Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság miért nem ordít a zene?

Manapság miért nem ordít a zene?

Figyelt kérdés

Most, hogy nyár van, megfigyeltem egy szembeötlő dolgot, ami megkülönbözteti a mai Magyarországot a 80-as, 90-es évek Magyarországától.


Ezt már halálra cikizték itt a "pálinkás, Wartburgos" viccekkel, de szerintem van benne igazság.


Az említett korszakokban nyáron akármilyen helyen, ahol emberek gyűltek össze, lehet ez egy strand, egy lakókocsiból üzemelő büfé, egy piac, üvöltött a zene. Az emberek jó hangulatúak voltak és ilyenkor nem politikáról, a világ bajairól meg ilyesmiről beszélgettek, hanem hogy a faluban titokban kit húzna meg a pap meg ilyenek, és közben nevetgéltek, szórakoztak.


Manapság, viszont azt látom, hogy egyre több embernek világfájdalma van, a fent említett maszek nyilvános helyeken nem szól a zene, és mindenki mélabúsabb, komorabb. A rokonságból és a közeli lakhelyről származó anekdótákat felváltotta mindenféle politizálás, gyűlölködés egyes emberek ellen pl. zsidók, románok, szlovákok, összeesküvés-elméletekben való hit pl. szabadkőművesek, illuminátusok.


A legelső jel, amiből egyből tudod, hogy a 2010-es években jársz, és nem húsz, harminc évvel korábban az az, hogy csend van és mindenki emós.


Szerintetek mi okozta ezt a változást?



2017. jún. 27. 21:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Talán hiányérzeted támadt a 80-as évek után, kérdező?
2017. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azért, mert fejlődtünk annyit, hogy az alsóbb rétegek is rájöjjenek: a kulturált szórakozás nem azonos az üvöltő zenével. Viszont a többi részével egyet tudok érteni olyan szinten, hogy észrevehetően eltűntek a KÖZÖSSÉGEK. A rendszeresen összejáró emberek, akik jól érezték magukat egymás társaságában. A zsidók románok szlovákok nem tudom hogy kerülnek ebbe a képbe, szerintem abszolút nem jellemző, hogy mész az utcán, és azt hallod mindenfelé, hogy zsidóznak meg szlovákoznak, de tény, hogy közösségi élet, abban a formában, ahogy régebben volt, jelenleg nincsen.
2017. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
44%
putris részeken ordít költözz oda
2017. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nekünk nemvolt NDK-s magnó, hanem Szokol-rádió :) de abban csak a Kossuth rádió bömbölt.

Ám szokott még ordítani a zene, csak nem mindennap :) Néha én is szoktam üvöltetni, ha egyedül vagyok, jó kis Heavy Troopers-t beteszek oszt hadd szóljon :D legalább eszébe jut pár embernek, hogy nem csak Justin Bieber meg Kis Grofó létezik :D

2017. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Tezsvírem nállunk most is ordít a rágyó."


Dejó, Dijó, RÁDIJÓ xDDD

2017. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
75%

Bejött a képbe az internet. A 90es években is volt füles, de Messenger nem... Régen a gyerekek 14 évesen egymás csengőjére tapadva hívták a másikat focizni. Most pattint egy üzcsit hogy jöjjön fel CSgo-ra. Esetleg ha lányról van szó, átmegy és leszopja a pasiját, miközben húsz éve az ilyenkorú lányok még bőven barbiztak. Bizony, smink nélkül. És ilyen gyerekkor után legyen egészséges, vidám felnőtt a mai emberből? És milyen zenét hallgasson? Origót, ahogy a Joci veri a ceglédi kannát vagy számolja a bulibárókat és hogy hány szerelmet bír még el az a qrva rakpart??? Azon meg ki vagyok bukva hogy a mai hímek hogy néznek ki. Aki volt már a Bershka nevű ruhaboltban az tudja hogy ha ott valaki eltéved annak az az oka hogy nem tudja melyik a férfi és melyik a női részleg. És nem a csajok pasisodnak, a lányok qrvulnak, a srácoknál ütött be a globális felmelegedés. Minden olyan egyénnek ajánlom a Ketten Budapesten című izét (zenének nem nevezném) aki szerint milyen jó irányba halad a világ. Komolyan: 44.000 kedvelés. Ennyi. Kész. Feladtam az életet. Ilyenkor értem meg igazán hogy mit jelent: Mentsük az állatokat, az emberek már menthetetlenek.

És legyél vidám.... Vág jó képet mindenhez. Egy őszinte tanács: mindenki hallgasson Alvin és a mókusokat. Mármint ne a rajzfilmeset hanem az igazi, magyar bandát.


Egy 14/L aki kilóg a sorból

2017. jún. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Azért nem ordít, mert ha fél decibelnél hangosabban beszélek, akkor levegőnél is jobb hangvezető vasbetonfalak segítségével a fölöttünk lévő 2 emelet tökéletesen hall mindent, ezenkívül a lakótelepünkön elég sok kisgyerek van, nem akarok zenét ordíttatni mellette. Átküldöm a kedvenc zenémet, de ha nem tetszik, és fél perc alatt leállítod, akkor képzeld el, mi van ha még 3 ember így vélekedik a környéken. lehet pont te leszel az, aki majd felháborodottan átszól. Ezért arra kérlek, gondolj bele mi lenne ha te lennél az érem másik oldalán. Minek hallgassak hangosan zenét, arra van a fülhallgató, azon tudok hangosan zenét hallgatni.
2017. jún. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Vág jó képet mindenhez."


Azért mindenhez ne. Inkább csak legyél vidám és kedves. És aki nem az, arra ne legyél mérges, érd el, hogy ő is boldog és életvidám legyen.

2017. jún. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én pont a héten jártam délután az Örs Vezér tere mögötti panelrengetegben, és ott egy piac nagyobb kocsmája tömve volt, az emberek vidáman beszélgettek és kártyáztak. A zene szerintem nem ordított, de rég láttam már ezt a klasszikus lakótelepi idillt. Mondjuk lehet csak azért, mert már évtizedek óta nem is nagyon jártam ilyen környéken, de nosztalgikus élmény volt.
2017. jún. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Azért, mert régen, nem volt internet, okostelefon, egyáltalán nem voltak így elterjedve a szórakoztató " kütyük". Akkoriban például, a mozi is sokkal nagyobb " fordulatszámon' pörgött. Még falvakban is voltak voltak vetítések. Ma nem hiszem, hogy sok ilyet találnál.
2017. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!