Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fodor Gáborról mit gondoltok?

Fodor Gáborról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

1. Szimpatikuse vagy sem? Miért igen miért nem? Szubjektíven.

2. És Objektíven hogy látjatok?

3. Azt hiszem csak miniszter volt legmagasabb pozícióban. Minek köszönhető hogy a 90-es években az egyik legnépszerűbb volt? (Úgy tudom). És miért nem voot akkor nyertes pozícióban?



2017. jún. 16. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A rendszerváltás idején mindenki népszerű volt, aki kicsit is ellentétes nézeteket vallott az állampárthoz képest. Szerintem sokat számított, hogy átment az SZDSZ-hez, és az SZDSZ soha nem volt igazán erős párt, legalábbis egyedül. Ennek különböző okai lehetnek, de a kérdés szempontjából nem releváns.


Fodor Gábor: én nagyon sok dologban nem értek egyet vele, nem osztom a nézeteit. Hogyha leülnénk egy asztalhoz, akkot valószínűleg jelentősen több dologban nem értenénk egyet, mint amiben igen. Viszont úgy gondolom, hogy ő egy korrekt, egyenes ember, aki nem megy bele politikai játszmákba azért, hogy elérjen valamit, nem hajlandó engedni. Ezt alapvetően erénynek sorolnám, de így nem lehet (eredményesen) megélni a politikában. (Ez az egyik oka, amiért nem volt nyertes pozícióban). Visszatérve a személyére: a nyilvánvaló gondolkodásbeli különbségeinket figyelmen kívül hagyva, én tisztelem, becsületes embernek tartom. Hogyha viselkedésében minden liberális olyan lenne mint ő, akkor sokkal kevesebb bajom lenne velük.

2017. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehetett volna miniszterelnök?
2017. jún. 16. 23:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mint említettem, nem megy bele azokba a játszmákba, amelyekbe néha akarat ellenére bele kell menni. Szerintem ő emberileg nagyon tiszteletre méltó, de azok a politikusi képességei hiányoznak, amelyek igazán nagy emberré (történelmi értelemben) tehetnek valakit. Hogyha megnézed, akkor ezek a képességek megtalálhatók (voltak) Antall Józsefben, Orbán Viktorban és Gyurcsány Ferencben. Ő igazi politikai stratégák, ezért tudtak vezető szerepre szert tenni.
2017. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
(Nem megy bele politikai játszmába hogy valamit elérjen. ) Na ezen elszórakozok pár napig míg ki röhögöm magam. A fideszbe kezdett onnan át az szsz-be .Sikerült a pártnak eltünni elmenekült egy ujjabb pártba amire semmi igény 1%- sem éri el a támogatottsága. Annyira nem megy bele a politikai játszmákba hogy képes volt belépni a baloldali összefogásba ilyen Gyurcsány félékkel csak hogy beülhessen a parlamentbe. Tipikus megélhetési politikus. Más célja nincs csak hogy ismét legyen összefogás és bekerüljön ismét négy évre. Amióta az szdsz-nek vége lett egy említésre méltó cselekedete programja nem volt amire az ember emlékezhetne
2017. jún. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ez is egy nétzőpont. Meg az is, hogy ő liberális volt 27 éve és liberális ma is. Más meg végigpróbál mindent, a liberálistól az illiberálisig, mikor mire van kereslet. Közben komcsizik, de persze az "ő kommunistái, jó kommunisták".
2017. jún. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pont ahogy az 5 írja. Ő nála nem úgy mint mint Gyurcsányoknál, Orbánoknál, hogy mást az elmúlt 30 évben ne is soroljak. Ő nem váltogatta a színeit, meg a gondolatait. Ma is úgy mond véleményt hpgy nem határozza meg magát se jobb se baloldaliként. És liberálisként beszél.

Sosem a pártoknak pitizett, hanem a párt köpte ki(Fidesz) vagy rohadt szét körülötte(SZDSZ). De ő maradt liberális politikus. És azt hiszem abban a híres nevös összefogósdiban az egyetlen volt aki nem feltétel nélkül ment bele.

2017. jún. 17. 09:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd meglátjátok más célja se lesz csak hogy valami összefogás legyen és belekerüljön. A kérdés pedig Fodorról szólt nem kell felsorolni az összes többi jobb és baloldali politikus hibáit. Senkit se érdekel még akkor se ha igazak. Az elmúlt években letett valamit az asztalra? Soroljatom már fel pár dolgot ami a legutóbbi válsztás óta nyomot hagyott bennetek a személyével kapcsolatban. Nem baj az se ha hosszúra nyúlik a felsorolás elolvasom. Várom kösz
2017. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

54 ez egy borzasztó egyszerű dolog: Az hogy az Összefogasban benne van az ugye a valasztási rendszer miatt van, erről karattyol már 2011 óta. Ez nem bonyolult, a nem létező frakciója sem érdekli. Miért? Mert amikor a híres nevös összefo*ás szétszállt Gyurcsány Ferenc vele jobban mondva velük akart frakciót alakítani és egy naaagy szociálliberalis pártok csinálni. Fodor nem volt benne. Mit mondott? Mert ő nem szoclib, hanem lib, és nem baloldali.

Látható, lényegtelen kikkel fogott össze, Ő 30 éve is liberális volt meg most is , és maradt. Nem mások hibáját soroltam itt hanem ezt. Ez a lényeg.

Plusz: mi az érdeme? Azért mert nem kerül kormányközelbe vagy ellenzékbe, még nem lehet politikus? Dehogynem. Nem tudom mit tett le az asztalra, és nem tudom kinek milyen keretek közt van ez, nekem ennyi róla a véleményem. De én a tiéteket kérdeztem.

2017. jún. 17. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!