Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zavar sokakat, hogy...

Miért zavar sokakat, hogy Magyarországon egyre nagyobb igény van (főleg az Y generációtól kezdődően) a jó munkakörülményekre, munkahelyekre?

Figyelt kérdés

Nálunk a családban is nagy ezzel kapcsolatban az egyetértés.

Apámmal sohasem volt jó kapcsolatom,hogy is mondjam ő kicsit olyan "proletáros".A munkahelye is, ő egyfajta betanított munkás.Igaz, bérben a magyar átlagbér felett kap, mert azért szorgalmas.


Én, sohasem tudtam elképzelni olyan munkahelyet, mint az övé.Mindig mondtam, én ennél jobb vagyok.

Nem támogatta ,hogy felsőoktatásba kerüljek.Illetve, anyám csak titokban az ő tudta nélkül fizette a magánnyelvtanárt,hogy még gimnáziumi éveim alatt letudjak nyelvvizsgázni.Szerintem az egyetemisták csak buliznak meg csajoznak.


Azóta már külön élek, de amikor mesélek a munkahelyemről, mindig felkapja a vizet.Meg, hogy mi az,hogy a munkavállalók kimászkálnak munkaidőben ebédelni éttermekben/kifőzdékbe, meg fagyizni néha.

Szerinte, mi a munkahelyen a semmiért kapjuk a pénzt, meg amúgy is a diplomások túl vannak értékelve.


Ez nem egy egyedi eset, baromi sokan gondolkodnak így Magyarországon.


Egyszer, egy volt szaktársam meghívott az ő munkahelyére gyárlátogatásra.

Megfigyeltem, hogy az operátori munkakörökben alig találni korosztályomból valókat(25-30) vagy fiatalabbakat, szinte csak 40 felettieket láttam.

Viszont, a jobb munkakörökben, pénzügy osztályon, beszerzésen, HR osztályon, illetve mérnöki munkaköröknél többségben voltak a fiatalok.


Bizony, akik Y generációsak vagy utána születettek, nem érik be kevéssel.Igényesebbek, mint az előző generációk.


Bizony, a fiatalabbaknak mások az elvárásaik, mármint amelyik nem húz egyből külföldre, ahol nem bruttó 350-e vagy 400-e forintos béreket kap, hanem minimum 2400 eurónyit.

Ezt az öregebbek is értékelhetnék, ahelyett, hogy állandóan szitkozódnak.



2017. júl. 15. 16:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#8 Az apjának nem azzal van baja, hogy vannak diplomások, akik ezeket a dolgokat meg tudják csinálni. Csak mint olyan, aki egész életét végigdolgozta, szokatlan számára, hogy máshol kávézgatnak meg beszélgetnek, meg hazaugranak kocsival.
2017. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A diplomásokkal egy szocializmusban felnőtt embernek azért nem alaptalan a negatív véleménye, mert akkor gyakran többet számított az egyetemi felvételinél, hogy mennyire jó elvtárs az illető (= seggnyalás, párttag rokon), mint a képességei. Emiatt rengeteg hozzá nem értő "szakembert" képeztek, míg sokan nem tanulhattak tovább, pedig sokkal több volt a fejükben, mint a csókosoknak.


Érthető, hogy irritálta őket, ha egy tehetségtelen ember a kapcsolatai miatt szerzett magasabb végzettséget, aztán nem tudta ellátni a munkáját, de azért többet keresett és jobban élt, mint a sima melósok, pedig lényegében nem tett le többet az asztalra, mint ők.

2017. júl. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!