Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, miért tiltakozna...

Miért baj az, miért tiltakoznak a civilek, hogy fel kell tüntetni nagyöszsegű támogatás esetén, hogy külföldről vannak támogatva?

Figyelt kérdés
Én tudom, hogy egy kis plusz teher, de azét egy kiadványra logókat rakni nem olyan nagy dolog, amikor eddig is ezer támogató logó volt a kiadványokon. Én minden tárasadalmi és politikai célokat megvalósító szervezetnél előnyősnek látom. Most épp az SOS gyermekfalú emelte fel a szavát, de szerintem ilyen esetben is jó, csak pont ellenkezőleg. Míg egy ‘politikai’ célokat támogató szervezetnél arra hívja fel ez a figyelmet, hogy vigyázz, mert esetleg külföldi érdekek lehetnek, addig egy egészségügyi, vagy gyerekjóléti szervezetnél arra hívja fel a figyelmet, hogy támogasd, mert eddig csak külföldi támogatással tudott működni, pedig ez a magyar emberek feladatat lenne. Nem értem, hogy az osztrákok is miért tiltakoztak, ez inkább reklám nekik. Azért ne tekintsük már az embereket tök hülyének és engedjük, hogy megítéljék mindenféle más információ birtokában, avyg akár csak a szervezet neve alapján, hogy mivel foglalkozik és miért. Az SOS gyermekfalvakról senki nem fogja azt gondolni, hogy külföldi ügynököket képeznek. Nem jól gondolom?

2017. jún. 21. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

2 oka van:

Először is az, hogy a kormány megbélyegzi őket. Nem maga a külföldi jelző. Hanem úgy adja elő, mintha az összes külföldi támogatású szervezet Soros-ügynökökből állna akiknek egyetlen célja a magyar kormány megdöntése ( másodlagos célja pedig bevándorlók milliárdjait telepíteni ide ).

Másodszor az, hogy a kormány százmilliókat ad közpénzből azoknak a szervezeteknek, akik mellette állnak ki ( pl: CÖF ), de meghúzta a határt 7 millió forintnál, hogy akit ennél többel támogatnak, az külföldről támogatott.

Valamelyik fideszes képviselő mondta hogy a kormányzati támogatást is tüntessék fel. Na vele már én is egyetértek.

2017. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Mert így is fel van tüntetve, nem erről szól a törvény.
2017. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%

Mert a mindennapi életben látható, milyen károkat okoz a külföldi támogatás!

Külföldi támogatás esetén a támogatott könnyen a magyarság ellen fordul.

Példa rá a Soros által ösztöndíjjal támogatott jogász-tanulók esete.

2017. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
3# Utalás Orbánra? Ha igen, akkor +1.
2017. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2017. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"2 oka van"


De amiket mondasz egyik se érinti az én kérdésemet. Nem tudom konkrétan mi a megbélyegzés, ha a támogatás feltüntetése, amiről én tudok, hogy ezzel kötelezővé tették, én erről írtam, hogy szerintem elfogadható, és nem kéne megbélyegzésnek tartani. Vagy van más is? Vagy szerinted miért megbélyegzés?


A másik amit mondasz az jogos, és fejleszthető vagy kiegészíthető lenne a törvény és kellene is, de ez nem ok arra, hogy elutasítsuk. Ez nem a törvény elleni érv, hanem a törvény kiegészítése melletti érv. És a két érv egymással ellentétes, tehát ha valaki kimegy tüntetni, akkor el kéne dönteni, hogy törölni akarja a törvényt, vagy kiegészíteni, mert a kettőhöz tök ellentétes érvek tartoznak szerintem.

2017. jún. 21. 12:47
 7/20 A kérdező kommentje:

"Mert így is fel van tüntetve, nem erről szól a törvény."


Hanem miről? Akkor idézd légyszíves, mert mindenki csak a levegőbe beszél így.

2017. jún. 21. 12:48
 8/20 A kérdező kommentje:

"Mert a mindennapi életben látható, milyen károkat okoz a külföldi támogatás!"


