Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a gond a civil szervezetekr...

Mi a gond a civil szervezetekre készült törvénnyel?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy hiszti van körülötte, én pedig nem értem a problémát. Az ilyen "megbélyegző" szintű, emocionális dolgon kívül van valami racionális indok arra, hogy mi ezzel a probléma?

Megmondom őszintén, hogy nevetnem kell, amikor valaki megbélyegzésre hivatkozik, hiszen a világon minden megbélyegez valakit, valahogyan.


Miért kellene takargatni, hogy egy szervezet kitől és mennyi pénzt kapott?


S nem, nem vagyok kormánypárti, sem ellenzéki. Ha kapok egy jó érvet, akkor elfogadom. De az nem érv, hogy megbélyegző, minden a világon megbélyegző.


2017. jún. 16. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Ezt én is megkérdeztem, senki sem tudott értelmesen válaszolni..
2017. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Az hogy ha egy civil szervezetet külföldről támogatnak akkor azt kikiáltják terroristának meg pénzmosónak, és ezt fel kell tüntetni mindenhol, közben meg megy a tv-ben a gyűlöletkampány ellenük az nem éppen jó dolog. Pl az asszony egy olyan alapítványnál dolgozik ami hátrányos helyzetű fogyatékos gyerekek ingyenes fejlesztésével foglalkozik, ezek a gyerekek nem kapnának ilyen fejlesztést, mert az mindenhol fizetős, és igen soros pénzeket is kaptak támogatásként, aztán most ők akkor ezzel mitől lesznek terroristák meg pénzmosók. Meg amikor majd az agyhalott fülkeforradalmárok rájuk gyújtják az épületet az aztán marha jó lesz.
2017. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

"Miért kellene takargatni, hogy egy szervezet kitől és mennyi pénzt kapott?"


A kormánypárt is ezt mondja, holott a NAV-on keresztül ők pontosan tudják.


A törvénnyel az a baj, hogy semmi haszna nincs, csak és kizárólag támadójellegű. Ezt a kormány is elismerte, hogy lényegében a Soros szervezetek ellen hozták meg ezt a döntésüket.


Továbbá aki tanult történelmet az tudja, hogy mikor a kommunizmus beköszöntött hozzánk (Rákosi-Kádár), akkor a tőzsdék, bankok és egyebek bezárása mellett a civilszervezeteknek is tudatosan véget vetettek. Mikor véget ért a szocializmus ez utóbbit is tudatosan visszahozták a lehető legnagyobb jogi rendelkezéssel.


Ez a törvény nem egyenértékű a fentebbi negatív intézkedésekkel, nem annyira súlyos, de világosan kiolvasható belőle a negatív tendencia.


De ez mind csak szócséplés, ahogyan a CEU bezáratás (próbája) is az volt. Ezek nem közgazdasági vagy komoly társadalmi kérdések, hanem az elvek és világnézetek ütközete. Én fontosnak tartom pl. az Eu-s irányelveket, ezzel szemben a kormány nem és nem is tartja be azokat.

Nekem fontos elv, hogy ami a korrupciót akarja megakadályozni (Európai Ügyészség) annak részese legyünk, de a kormány úgy véli nincs ott keresnivalónk.

Nekem érték egy nemzetközileg elismert egyetem megléte (amiből még pénzügyi hasznunk is van), de másoknak nem stb. stb. stb.

2017. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tehát nem a törvénnyel van a gond, hanem az agymosó médiával?

Van benne valami, magyar átlagember bele sem gondol, hogy mennyire manipulálják.

2017. jún. 16. 11:26
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Pontosan, a törvénnyel nincs semmi gond, az átláthatoságot biztositja. A gond a baloldali agymoso trollkodást kiálto idiotákkal van, és a hazug kormány propagandákkal.

Ovakodj mindkettötöl, egyik sem jobb..

2017. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

#5

De a törvénnyel is gond van. A NAV pontosan tudja hogy ki mennyi pénzt kap és hogy honnan. Akkor ennek a törvénynek mi értelme? Csak annyi hogy a hétköznapi emberek arcába tolják ezt és megtámogatva a gyűlöletkampánnyal tönkretegyenek mindenféle civil kezdeményezést. Csak az a baj hogy ezzel nem csak a kormánykritikus civil szervezeteket nyírják ki hanem azokat is akiknek semmi közük a politikához.

2017. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Tehát nem a törvénnyel van a gond, hanem az agymosó médiával?"


Ömm, lényegében így is meglehet közelíteni, igen.

Most a törvényhozást nem társadalmi, hanem önös érdekek kiszolgálására használják.


Mert őszintén: Kit érdekel, hogy egy szervezet honnan kap pénzt, amíg teljesen legálisan működik? Az én világnézetemet nemigen tudja befolyásolni. Akkor megyek el egy tüntetésre, mikor számomra fontos témában tüntetnek, nem azért, mert a szervezőket Soros megfizette.


És ugyanez a baj a kormány kommunikációjával is. Mikor voltak a fél százezres tüntetések, akkor is az első dolguk az volt, hogy "az XY szervező-szervezetet a baloldal pénzeli"....de kit érdekel? Attól még az az 50 ezer ember saját akaratából volt ott és nem a szervezők, hanem az ő véleményük számít -.-"

2017. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a törvény már meg lett hozva. Várjuk ki, hogy az eredményét eszközként felfogják-e használni, avagy sem.
2017. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy nem más, mint egy piti kis bosszú, amiért nem a Fidesz fenekét nyalják, ennyi a baj vele.

Nem új dologról van szó a Norvég Alaphoz már 2014-ben is rohamrendőrök törtek be, tulajdonképpen az a fura, hogy három év kellett, mire jogilag is elkezdtek bosszút állni rajtuk.


Figyelj, képzelj el egy ilyen szituációt, mondjuk a Fidesz tovább építgeti a kis rendszerét, ami ellen valamelyik civil szervezet felemeli a szavát. Ezt tegyük fel egy újságíró felhozza mondjuk Lázárnak vagy Sziszi-nek, mi is lesz a válasza?

"Erre csak annyit szeretnék reagálni, hogy az áll az XY szervezet sajtóközleményén is, hogyez egy külföldről támogatott szervezet, persze, hogy a magyarság és Magyarország érdeke helyett az ő kenyéradó gazdáik véleményét képviselik" -és ennyi innentől kezdve le lehet söpörni bármilyen kritikát azzal, hogy ez egy ügynök szervezet szava, ami ártani akar az országnak, elvégre külföldről pénzelik, burkolt célzás, hogy hazaárulók, meg kémek.


Tehát lényegében véve ez a Fideszmédia agymosó munkáját könnyítő változtatás.

2017. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ezt az átláthatóság dolgát nem értem. Eddig is volt rálátása a hatóságoknak, meg mindenkinek, akire tartozott. Most annyi változott, hogy akárki látja, hogy egy szervezet kap külföldről is pénzt. Számít ez? Praktikailag, jogilag és gazdaságilag nem. Azaz a törvény akármit is szolgáljon, nem az átláthatóság volt a célja.
2017. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!