Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért van ennyi betanított...

Azért van ennyi betanított munkaerőt kereső gyár az országban, mert sokan csak ilyen munkát tudnak elvállalni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 9. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért keresnek ennyi betanított munkást, mert a korábban ilyen munkakörben dolgozók nagy része Nyugat-Európába ment ki dolgozni a jobb munkakörülmények és a sokkal jobb megélhetés miatt.
2017. júl. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a határ nyugati oldalán nettó 1500 Euro + juttatások + 13. 14. havi fizetésért tudnak csak munkaerőt találni még szalag mellé is, itt pedig 500 Euro-ért már tolonganak.
2017. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Két ok miatt van ennyi betanított munkásra igény. Egyrészt hiába a cégek és a kormány nagy-nagy önfényezése, hogy a multik technológiai központokat hoznak itt létre, ebből szinte semmi sem igaz. A kutatás-fejlesztés, a cég irányítása maradt a központokban, Magyarországra csak a termelést helyezték ki az olcsó munkaerő miatt. Az itthoni fióktelepeken elenyésző számú szellemi alkalmazott mellett rengeteg betanított munkás kell a gyártósorok mellé. De a KKV-k sem mindig jobbak: ott is főleg termelés zajlik, a kutatással, fejlesztéssel, újításokkal foglalkozó cégek száma kicsi. A termelésben pedig még mindig a magas fokon automatizált, betanított biodroidokkal kiszolgált gépsorok a legcélszerűbbek.

Másrészt fogynak a betanított dolgozók is. Az elmúlt pár év "Ha nem tetszik, el lehet innen menni, százan állnak a kapu előtt!" hozzáállása megtette a magáét, az értékes munkaerő nagy része el is indult külföldre. Eddig volt is a helyükre jelentkező, de most már egyre nehezebb jó munkaerőt találni.

2017. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem azért. Sok mérnök ugyanúgy a gyártó szalag mellett áll mert nincs más. Nem kell annyi mérnök , ügyvéd stb mint amennyi évről évre ki kerül az iskolákból. Hogy miért keresik manapság ennyire a kétkezi munkást? Fentebb írták. Ez volt a jelszó: százan állnak helyetted a kapuba. Nekem is a pofámba vágták. Aki mondta azt már kirúgták én még ott vagyok. És már nem állnak százan a kapuba. Érdekes módon mindjárt tudtak bért is emelni. De még nem eleget. A szomszéd gyár 220-250 nettóval csábítja az embereket . És persze mennek is.
2017. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

"Nem azért. Sok mérnök ugyanúgy a gyártó szalag mellett áll mert nincs más. Nem kell annyi mérnök "

Nem már! Mérnök hiány van!

2017. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, inkább csak azért, mert lassan valóban munkaerőhiány van. Aki teheti, húz nyugatra. És bár nyilván ott sincs kolbászból a kerítés, úgy tűnik, mégis megtalálják a számításukat, mert visszafelé, nem nagyon jönnek.
2017. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kolbászból a kerítés ,de mindenki keni vágja,hogy ott a Magyarországi bér többszörösét összekeresi az ember. Jobb külföldön minden. Én már megjártam és ahogy eladom itthon a házamat megyek ki viszem a szüleimet is. A kórházak annyira fejtettek,hogy az nem igaz. 2 szer is voltam sajnos kint kórházban minden jobb volt a hozzáállás a felszereltség a hospital állapota is.
2017. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tudnának az emberek elvállalni más munkát is, ha lenne. Édesanyám varrónő, nem tud a szakmájában elhelyezkedni a környéken. Miskolcon lett volna neki munka, oda viszont a távolság miatt nem vették fel (45kmre van), mert túl sok utazási költséget kellett volna fizetnie a cégnek. Emiatt ő is ilyen gyárba kényszerül dolgozni. Még. Miért még? Mert pár év múlva már ezek se lesznek, ugyanis már a legtöbbnek van kint tesztüzeme Ukrajnába. Ott bevállik (értsd olcsóbban fognak dolgozni, mint a magyarok), akkor a cég települ ki.
2017. júl. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Már nem csak az anyagiak mennek külföldre az emberek hanem az undorító Fideszes gyűlöletpropaganda miatt is.
2017. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó egyet értek. Én sokáig úgy voltam, hogy max pár évre megyek ki pénzért, aztán ha látom h javulgatnak a dolgok, akkor visszatérek. De ilyen hülyének nézo országba a kutya se akar visszajönni


Köszönöm mindenkinek az informaciodus válaszát.

2017. júl. 10. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!