Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok hogyan képzelték...

A magyarok hogyan képzelték el a rendszerváltás idején a 2017-es Magyarországot?

Figyelt kérdés
Gondolták, hogy ennyire jó lesz? Vagy rosszabbra számítottak?

2017. júl. 5. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Arra számítottak, hogy jobb lesz. Arra nem, hogy teljesen tönkre megy az ország és Fidesz uralom lesz.
2017. júl. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Arra számítottak, hogy légdeszkán fogunk repülni meg önbefűzős cipőt fogunk hordani!
2017. júl. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Semmit nem képzeltek erről. Nekik csa az volt a fontos, hogy a kelet rosszul él, a nyugat meg jól, tehát a nyugathoz kell tartozni. Hogy a nyugat mit tesz azért, hogy jól éljen, arról fogalmuk se volt, és nem is érdekelte őket. Úgy gondolták, elég oda tartozni. Nem jött be. Ez nem lutri, hogy találgassunk.
2017. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem hittük hogy a nyugat csak az árakban jelenik meg a fizetésünk meg keleti marad.


Akkor még Orbán ha nem is volt szimpatikus de ellenszenves se. Most hosszú boldog éveket kívánnék neki egy kényszermunkatáborba.


Választásról választásra romlik az életszínvonal de az tény hogy a Fidesz kormány alatt esett a legkomolyabbat.

2017. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval nem hittétek, hogy ilyen jó lesz?
2017. júl. 5. 09:03
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Valahogy úgy jártunk ezzel a rendszerváltással mint az ismerősöm a szomszédjával, elég rossz volt a viszony köztük, egyszer aztán újságolja az én ismerősöm hogy eladja a szomszédja a házát hálaistennek egy másik ember jön a helyébe és örül mert végre vége lesz a rossz szomszédi viszonynak, erre mondom neki hogy miből gondolod hogy majd az új szomszéd jobb lesz? azt mondja hogy a réginél csak jobb lehet. Na megjött az új szomszéd hát az első héten összevesztek de nem kicsit, az én ismerősöm most azon agyal hogy elköltözik onnan elege lett a bolond szomszédjából.


Hát Magyarországot is sokan elhagyják mióta orbánisztán lett belőle, nem erre gondoltak mikor a rendszerváltásra szavaztak.

2017. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hitték minden jobb lesz...

Orbán Viktor beszéde Nagy Imre és mártírtársai temetésén olyan esemény volt ami bizakodásra adott okot sok embernek. Addig nem volt ilyen alak a politikában, sokan be is kajálták a szövegét. Emlékszem a TV közvetítette a beszédet és ahol akkor laktam mindenki a TV elé ült és bámulta mintha Isten szólalt volna meg... Jól felszólította a Szovjet katonákat is MO elhagyására, aztán kiderült évekkel rá hogy mikor felszólított őket akkor már ment a tárgyalás hogy hazamennek.

2017. júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a rendszerváltáskor születtem,azt mondják a szüleim,hogy ők arra számítottak,hogy ekkora már Ausztria szintjén leszünk.
2017. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szóval nem hittétek, hogy ilyen jó lesz?"


Nehéz eldönteni hogy ilyen sötét vagy, vagy ironizálsz

Ha nem ironizálsz akkor a szövegértésed elég gyatra


Kb minden válsz a jelenlegi pusztulást festi le te meg "jóról" beszélsz amikor a gdp 4% az eus források meg 6% ot adnak szóval valójában -2% gdpt te jónak nevezel

2017. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!