Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok nevetségesnek,...

Nem tartjátok nevetségesnek, mikor szidják a nővéreket/orvosokat, hogy semmi szükség nincs rájuk, ha pénzt akarnak keresni, mert ez egy hivatás?

Figyelt kérdés

"Csak menjenek!Ez hivatás, mint az orvosoké is, ha meg csak pénzkereset, semmi szükség rájuk a betegeknek!!"


Egy kommentet másoltam be.


2017. jún. 24. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igaza van az állításnak, hogy egy olyan orvos/növér, akinek CSAK a pénz számít, jobb, ha más pályát keres, ugyanis jó orvos/növér csak az lesz, aki a betegen akar segíteni, és EZÉRT csinálja éppen ezt.

Persze ez nem azt jelenti, hogy ingyen kellene dolgoznia, hanem csak annyit, hogy a súlypont nagyon nem mindegy, hol van.

2017. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

ostobák

nincs erre mit mondani, majd mennek kórházba akkor meg "emútnyócéveznek" én csak annyit kérdenék, melyik?

2017. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy korrekt véleményt tudjak mondani, a szöveg kontextusát is ismernem kellene.


Ha csak odajönne valaki az utcán és az idézett szöveget mondaná nekem valaki, nem csak hogy körülröhögném. de jól el is törném a lábát, hogy megtanulja értékelni a hivatástudó embereket is.


Jómagam rettenetesen ellenzem a hálapénz és a jatt minden formáját bármilyen munkaterületen, de ehhez az is hozzátartozik, hogy eleve meg kellene ezeket az embereket fizetni.


A Dél-pesti Kórházból sokan mentek a soroksári Ikeába dolgozni, 30-40 százalékkal több fizetésért és jóval kevesebb órabérért, ráadásul éjszakázniuk sem kell.


Úgy gondolom, ha a figyelmeztetőjeleket az Orbán-kormány komolyan vette volna, akkor 30-50 százalékkal már jóval korábban megemelte volna az egészségügyi dolgozók fizetését (nem a vezetőkét), és rengeteg gond megelőzhető lett volna.


A hivatástudat nem egyenlő a balekséggel. Attól, hogy valaki hivatástudó, még jár neki az, hogy tisztességgel tudjon gondoskodni a családjáról, hogy ne legyen szüksége másod- harmadállásra. Ha mindennapos megélhetési gondok miatt örökös stresszben él az ember és a munkahelyén végkimerülésig dolgozik több ember helyett is, látja a rengeteg visszaélést, stb. akármilyen hivatástudó, ki fog égni, tönkremegy. Talán pont azért, mert nem tudja olyan lelkiismeretesen végezni a munkáját, ahogy szeretné.

2017. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ahhoz, hogy korrekt véleményt tudjak mondani, a szöveg kontextusát is ismernem kellene. "


A teljes kommenttet kimásoltam.

2017. jún. 24. 11:54
 5/8 anonim ***** válasza:
úristen.. találtál egy idiótát, erre meg kérdést írsz ki. Unatkozol?
2017. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nevetséges és főképp végtelenül képmutató. Ugyanezt el lehet játszani tanárokkal, zenészekkel. Az informatikus nem hivatás? És a politikus?
2017. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A teljes kommenttet kimásoltam."

Kontextus: Mire volt ez komment? Azt hittem, hogy érthető. De azt hiszem, egyértelműen leírtam a véleményemet a témával kapcsolatosan.

2017. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy jön az első válasz a kérdéshez? Eüs vagy te egyáltalàn, vagy csak random beírtál vmit?

Kérdező: erre egyszerű a válasz. Aki meg akar gyógyulni és ezért hajlandó áldozatokat hozni, az hálás. Aki szívesen meggyógyulna, de ő maga ezért nem sokat akar tenni, maximum bekapni néhány tablettát, az örül, ha meggyógyul, de felháborodik, ha nem. Szóval ember függő. Sajnos az a tapasztalat, hogy amit csak lehet, az emberek ráfogják tőlük független tényezőkre. Ugye a "genetika".

Én fogorvos vagyok. Mindennap van olyan páciensem, aki úgy kezdi, hogy már az anyukájának is rosszak voltak a fogai. Aztán rákérdezek, mikor volt utoljára fogorvosnál. 17 éve (60 éves beteg), nem volt még (35 éves) stb. Belenézek a szájába, aminél még az albán útszéli pottyantós is különb. Szokott fogat mosni? Nem, mivel úgyis rosszak.... ugye ez a patthelyzet. Ha azt mondom, hogy az édesanyjának nem a genetika miatt hullottak ki a fogai 35 évesen, hanem mert ő sem mosta, akkor megsértem. Ha elmagyarázom neki, hogy igenis milyen sokat tehet egy jó szájhigiéniával, az 10-ből 9-szer nem jut be. Egyszerűen azért, mert aki leélt úgy 40 évet, hogy sosen volt benne a rutinjában, az már nem fogja elkezdeni.

Ez sajnos a hétköznapi tapasztalat. Kivételek mindig vannak, de sajnos nem ez a többség. A kivételek viszont nagyon hálásak tudnak lenni. És nem, ez számomra nem azt jelenti, hogy dugdossa a 10ezreket a zsebembe. Hanem hogy eljön minden félévben a szűrésre, hogy látom mennyit fejlődött a szájhigiéniája, hogy nem kell egyet sem kifúrnom, vagy kihúznom. Hiszen az a leghálásabb, aki mindig úgy távozik: nagyon szépek, csak így tovább és ott a szemében a csillogás és megköszöni a munkámat. Miközben ő az, aki a legtöbbet dolgozott érte.

2017. jún. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!