú távon az ingatlan árak durva zuhanását idézheti elő

-nincsenek bevándorlók, senki nem választja hazájának ezt az országot, ami egyrészt jó, de másrészt azoknak is lakniuk kéne valahol, és hosszú távon tartaná az ingatlanárakat, mint nyugaton

-az ingatlan lufi, építőipar lufi amit a kormány csinált, most van a csúcsán, ez a plafon ár, efelé nem mehet már, mert nyugat-európai árakat elérte

-választások előtt állunk, ha a Fidesz valamilyen oknál fogva bukna a választáson, megfeleződnének az ingatlanárak Budapesten, a vidéki városokban is csökkennének jelentősen


Ilyen körülmények között, pont a csúcs árakon csak bolond vesz ingatlant szerintem.

2017. jún. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen,én is ettől félek.


Nagynénémnek nézegettem lakásokat,mivel ő már idős,nincs internete és vidékről szeretne beköltözni városba,mert teljesen élhetetlen az a hely,ahol 30 évet lakott.


Mivel most talált csak vevőt a lakására,így muszáj volt most vennie,így a csúcson sajnos.


És,hát igen,láttam,tavalyhoz képest mennyit drágultak az árak.Tavaly egy másik,hasonló korú nagynénémnek néztem lakásokat,ő jobban járt.

Most már az ő lakása is többet ér,mint amennyiért vette.


Viszont 10-20 év múlva nem tudom mi lesz itt,én még csak 29 éves vagyok,így azon gondolkodtam mennyire érdemes lesz később saját ingatlaba fektetni..


Az egyik ismerősöm Pesten havi 150ért adta ki a lakását jó környéken,nem feketén.

És hazaköltözött 2 évre az apjához,és lassan összegyűjtötte a pénzt,hogy kimehessen külföldre.

Már most talált magának állás,és azt mondta,amint stabil lesz kint a helyzete,eladja a belvárosi,pesti lakását még sokat ér,mert később egyre értéktelenebb lesz.

2017. jún. 15. 23:42
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Az ingatlan biznisz nem valami jo.. 30 millió forint egy olyan lakás, amit feketén ki tudsz adni 150 ezerért. Kb 17 év alatt térülne meg, ha feketén adod ki, és közben még ráköltened is kell, mert különben nem keveset veszit az értékéböl..

Annak éri meg lakást kiadni, akinek alapbol van lakása, direkt ezért venni budapesten, hogy kiadja valaki, az örültség, sokkal értelmesebben is be lehet fektetni 30 millio forintot!

2017. jún. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A befektetés is kockázatos.

Vállalkozás indítani is az.


Nem kiszámítható sajnos semmi ebben az országban.

2017. jún. 16. 02:55
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Akinek van Budapest-Belvárosi ingatlanja az most adja el, mert most tudja a legmagasabb áron eladni. Lehet később töredékét fogja érni.
2017. jún. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet később töredékét fogja érni."


Vagy a mostani dupláját.

2017. jún. 16. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

"Kb 17 év alatt térülne meg"


Itt nem tudom értelmezni a megtérülést. Az a készpénz nem veszett el, hogy vissza kelljen jönnie a kiadásból. A vagyon megvan, csak nem pénz formájában, hanem lakás formájában. A lakás jövedelmet termel és kiadást is okoz. A pénz is termel, ha állampapírt veszel mondjuk belőle. A két jövedelmet kell összehasonlítani és mellé a két típusú kockázatot.

2017. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szalkai ***** válasza:

Az ingatlanok reálértéke még nem érte el a válság előtti szintet, az európainak a töredéke.

Mind a frekventált területeken,mint Budapest és Észak-Dunántúl városai, mind a közepes népszerűségű alföldi városokban, mint Debrecen , Kecskemét stabil növekedést várok. Máshol esetleg az alacsony árak miatt érdemes vásárolni.

A kereslet csökkenésére nem lehet számítani, ma és az elkövetkező években szerintem többen jönnek haza külföldről mint amennyien kimennek.

Mindenesetre 2 befektetésként vásárolt ingatlan után azok tapasztalataival én tervezem további(ak) vásárlását.

2017. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Narrátor: De az ingatlan piac nem omlott össze. Az ingatlanok ára az egekben. Nem látszik a vége.


2023 április

2023. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!