Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Borítékolható, hogy 2018-ban...

Borítékolható, hogy 2018-ban alacsonyabb lesz a részvétel a választásokon, mint 2014-ben?

Figyelt kérdés

2017. jún. 29. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Tavalyig azt hittem én is. De új helyzetet teremtenek a politikusok. Botka László, Fegyőr András, Gulyás Márton és hozzájuk hasonló ugyan nem feltétlen a választáson de aktivizáláson dolgoznak.
2017. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem magasabb lesz,mert több az elégedetlen ember.


A kivándorlók viszont nem fognak szavazni,így darabra lehet kevesebben mennek majd el,de a belföldi szavazati joggal rendelkezők,szerintem magasabb arányban fognak elmenni.

2017. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kb ugyanannyi lesz
2017. jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem borítékolható. Én egyre inkább úgy gondolom, hogy többen fognak szavazni jövőre, mint 2014- ben.
2017. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meglepődnék, ha alacsonyabb lenne. A Fidesznek van egy masszív 2 milliós tábora, akiknek ma már lehet mondani bármit, kitartanak párt mellett, ha eddig is kitartottak. Náluk csak elhanyagolható lesz a mozgolódás. Akik azonban eddig kormányellenesek voltak, ma már jóval szélesebb palettáról választhatnak.


Leginkább a Momentum és a Kétfarkú lesz az, amelyik egy csomó, egyébként passzív szavazót fog megmozgatni, akiknek se az MSZP, se a Jobbik nem alternatíva.


Az MSZP-nél ugyan egy generációnak ki kell halnia, hogy újra reális esélyük legyen a kormányalakításra, de Botkában mégis egy építkezőt találtak, ami nagy előrelépés ahhoz képest, hogy eddig nem csináltak kb. semmit. Rengeteg új szavazatot vele se fognak behúzni, de talán stabilizálják a meglévő támogatói bázist, ami egyébként évről évre esett szét.


A Jobbik egy nagy kérdőjel, mivel nehéz megjósolni, hogy a néppártosodás mennyire változtatja meg a szavazórétegét. Nehezíti ezt, hogy a Fidesz több témájukat lenyúlta, ha csak az elmúlt pár évet néznénk, akkor az a kép rajzolódna ki, hogy a Fidesz a szélsőjobbos kilengésekkel bíró populista párt, míg a Jobbik egy nemzeti konzervatív ellenzék. Márpedig ha azt nézzük, hogy a Jobbikot a szélsőséges, politikai korrektséget elutasító, radikális megoldásokat sürgető réteg emelte fel, komolyan felvetődik a kérdés, hogy közülük vajon hányan tűrik el, hogy a Jobbik szembement a kormánnyal CEU és civil ügyben is, és mennyire kaphatók a Sorosozós retorikára. Ettől függetlenül ha tippelnem kéne, szerintem erősebb lesz a kormányváltó hangulat, és ezen tovább tud erősödni a Jobbik.

2017. jún. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. pl időjárás, kampány hangulat,
2017. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6os ne röhögtess,hogy a Momentum meg a kètfarkù kutyapárt mozgatja meg a passzív szavazòkat.... inkább az MSZP es a DK táboràtòl veszenek el szavazatokat
2017. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!