Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak az erdélyi, szlovák...

Miért csak az erdélyi, szlovákiai, szerbiai és ukrajnai magyarok szavazhatnak levélben?

Figyelt kérdés

Eleve furcsán nézek a szavazási jogosultságukra, hiszen nem itt élnek, nem ide adóznak, nem itt fizetnek TB-t és ha netán elköltöznek az adott országból, mert nem jók a körülmények, nem Magyarországra költöznek hanem Nyugat-Európába. De jó, legyen, megszavazták, magyar állampolgárok és beleszólnak a politikába, elfogadom.

De miért csak ők szavazhatnak levélben? A Németországban élő unokatestvérem ( aki persze nem kalandvágyból ment ki ) miért nem? Ő utazzon 160 km-t a nagykövetségre ha szavazni akar ( pontosabban 80 km, de oda-vissza meg kell tenni a távot ). Ugyanígy az angliai, ausztriai, ausztráliai, amerikai, stb magyarok. Megközelítőleg 15 millió magyar él a világon, ebből 10 millió Magyarországon és 2-2,5 millió a környező országokban. A maradék 2,5-3 millió ember szerte a világban és nem egynek kellene több száz kilométeres utat megtennie a szavazás miatt ( amit sokan logikusan nem tesznek meg ). Ők miért nem szavazhatnak levélben?


2017. jún. 22. 09:57
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%

A nyilvánvaló válasz, amit szeretnél hallani sokakkal együtt az, hogy ők nem a Fideszre szavaznának. Igen, ez is benne van.

De: a határon túli magyarok nem választották azt, hogy ott éljenek, ők abba születtek bele. A kivándoroltak választották azt, hogy ők ott akarnak élni. A határon túli magyarok állandó lakcímen ott élnek, ahol, a kivándoroltaknak csak igazán kis részüknek állandó a kinti lakcíme. Sokszor az állam még egy elérhetőséget sem tud hozzájuk.

Hozzátenném azt is, hogy aki IGAZÁN változást akar, az meg fogja tenni azt a sokszáz km-t a konzulátusig.

2017. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Ezt csak úgy tudnád megérteni, ha egy reggelen egy másik országban ébrednél fel, mint ahol aludni mentél.
2017. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

# 1


Én Magyarországon élek. Itt is születtem. "Nem én választottam".


Miért nem szavazhatok levélben mint a Romániában élő honfitársaim?

2017. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Mégis milyen jogon szavazhatnak román meg szlovák állampolgárok?


Ide fizetik az adót? -Nem

Itt dolgoznak? lol -Nem

Itt élnek? -Nem


Félig sváb vagyok, akkor várjam el hogy szavazhassak a német Német választásokon, úgy hogy egyszer voltam N.o-ban összesen?

Vagy beszélek franciául, várjam el hogy szavazhassak a francia választásokon?


nonsense az egész

2017. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Èn Magyarorszàgon születtem 2006ban 18 èves koromban vàndoroltam ki Ausztraliaba ès èn is levèlben szavazok. ..tehàt nem igaz,hogy csak a hataron tuli magyarok szavazhatnak levèlben
2017. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%

"Mégis milyen jogon szavazhatnak román meg szlovák állampolgárok?


Ide fizetik az adót? -Nem

Itt dolgoznak? lol -Nem

Itt élnek? -Nem "


Ilyen alapon: aki kiköltözik, az se szavazhasson? Nem itt fizet adót, nem itt és, nem itt dolgozik...


"Én Magyarországon élek. Itt is születtem. "Nem én választottam".


Miért nem szavazhatok levélben mint a Romániában élő honfitársaim?"


Kérhetsz mozgóurnát. Meg neked azért még a kilométereket sem kell megtenned, nemhogy százakat, hogy úgy mondjam a postánál sokkal tovább nem kell elsétálnod a választáshoz sem.

2017. jún. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha szabad kèrdeznem a Roma kisebbsèg nagy rèsze hol dolgozik ès fizet adot? SEHOL Mègis szavazhatnak,akkor meg miről beszèlünk?
2017. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

#6

Kérhetsz mozgóurnát. Meg neked azért még a kilométereket sem kell megtenned, nemhogy százakat, hogy úgy mondjam a postánál sokkal tovább nem kell elsétálnod a választáshoz sem."


De az Angliában élő magyarnak el kell utazni Londonba a konzulátusra, h szavazhasson. Akkor ez mégis kettős mérce?

2017. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

# 7

Szerintem ők is fizetnek ÁFÁ-t, jövedéki adót, tranzakciós illetéket és egyebet...


Vagy ez nem számít, csak az szja? Mert akkor ne szavazzon az összes offshore lovag se :D

2017. jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert ezek agyát tudta átmosni a kormány
2018. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!