Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtok olyan történetet a...

Tudtok olyan történetet a Rákosi/Kádár rendszerből, ahol valakit a gyermeke házastársa testvérének házastársa jelentett az ÁVÓ-nak?

Figyelt kérdés
Mennyire volt gyakori, hogy távoli házassági rokonok egymást megfigyelték?

2017. júl. 4. 01:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Olyat nem hallottam, de olyat igen, hogy a szomszédja unokatestvérének az ismerősének a volt kollégiumi szobatársa jelentette ÁVO-nak az illetőt. De rájött, hogy ez már a Kádár rendszer ahol nincs ÁVO, és ezért meg őt jelentette a sógornőjének a kollégájának a nászasszonya, a 3/2-es ismerősének, hogy taníttassák meg vele, mi a különbség, anélkül persze, hogy elfelejtené, még mindig diktatúra van.
2017. júl. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1.: De lett ÁVH, egyébként szép "troll" választ adtál. Látom erősen zavar a téma, feltehetőleg te magad is írtál jelentéseket anno.
2017. júl. 4. 01:37
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Egész biztos. Oohh, azok a kilencvenes évek... ja várj....


Különben nem zavar a téma, de hülye kérdésre, hülye választ szokás adni. Gyermeke házastársa testvérének a házastársa, én kb ilyen fajsúlyút írtam.

2017. júl. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3.: Nem azért írtad, ilyen későn rögtön rákaptál, ez azt jelenti, igenis zavar, te magad is besúgó lehettél.


Inkább ne is írj ide többet, mert eléggé kilóg a lóláb.

Aki arra a kérdésre, hogy kellemes volt-e, ha valakit megfigyeltek, cinikus válaszokat ad, valószínűleg maga is besúgó volt. Ez ennyire egyszerű, kár magyarázni.


Nagyobb baj, ha ma is az IH-nál dolgozol.

2017. júl. 4. 02:29
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Vagy üldözési mániád van vagy troll vagy.
2017. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Grosics Gyulával egyszer készült egy interjú miszerint egy barátjával nem tudom már milyen "bűnben" sántikáltak, és a barát menyasszonya jelentette őket.
2017. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Felbecsülhetlen érzés mikor az ember elkezd nevetni az első filmes poénján, utána meg tudatosul az emberben milyen öreg mikor rájön, hogy azt a filmet mikor látta először. #SadStory
2017. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kádár rendszerben ÁVH? Hm alternatív történelem!
2017. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8.: Igazad van ebben, rosszul írtam, családkutatás során találtam egy nyilvános és elég megdöbbentő dokumentumot (az egyik dédapámat figyelte meg a tőle fenti távolságban lévő rokona). Ezért foglalkoztat a téma.


Igen, de Kádárék újraszervezték gyakorlatilag, csak később "tisztították meg" a Rákosista vezetőktől, aztán a III./III. ügyosztály vette át a szerepét.


"Az állambiztonsági rendőrség – igaz, hogy csak látszólag – a diktatúrával együtt bukott el 1956 októberében. A forradalom leverése után a Kádár János nevéhez fűződő restauráció időszakában állambiztonsági szolgálatot a Belügyminisztérium keretében szervezték újjá, II. (Politikai Nyomozó) Főosztály néven. Ebben a szervezetben még megtalálható volt az ÁVH számos korábbi tagja.[5]


A kádári konszolidáció részeként 1962 augusztusában a pártvezetés kizárta a rákosista vezetőket, elítélte a leginkább kompromittálódott ÁVH-s tiszteket. Az állambiztonsági feladatok ellátására létrehozták a Belügyminisztérium III. Főcsoportfőnökségét. Ezen belül a továbbiakban a belső elhárítással a III/III. Csoportfőnökség foglalkozott." forrás: [link]


Azaz a megfigyelés folytatódott.

2017. júl. 4. 18:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudok, de biztos voltak ilyesmik. Főleg ha nem is annyira voltak jóban, vagy suttyomban fújtatott, irigykedett valaki a másikra valamiért.
2017. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!