Nem tudom ez irónia akar-e lenni? Vagy pontosan miről és mit akarsz mondani, légyszi fejtsed ki. Szerintem felnőtt emberek el tudják dönteni, hogy ki mit csinál, és a támogatás feltüntetés egy plusz infó, ami negatív és pozitív oldalon is szerepelhet, amikor valaki mérleget húz. Például az SOS gyermekfalu nem okoz károkat, ezt mindenki tudja, de hogy külföldről támogatják, azt esetleg nem tudta mindenki, és tök jó lenne, ha tudnák, ez épphogy pozitív dolog, mert egyrészt hálásak lehetünk, másrészt talán többet adakoznánk, mert ez a mi ügyünk, és talán magunkba nézünk, hogy a mi felelősségünk lenne támogatni, nem a külföldé.

2017. jún. 21. 12:51
 9/20 A kérdező kommentje:
Ami a videót illeti nagyon sok mindenben egyet lehet érteni vele, és csúnya dolog a politikai felhangja és a kommunikációja az ügynek, és ennek a vitának helye van a parlamentben és tágabb kontextusba lehet helyezni, hogy egy bizonyos úton ez egy lépcsőfok, de ez alapján nem lehet elítélni a civileg részéről, mert egy másik úton is lehetne egy lépcsőfok amibe beleillik, mint mondtam, véleményem szerint ez pozitív dolog is lehetne, ki lehetne még egészíteni és akkor még jobb lenne, csak most egy olyan politikai környezet van, amiben ezt más szemszögből nézi mindenki, és kampány célokra is fel van használva. De ha önmagában vizsgáljuk akkor kritizálható-e? Jöhet majd egy másik kormány, ami nem megy tovább azon az úton, amin a fidesz, de ez a törvény még maradhat a helyén, ha jó. Én érveket mondtam, és azokat nem cáfolta még senki, nem arra reagáltatok.
2017. jún. 21. 13:03
 10/20 Pro Patria ***** válasza:
21%

Én sem értem, a rádióban hallgattam, hogy egy valamilyen, nem tudom már, vidrabetelepítő szervezet képviselője beszélt róla, hogy nagyon ellene vannak, miért kell nekik ezt feltüntetni. Miért ne? Miben lesz ez káros nekik? Vagy akár az általad említett SOS gyermekalapítványnak, vagy ezer másik, nem politikai alapra fektetett szervezetnek? Az embereket nem ezek fogják érdekelni.

Milyen hátránytól szenvedne mondjuk egy kézműves fazekas szakkör, ha olvasható lenne ez a honlapjukon? Miért ennyire kerülni akart azoknál, akik politikailag nem érintettek? Milyen támogatásbeli visszazuhanástól, vagy társadalmi elfordulástól félnek?

Nem ezek esetén lesz majd az embereknek érdekes, és nem is ebben az esetben van érdemi szerepe a működésben, tehát az ismerete sem változtat semmin a számukra.


Politikai kötődés esetén valóban lehet "kínos", de az embereknek joguk van az ismeretek megszerzéséhez, elvi éa gyakorlati lehetőségben. Ez egy információ. A szalámi csomagolására is ráírják, hogy "a sertéshús nem Magyarországról származik", a konzerven hogy "a bab nem Magyarországról származik", és ez el is várható. A vásárló dönt. Nem azt írták rá, hogy f.s, vagy hogy "ne ezt vedd meg, hanem a mellette lévőt". Csak ismertet. Hogy nekik pedig piacilag ennek az információnak az ismerete hátrányos - nem érdekel. A fogyasztó érdekel.

__________


"Nem maga a külföldi jelző. Hanem úgy adja elő, mintha az összes külföldi támogatású szervezet Soros-ügynökökből állna akiknek egyetlen célja a magyar kormány megdöntése"

- Ezt csak ti mondjátok. Mondanám, hogy kétbites agykapacitással, de nem, mert ti is tudjátok, hogy nem valós ez az állítás. Csak ez jó kifarolásnak tűnik.


Az beszédes, hogy napi öt cikket hozott le erről a 444, az Index, a Momentum a nyilatkozatiabn, amikor a téma még rendesen pörgött. A CEU mellett ekkor lett hirtelen mindenki a legaktívabb.

Az a klisés válasz az összes cikkben szerepeltetve felér egy önbeismeréssel, hogy "de akkor a kormány által támogatott civil szervezetek is!".


Az elvi különbség az, hogy a kormány egy megválasztott hatalmi ág Magyarországon, aminek jogköre van erre is. És állampolgárként befolyásolom az összetételét, szavazhatok róla, ebben pedig többségi alapon áll fel maga a működése, a legitimációját ez adja.

2017. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!