Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bősz Anett lehetne az első...

Bősz Anett lehetne az első női miniszterelnök?

Figyelt kérdés

[link]



Az, hogy liberális jelenleg hátránya, de egy értelmes nőnek tartom, és ettől még lehetne. Elvileg csak valami kvalitásos személy esélyes ilyenre, őt annak tartom.

Ti?


De azért sok helyen liberális az ország vezetője, ha Magyarországon még nem is nagyon.



2017. júl. 4. 12:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell női miniszterelnök :)
2017. júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
neked.
2017. júl. 4. 13:01
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Síkhülye ez a pics@, ehhez képest Kunhalmi részegen is egy entellektüel, pedig őt sem az eszéért szeretjük.
2017. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3%
Egy női miniszterelnök lenne reális. Ez a hölgyemény váltaná Orbánt úgy 30 év mulva [link]
2017. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Fúj! Boáf. (leadtam a voksomat:D)
2017. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Lehetne - 0-tól különböző az esélye -, de nem lesz. Ugyanis a pártja nem fog nyerni, más nyerő párt pedig nem őt fogja miniszterelnöknek jelölni.
2017. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

# 2


neked miért kell? egy vaginától személyed szerint jobban fog teljesíteni egy emberi lény mint akinek pénisze van? soviniszta vagy?

2017. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára nem gondoltál bele, hogyan történik a miniszterelnök választása.


Az államfő javaslata alapján, az országgyűlés többsége választja meg.

El tudod képzelni, hogy esélyesként jelölheti az államfő ahhoz, hogy a 199 fős parlamentben legalább 100 képviselő megszavazza miniszterelnöknek?


A pártja egy évvel a 2014-es választások előtt alakult. A választáson nem indult egyéni képviselő-jelöltjük, amihez egy választókerületben (ami átlagosan 75-ezer választóból áll) mindössze 500 ajánlásra van szükség. (Úgy, hogy egy választópolgár akár több jelöltet is támogathat.)

Emiatt pártlistát sem állíthattak. (A nulla egyéni jelölt messze volt a legalább 27 jelölttől.)


A pártból egyedül Fodor Gábor jutott be a parlamentbe, egy ötpárti pártszövetség közös listájáról. A listáról 28-an lettek képviselők, Bősz Anett 58. volt a listán; a saját szövetségük listáján.


Semmi jele annak, hogy ismertebbek, népszerűbbek lennének, mint 2014 tavaszán voltak, és semmi jele annak, hogy Bősz Anett a lehetséges szövetségesek közt miniszterelnök jelölt lehetne.


Hogyan tartod lehetségesnek, hogy olyan támogató többség lesz a parlamentben, ahol egyáltalán szóba kerülhetne, és megszavaznák?

2017. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7# igen fontosnak tartom, nem a neme miatt, de azt gondolom, hogy az egyenlő pályamozgás ott kezdődik, hogy férfiak ugyanolyan arányban kezdenek feljutni ilyen pozíciókba mint a férfiak. Feminista vagyok, de nem vagyok nő, és nem írtam ki ezt mert nem tartottam lényegesnek.


8# minden igaz amit írtál. De meglepetést a semmiből is lehet okozni.

2017. júl. 4. 20:02
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem tartom szerencsésnek, hogy valakit azért rakjunk valamilyen pozícióba, mert nő (vagy cigány, vagy meleg, vagy akármi). Kerüljön azért oda, mert rátermett. Ez a liba nagyon nem az.
2017. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!