Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak a magas...

Miért csodálkoznak a magas budapesti ingatlanárakon az általában Nyugatért rajongók, amikor a nyugati nagy városokban is egekben vannak az ingatlanárak? Nem a nyugatot akarjuk követni?

Figyelt kérdés
Párizsban, Bécsben, Münchenben, Londonban, Berlinben, Hamburgban, Amszterdamban szerencsés aki egy szobát talál 300 ért de 400 euró sem ritka, pl én most voltam Hágában Erasmuson és 350 eurót fizettem egy kollégiumi szobáért! Ha szobát béreltem volna az kb 400 euró lett volna, de 300 alatt semmi sem volt, a 310-320 eurósokat pedig egyből elkapkodják de azok gyakran elkapkodják, pl az egyik spanyol csávó 310 eurót fizett de az olyan szoba volt, hogy a más szobájan kellet keresztül mennie a sajátjába, ott is beszéltük, hogy egy átlagos lakás theát egy konyha, fürdő meg 2 szoba, a nyugat európai nagy városokban 800 euró körül van, de jó környékeken még az 1000is megközelítheti, tehát azért egy 20-25 éves ott se tud egyedül lakni, mert a kezdő fizetések a nyugaton is 1000 és 1500 euró között vannak....
2017. júl. 1. 21:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem arányos a bérekkel. Azért.


Általános iskola alsó tagozatos matek, arányosság, aránypár.

2017. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nyugat Európáaban sem arányos ahoyg levezettem, ott se keres mindenki 2-3000 euót, pl egy mcdondsos eladó vagy mosogató keress kb 1200-1300 eurót,(országonként van eltérés de nagyjából passzol) az, hogyan lenne arányban a 800 eurós lakásbérléssel?
2017. júl. 1. 21:34
 3/18 anonim válasza:
77%

Mert sokan az interneten olvassák, hogy mennyi az átlagbér és a lakhatás odakint, kalkulálnak és azt hiszik tényleg olyan jó a helyzet.


Közben elfelejtik, hogy a magyar átlagfizetés is statisztikák szerint nettó 180+ ezer, holott a népesség nagy része körülbelül 100at ha keres, és a számláikat még ki sem fizették.

2017. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálkozom. A nyugattól való tanulás nem azt jelenti, hogy mindent válogatás nélkül átveszünk. Megjegyzem a kormány tehetne a magas ingatlan árak által okozott társadalmi feszültségek csökkentéséért pl:

- Nagyobb volumenű szociális bérlakás program.

- Fővárosban tanuló vidékieknek rendes lakhatási támogatás (vagy több kollégium építése)

- Budapest kismillió szörnyű állapotú műemlék vagy csak nagyon régi épületének felújítására pályázatok kiírása.

- Mellőzni kéne azt a bevett rutint, hogy a haver / maffiavezér ingatlanbefektető kedvéért bármelyik kerület rendezési irányelveit átírjuk. Ha kell ledózeroltatunk bármi, műemléket, fasort, csak jöjjön a kenőpénz.. aztán épülhet az városképbe nem illő, trehányul dizájnolt, de természetesen luxus lakásokkal teli csoda palota.

2017. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

"Nyugat Európáaban sem arányos"


Mihez nem arányos Nyugat-Európában?!

Jaaa, hogy egyáltalán nem érted az arányosság fogalmát, pont ahogy sejtettem.

Akkor nincs is több kérdésem.

2017. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sopron- 45-50nm 1.5-2 szobás lakás havi 120 ezer.

Bécs- 40nm garzon havi 510€ (180e ft)


Az egyik főváros.


Átlagbér sopron- 200 E.

Átlagbér Bécs 1700€ (510e ft)

2017. júl. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem arányos a bérekkel, nem érted? Ki nem szarja le, hogy 400 Euro egy szoba amikor 2000 Euro-t keres egy betanított munkás?

Miközben itthon meg 120k+rezsi a lakhatás, és egy ugyanolyan gyári munkás bére jó esetben is 150k forint.


Ez ennyire érthetetlen neked?

2017. júl. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

#6


Digo, annyira okos vagy. Úgy bírom, hogy Bécsben laksz és még azt sem tudod mennyi ott az átlagbér. 1700 Euro-t ott egy csöves keres. Az osztrák átlagbér 2100-2200 Euro nettóban, Bécsben ha nincs 2500-3000 Euro átlagbér, akkor megeszem a kalapom.

2017. júl. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ja,értem,nyugaton sem tudják megfizetni az emberek:)


Ma is tanultam valamit.

2017. júl. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8#, qrvára nem pötyögtem be a keresőbe, csak a hasamra ütöttem. Amúgy rohadtul nincs 3k € Bécsben sem.
2017. júl. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!