Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is, a magyaroknak,...

Szerintetek is, a magyaroknak, akiknek jobban megy inkább az amerikaiakra akarnak hasonlítani, mint a nyugat-európaiakhoz?

Figyelt kérdés

Az erősebb középosztálybeliekre, felsőközéposztálybeliekre gondolok, akik még nem milliomosok, de jól megy nekik.


Én azt látom, hogy ők a legtöbb dologban az amerikaiakra akarnak hasonlítani.

Például, bazi nagy ház kell, aztán, mindent klimatizálni kell.

Illetve a kedvencem, hogy mindenhova autóval kell menni, ez elengedhetetlen, meg "a tömegközlekedés a szegényeknek lett kitalálva".


Míg, Nyugat-Európában, a jobb módúak igyekeznek környezetbarátok lenni, tömegközlekedni vagy minimum elektromos vagy hibrid autót használni.

Addig Magyarországon a jobb módúak, csak is a német prémiumautókat preferálják, általában dízel meghajtással.



2017. máj. 27. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Én a magyarokra akarok hasonlítani.
2017. máj. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Egyszerűen nem igaz amit írsz. Kimész Bécsbe és egymást tapossák a Maseratik Lamborghinik Porsche-k. Aki gazdag ott is megmutatja. Magyarországon meg relatív olcsó ez a mutatvány, ausztrában már le se szarnak egy 6 éves belépő szintű 3mas BMWvel.


Akik külföldön 'környezettudatosak' azok nagyjából azért teszik, mert adókedvezmény jár az hibrid autóért, és ezek nem a gazdagok, hanem az alsó középosztály.

2017. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a leírás inkább azokra az emberekre igaz, akik valójában egyáltalán nem élnek jól, de annak akarnak látszani. Megveszik az óriási hodályt, a BMW-t, az ájfónt, stb. hogy legyen mivel villogni a haveroknak, aztán ki sem látszanak a hitelből.
2017. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Igazából én eddig egyáltalán nem tapasztaltam, hogy így lenne.
2017. máj. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Már nem azért,de ha van pénzed,anélkül,hogy bárkire is hasonlítani akarsz az első,hogy kényelmes házat veszel,ahol nem azon gondolkozol a konyhában,hogy asztal lesz székel a sarokban vagy hűtő,mert a kettő együtt nem fér be,ha van pénzed,akkor nem akarsz a melegben rohadni,nyilván mindent klimatizálsz,és ismét,ha van pénzed,akkor nem a szar BKV buszon akarsz rohadni a büdös nyuggerek között,akik még hasba is könyökölnek, csak,hogy előbb érjenek fel,mint te,hanem a saját kényelmes kocsiddal...
2017. máj. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos nekem tetszik az amcsi házak stílusa, ezért ebből a szempontból tényleg őket "majmolom", de nyilván a pénztárcám véges, így nem tudtam 300 négyzetméteres házat venni, bármennyire is tetszene a mérete (nekem nagyon bejönnek a tágas terek). Mondjuk é bevallottan USA fan vagyok. Szeretem a brutál nagy motorral rendelkező amcsi kocsikat és imádok néha amcsiban kószálni. Nyugat Európa teljesen kívül esik az érdeklődési körömön. Nem érdekel, se Párizs, se London, se Róma (és még sorolhatnám).
2017. jún. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!