Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért haragudta...

Magyarországon miért haragudtak azokra, akik szlovák rendszámos autót tartottak/tartanak?

Figyelt kérdés

Mindenféle gonosztevőnek elmondták őket.


Én inkább a tájékozott, élelmes, "fifikás" szóval jellemezném őket.


Mit is csináltak?

Használták a szabad piac, az EU adta lehetőségeket.Nyilván,ha teheted oda adózol a kocsid után, ahol a legkevesebbet kell fizetni utána.Valljuk be, Magyarországon k___ sokat kell adózni még egy Suzuki Swift után is, a komolyabb autókat meg meg se említsem.


Hogyha van lehetősége az embernek odamegy dolgozni, ahol többet keres, akár külföldön is.Mégsem fenyegetőznek az osztrákok,hogy "büdös magyarok, ne otthon költekezzetek,hanem itt".

Én közel élek a határhoz,kint dolgozom.Sok terméket kint veszek, mert olcsóbb, ennyi erővel engem is vámolni lehetne, mert hogy merem ugyanazt a terméket olcsóbban megvenni.



EU szinten nincs egységes "kocsitartás", az életszínvonalban meg óriási szakadékok vannak.



Ausztriában sokat fizetnek a kocsi után, de ott meg sem kottyan azoknak a fizetéseknek.



2017. jún. 28. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerűen milyen már, hogy itt használod Magyarországon évente jó, ha egyszer elmész Szlovákiába, de azért a rendszámod nem HU-s. Nem a magyar emberek életét segíted az adóval (most térjünk el a lopásoktól). És ha annyian ki tudják fizetni milyen taplóság már a filléreken /az autó fenntartásahoz képest/ spórolni? Pláne, hogy sokszor drága személygépkocsik rendszámpa más...
2017. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
54%

"Magyarországon k___ sokat kell adózni"


Az a baj, hogy a legtöbb "becsületes" vállalkozó akkor sem fizetne adót, ha 1Ft lenne, még azt is elcsalná. Meg aztán az a legjobb megoldás hosszú távon, hogy elkerüli itthon az adót azzal, hogy szlovák rendszámos autót vesz, hogy így mégkevesebb adózóból kelljen ugyanazt az adót beszedni. Persze gazdaságilag érthető, hogy miért csinálja, csak így sose lesz adócsökkentés. Ja, tudom, én vagyok a hülye, amiért maradok.

2017. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1#


A magyar államnak nem mindenféle büntetéseket kellett volna kitalálnia,hanem versenyeznie a szlovák állammal, olyan adózási feltételeket teremteni,hogy ne érje meg oda adózni, sőt, olyanokat,hogy sok külföldi is Magyarországon vegye az autóját és ide adózzon utána.

2017. jún. 28. 19:27
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Egyik adó itt, a másik ott nagyobb. Tisztességes magyar állampolgár Magyarországon adózik.
2017. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Az az igazság, hogy valóban nehéz a becsületesen dolgozó embereknek olyan országban lenyelni az ilyen adókat, ahol az Andy Vajnák a szemük láttára adócsalhatnak, ahol a NAV a zöld dossziét villámgyorsan a szőnyeg alá söpri mert abban olyan áfacsalókra van terhelő bizonyíték, akik az ilyen adók csilliárdszorosát csalják el az adóhatóság asszisztenciája mellett ésatöbbiésatöbbi.


Amíg ilyen a kormányunk nekem pofám sincs kiakadni a szlovák rendszámosokon sőt, szerintem egyenesen nekik van joguk felháborodni azon, hogy őket meglátjuk, de a fideszt azt kétharmaddal megválasztjuk.

2017. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Mert ilyet csak nagyban szabad. Pl. én kamionos vagyok, a cégem egy osztrák firma. No de az összes kocsin cseh rendszám van. A pótkocsikon holland, néhányon osztrák. A sofőrök románok, csehek, szlovákok, albánok, magyarok, pár német, pár osztrák.


De ha Kovács 23 János akar egy kicsit "okosban" ügyködni, akkor neki a körmére csapnak.

2017. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

"Mert ilyet csak nagyban szabad"


Fizetnek ők is, csak máshová, egyben, fix összeget :)

Egyébként Bécinek van igaza, ha holnaptól egy forint adót nem kellene fizetni, akkor is próbálná elcsalni, hiába mondaná a könyvelő, jogász, hogy de már nincs mit.

2017. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

A többi állampolgár zsebére vagy "fifikás", utána meg sír a szád, hogy semmi se fejlődik az országban.


A politikusoktól is csak azt a mentalitást várhatod el amit az átlag magyar képvisel, ők mi vagyunk csak nagyban, ha változást szeretnél akkor azt először magadban a hozzáállásodban kéne elkezdeni, utána lehet csak mutogatni másokra.

2017. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A politikusoktól is csak azt a mentalitást várhatod el amit az átlag magyar képvisel"


Pontosan ellenkezőleg, a polgároktól várhatod el azt amit a vezetők képviselnek. Miért is? Mivel nem a polgárok adóztatják a vezetőiket, hanem a vezetők a népet!

2017. jún. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

A gond az, hogy legtöbbször nem az adó miatt lettek szlovák rendszámúak, hanem a büntetések elkerülése miatt. Legtöbbjük az 50-es táblánál is 110-el megy. Megbüntetni meg nem tudják, mert mivel szlovák rendszámos előbb ki kellene küldeni Szlovákiának a csekket, aki aztán tovább küldené a tulajnak, vissza Magyarországra. Ez meg sokszor annyi időt venne el, hogy addigra elévül a büntetés. Nem az adóról szól/szólt az egész, hanem a büntetések elkerüléséről.

"büdös magyarok, ne otthon költekezzetek,hanem itt"

Ha meg nem a trükközéseknek olvasnál utána, hanem másnak is, akkor tudnád, hogy szóltak már be a magyaroknak emiatt az osztrákok.

2017. jún. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!