Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok az állami házassá...

Támogatnátok az állami házasság megszünését?

Figyelt kérdés
A melegeknek jó lenne, mert ebben a kérdésben is egyenlőnek érezhetnék magukat. A normális embereknek meg azért lenne jó, mert nem kell elfogadniuk a melegházasságot.

2017. jún. 30. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj kérdező, ha nem kapsz olyan választ, amilyet te vársz nem kell egyből új kérdést kiírnod. Azt hittem ezt múltkor elmagyaráztam neked Kázmérka (nem tudom a csirkehústól miként jutottál el a meleg házasságig). Igen, tudom, hogy te vagy az, a stílusod elárul.
2017. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem a melegek miatt, de ha valaki templomi esküvőn megházasodik akkor feleslegesnek tartok még egy külön állami esküvőt is. Tehát maradjon meg az állami esküvő, de csak azoknak akik nem templomban mondják ki a boldogító igent.
2017. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Igen. Az államnak semmi köze a házassághoz.
2017. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha minden vagyonnal rendelkező nagykorúnak kötelező lenne végrendeletet írnia,akkor:)


Engem tökre nem izgat minek nevezzük,házasságnak vagy bejegyzett élettársi kapcsolatnak.

Legyen meg az,hogy az állam nem nyúlja le a párom,szeretteim vagyonát,csak azért,mert nincs végrendelet.

A többi marhaság nem érdekel.

2017. jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kovpet ***** válasza:

OK, troll, de azért az legyen meg, hogy ma Magyarországon jogilag kizárólag "állami", azaz polgári házasság van.

A templomi szertartás jogilag nem számít. Nekem sem volt és mégis házas vagyok.


A "normális embereknek", ahogy te fogalmaztál, ezt nyilván nem kell elmondani, de azért neked csak elmondom, "kedves" kérdező :)

2017. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Támogatom, egyszerű jogi aktussá kéne nyilvánítani, ezzel csökkenne a bürokrácia is.
2017. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:

"egyszerű jogi aktussá kéne nyilvánítani"


Miért, most szerinted mi? :)

2017. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem EGYSZERŰ jogi aktus :)


Olyan felesleges korlátozások vannak benne, hogy pl. csak egy fő, ellenkező nemű emberrel tarthatod fenn ezt szerződést.

2017. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
A melegek, miért érezhetnék egyenlőnek magukat ettől, ebben a kérdésben? Hiszen, ha csak egyházi szertartás lenne, ugyanúgy " kimaradnak".
2017. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sőt, polgári házasságkötésre előbb lehet esélyük, mint egyházira. A " normálisaknak", ugyanezen okból, talán valóban jobban tetszene, bár még ebben sem.vagyok biztos. Adott esetben az ateisták, ugyanúgy " kiszorulnának". Vagy magát, a házasság intézményét" törölnéd el? Az megint több kérdést nyitna ki", mint ahányat " bezár".
2017. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!