Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli magyaroknak...

A határon túli magyaroknak miért van joguk szavazni a választásokon?

Figyelt kérdés
Nem itt élnek, nem adóznak, nem vonetkoznak rájuk a magyar törvények, semmit nem is éreznek elvileg abból ami itt történik. Ők a román/szlovák/szerb/ukrán stb. szavazáson jogosultak részt venni, hiszen ott laknak, akkor a magyar szavazáson miért van joguk részt venni? Én sem vehetek részt az osztrák népszavazáson meg választáson mert nem ott élek, nem vagyok osztrák állampolgár, nem oda adózom stb. Értem én hogy kell a fidesznek a szavazat, de ez röhejes, van ennek bármi értelmes és érvényes jogalapja?

2017. jún. 21. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Mert Orbán így akarta. Ezért volt fontos a kettős állampolgárság, nem a nemzet egyesítése miatt.
2017. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Hogy biztosítsák a Fidesz hatalmát...

Szerintem ez teljesen világos!

Mondjuk sem Romániát, sem Ukrajnát, sem Szlovákiát nem fenyegeti menekült hullám, mégis ezekre az országokra is küldött Orbán Jóska bátyánk "nemzethy inzultációt", hogy mondjanak nemet és hogy Brüsszelt megállítsák... :D

A külhoni magyaroknak nincs joguk beleavatkozni a magyar politikába, amikor nem itt adóznak!

2017. jún. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Csak azoknak van joga, akik felvették a magyar állampolgárságot. Ha tőlük el akarod venni a szavazati jogot, vegyük el azoktól a kivándorlóktól is, akik elhagyták az országot és külföldön dolgoznak/adóznak.
2017. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom ha a Botkára szavaznánának nem lenne semmi fond
2017. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Mert Orbán így akarja.
2017. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Gond
2017. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Csak.

(Tetszettek volna 2004-ben mellőzni a 23millió románnal való riogatást, akkor most nem is lenne olyan nagy probléma ez. Akkor persze teljesen polkorrekt félelem volt, hogy jönnek a szőröstalpúak, és elveszik a munkánkat, most ugyanazok jól képzett, ambiciózus izmaelitákkal virágoztatnák fel az országot.)

2017. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%
Minden állampolgárnak joga van szavazni, ez a demokrácia. De egyéni listára például csak az szavazhat, aki az adott körzetben bejelentett lakcímmel rendelkezik. A legtöbb mandátum meg egyéni körzetben dől el úgyis.
2017. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Mert így alakult. Mint ahogy a kivándoroltaknak sem lenne rá.
2017. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Pro Patria ***** válasza:
30%

"Hogy biztosítsák a Fidesz hatalmát"

- Tudod is, hogy mekkora számot adnak a levélben adott szavazatok, és ez százalékosan hogyan jelenik meg?


"A külhoni magyaroknak nincs joguk beleavatkozni a magyar politikába, amikor nem itt adóznak!"

- Azok, akik tíz éve is úgy szavaztak, hogy nem az országban éltek, nem voltak zavaróak soha, ugye?:) De jobbat mondok: országon belül is baj lenne, ha csak azok szavazhatnának, akik adóznak.

2017. jún. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!