Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tényleg 4 millió szegény...

Ha tényleg 4 millió szegény éhező ember van az országban, akkor hogy lehet magyar gazdaság nem ment csődben?

Figyelt kérdés

A média meg ellenzéki pártok szerint, ebben az országban 4 millió létminimum alatt szegény éhező ember van. Aki kevés pénzükből, legalapvetőbb legolcsóbb kajákra,ruhákra futja, és semmijük nincsen. Hogy lehet magyar gazdaság nem ment csődbe? Tényleg igaz lenne, nagyon kevés lenne a bevétel a élelmiszer,műszakik cikkek,ruházati..stb gyártóknak. Ez miatt több gyár/üzlet/szolgáltatások zárnának be meg több mezőgazdaság szűnne meg. Így rengeteg munkanélküli lenne.

De mégis furcsa módon, egyre több a kövér ember, egyre több embernek van kocsija, egyre több boltot nyitna meg. Áruházak állandóan tele vannak vásárlókkal.

Hol van a 4 millió éhező ember?



2017. júl. 3. 08:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
19# értem. De továbbra is csak máshogy értelmezzük. Nekem a létminimum nem ott merül ki, hogy él de csak él és kész. hanem emberhez méltóan él.
2017. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

14 éhező táplálását bevállalom.

Felezem a saját kajapénzem (eddig 700Ft/nap) és a megmaradt pénzből minden éhezőnek jut fél kg takarmánykukorica (50ft/kg).

Ledarálva, vízben főzve ehető.

Szerintem, meg sem tudnák enni egy nap alatt, mert az lesz vagy másfél kg kása.

2017. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Nekem a létminimum nem ott merül ki, hogy él de csak él és kész. hanem emberhez méltóan él."

- A létminimum jelentése az nem "gondolom" alapján dől el, ez nem elvont fogalom, mint a szerelem, vagy a bátorság.

Összetett szó: lét+minimum. A létezés minimuma. Nincs ezen mit ennyit görgetni. Teljesen egyértelmű.

____________________


"Ledarálva, vízben főzve ehető. Szerintem, meg sem tudnák enni egy nap alatt, mert az lesz vagy másfél kg kása."

- A sertéstarja, a friss zöldség-gyümölcs, a tej, a korpás kenyér, a libamájas pástétom, mindez neked nem elég "minőségi"?


Ezt írtam válaszként, a "minőségi éhezésre". Erre te mit mondasz? Daráljunk le takarmányt, az is ehető. Demagóg vagy. Itt, a bemutatott példában 1200 forintból minőségien jól lehet lakatni három gyereket. Szó sincs "valahogyan megtölteni a gyomrot" kategóriájáról.

2017. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Végülis, senki nem tudja, hol van a négymillió éhező.

De nem is kell ezt tudni.

Én itt vagyok egynek, nézzetek meg jól!

Évek óta éhezem.


Az éhezés és az alultápláltság nem ugyanaz.

És állítom, hogy nálunk az emberek többsége alultáplált.

Azok is, akiknek "van pénzük".

Általánosan elterjedt étkezési kultúra sincs, és még sok egyéb is hiányzik.

Szokások és hagyományok rabjai vagyunk.

Beleragadtunk abba, hogy "ez mindig is így volt és így is marad".

Pedig nem. :)

2017. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!