Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Véleményetek szerint nem...

Véleményetek szerint nem lenne jobb egy kétkamarás országgyűlés?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint két kamarával sokkal igazságosabban lehetne kormányozni az országot (ideális esetben).


Itt elsősorban nem területi felosztásra kell gondolni, sokkal inkább az lenne a lényeg, hogy a második kamara más politikai törésvonalak mentén lenne megválasztva.


A tagjai lehetnének az egyetemek oktatói (tehát tudósok), egyes hivatások érdekvédelmi szervezetei, azaz ügyvédi és orvosi kamarák, szakszervezetek stb.

Továbbá ide lehetne venni a nemzetiségek képviselőit is, esetleg bizonyos civil szervezetek is delegálhatnának tagokat.


Egy ilyen módon felépített kamara, a társadalom legkülönfélébb csoportjai számára is garantálná azt, hogy képviselve vannak az érdekeik.


A választások alkalmával pedig adhatna egyfajta stabilitást, mert eltérő időtartamra szólna a mandátumuk, mint az első kamarájé.



2017. jún. 16. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Támogatnám, hogy képzeled a megvalositást?
2017. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Most idő hiányában nem tudom kifejteni, de majd a nap folyamán azt is leírnám.

Az biztos, hogy ha ilyen szinten vegyes lenne az összetétel rendkívül bonyolult lenne a választás.

Az se mindegy, hogy az adott szervezeteket a nép legitimálja, vagy törvênyileg meghatározzák, hogy kik vehetnek részt és azt a szervezetek belső aparátusa választja meg és delegálja.


Az biztos, hogy azonos választási szabályok nem vonatkozhatnak rá mint most is vannak...

2017. jún. 16. 11:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Hatékonyabb a mostani felállás, mert egy felsőház folyton akadályozná a törvényhozást.
2017. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eredetileg én is ilyesmire gondoltam, aztán rájöttem hogy felesleges. Nézz körül a világban: két kamarás országgyűlés a föderációkban, a többnemzetiségű országokban és a több tartományból álló országokban működik ( USA: államok szövetsége, Franciaország: milliós kisebbség, Németország: tartományok szövetsége, Svájc: föderáció, stb ). Ráadásul meg kellene határozni a jogkörét a második kamarának.


Az én véleményem szerint elég egy kamara, de erős köztársasági elnök kell mellé, aki kordában tudja tartani őket. És a köztársasági elnököt a népnek kell választania, hogy ne csak báb legyen.

2017. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kètkamaràs orszàggyűlès ùgy hülyesèg,ahogy van, a torvenyeknel pedig csak akadàlyozna a torvenyhozast hiszen csak visszaküldő Joga lenne egyszer vagy ketszer,a valasztott Parlamentnek kell kimondania a vegso szot
2017. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!