Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nekünk erdélyi magyaroknak...

Nekünk erdélyi magyaroknak Orbán miért engedi meg hogy szavazzunk? És a londoni magyarságnak miért tiltja meg?

Figyelt kérdés
Nem értem ebben a logikát hogy nekünk miért van közünk a magyarországi politikához ha a londoniaknak nincs?

2017. jún. 22. 08:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Az erdélyi magyarok nagy része fidesz szavazó, a londoni magyarok nagy része meg pont a fidesz elől menekült el.
2017. jún. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon egyszerű a válasz. Sok erdélyi magyart támogat annyira, hogy tudja rá szavaznának emiatt. Londoni magyarokat meg nem tudja semmivel se lekenyerezni, legtöbbjük pont az ő kormányzása miatt menekült el, így azok nem rá szavaznának.
2017. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Értem a célját a kérdésnek, de miért kell mellé hazudni? Te úgy vagy erdélyi, mint ahogy én zulu kaffer.
2017. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Az erdélyi magyarokra a jobboldal mindig úgy gondol, mint akik szegény elmaradott, provinciális, butácska elnyomottak, aki vágynak arra, hogy újra a nagyszerű és dicső Magyarországhoz tartozhassanak, gyűlölik Romániát, megsértődnek ha románoknak mondják őket, így nyitottak a nacionalista demagógiára, biztos fidesz-jobbik szavazók. Őket tehát olcsón ki lehet játszani a felvilágosultabb, liberálisabb, kozmopolitább magyarországi magyarok ellen egy "édes Erdély itt vagyunk" dumával.

A Londoni magyarokra viszont úgy tekintenek, mint akik a lábukkal már szavaztak, méghozzá egy liberális multikulturális nyugati modellre, így esély nincs arra, hogy valaha is rájuk szavazzanak.


Arra nem gondolnak ezek a nagy taktikusok, hogy ma már az erdélyi magyarok sokszor világlátottabbak mint számos vidéki (főként felcsút környéki) magyarországi, ráadásul Románia lassan gazdaságilag is jobban áll, mint Magyarhon, sikeresebben kihasználja az EU lehetőségeit.

2017. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Értem a célját a kérdésnek, de miért kell mellé hazudni? Te úgy vagy erdélyi, mint ahogy én zulu kaffer."


Mellé lőttél, erdélyi vagyok :).

2017. jún. 22. 09:23
 6/18 anonim ***** válasza:
17%
Hazudsz. :-)
2017. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Tiltani nem tiltja csak nehezíti. A kérdésedre a választ a szavazási eredményekben találod meg.
2017. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Orbán Erdélyt Magyarország részének tekinti, így az erdélyi magyaroknak szavazati jogot ad.

Londonról viszont még a legárvalányhajasabb ősszittya sem állíthatja, hogy része volt a történelmi Magyarországnak.

2017. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Én felőlem Londont is visszacsatolhatjuk :) de szerintem sem vagy erdélyi.
2017. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

azért az poén hogy a román miniszterelnök látogatásakor leszedették a székely zászlót a parlamentről

ehhez RAGASZKODOTT a FIDESZ!!!


szerinted aki angliába, németoba, ausztriába, stb ment innen az mért tette?

tudod mi a diktatúra kezdete? amikor egyes népcsoportoknak nem hagyják a szabad megnyilvánulást


a fidesz élükön a viktátorral százezer szám üldözi ki a magyart saját hazájából, aki kiment nem szavaz a fideszre, nagyon is érzik a bőrükön a viktatorikus rendszert nem véletlen menekültek el

2017. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!