Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai magyar emberek hány...

A mai magyar emberek hány %-ban lehetnek származásilag is magyarok?

Figyelt kérdés
Néha látni az utcán ilyen 100% magyar pólós egyéneket, és véleményem szerint ők néznek ki legkevésbé úgy mint az ősi magyarok. :D Jókat szoktam derülni rajtuk.

2017. júl. 11. 14:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nagyon nem értem, hogy a vallást miért keveritek bele? Tudhatnátok, hogy ha az adott terület földesura katolikus volt akkor katolikus templomot tartott fenn, katolikus papot fizetett. Elvárta és elérte, hogy ott mindenki katolikus legyen. Ha elkártyázta a birtokát és egy protestáns nyerte el töle akkor meg mindenki lassan protestáns lett ott.
2017. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

21# Nem. A protestánsok kiharcolták, hogy legalább gyakorolhassák vallásukat. Már miért tudhatnánk, amikor az én származási helyem földesura is katolikus volt, közben az egész falu református - tekintsünk el attól, hogy a családomnak ez a része kuralista kisnemes volt, tehát amúgy is szabadon lehettünk reformátusok, de a faluban a nemesség a 10%-ot sem érte el.


Csak kevés helyen volt földesúri jog. Ahol volt, ott sem tudták teljesen életbe léptetni (tudok írni arról is, hogy másik ősöm hogy védte meg a helyi evangélikus templomot - EZ MÁSIK ÁG).

2017. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ennyiből az alföldi reformàtusok pedig a IV.Bèla àltal betelepített kunok leszàrmazottjai akik a reformàciò koràra màr elmagyarosodtak...
2017. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Igen. Nem ezt írtam? A kunok reformátusok. Én pedig a kunokról írtam külön, a keleti a zemplén-abaúji és a szabolcsi-szatmári területekre vonatkozott.


Miért nem tudod látni az összefüggések?

2017. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"A honfoglaló ősmagyarok különben inkább a nemességben éltek/élnek tovább"


Az igazi magyarság valóban a nemesség, de nem ezért. Ez ugyanis ellentmondás, mert a nemesség 80%-a a köznépből emelkedett fel a XVI-XVII. században (várháborúk) - bár akik akkor nemeslevelet kaptak, sok esetben korábban is azok voltak, az oklevél csak megerősítette Őket rendjükben.

A honfoglalók elitje a nemzetségekben élt tovább, majd a nemesség egy részében (leginkább az arisztokrácia), a jobbágyság többsége a honfoglalók köznépének sarja. Ők genetikailag rokonok voltak a honfoglalók elitjével.

2017. júl. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!