Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zavar sokakat, hogy...

Miért zavar sokakat, hogy Magyarországon egyre nagyobb igény van (főleg az Y generációtól kezdődően) a jó munkakörülményekre, munkahelyekre?

Figyelt kérdés

Nálunk a családban is nagy ezzel kapcsolatban az egyetértés.

Apámmal sohasem volt jó kapcsolatom,hogy is mondjam ő kicsit olyan "proletáros".A munkahelye is, ő egyfajta betanított munkás.Igaz, bérben a magyar átlagbér felett kap, mert azért szorgalmas.


Én, sohasem tudtam elképzelni olyan munkahelyet, mint az övé.Mindig mondtam, én ennél jobb vagyok.

Nem támogatta ,hogy felsőoktatásba kerüljek.Illetve, anyám csak titokban az ő tudta nélkül fizette a magánnyelvtanárt,hogy még gimnáziumi éveim alatt letudjak nyelvvizsgázni.Szerintem az egyetemisták csak buliznak meg csajoznak.


Azóta már külön élek, de amikor mesélek a munkahelyemről, mindig felkapja a vizet.Meg, hogy mi az,hogy a munkavállalók kimászkálnak munkaidőben ebédelni éttermekben/kifőzdékbe, meg fagyizni néha.

Szerinte, mi a munkahelyen a semmiért kapjuk a pénzt, meg amúgy is a diplomások túl vannak értékelve.


Ez nem egy egyedi eset, baromi sokan gondolkodnak így Magyarországon.


Egyszer, egy volt szaktársam meghívott az ő munkahelyére gyárlátogatásra.

Megfigyeltem, hogy az operátori munkakörökben alig találni korosztályomból valókat(25-30) vagy fiatalabbakat, szinte csak 40 felettieket láttam.

Viszont, a jobb munkakörökben, pénzügy osztályon, beszerzésen, HR osztályon, illetve mérnöki munkaköröknél többségben voltak a fiatalok.


Bizony, akik Y generációsak vagy utána születettek, nem érik be kevéssel.Igényesebbek, mint az előző generációk.


Bizony, a fiatalabbaknak mások az elvárásaik, mármint amelyik nem húz egyből külföldre, ahol nem bruttó 350-e vagy 400-e forintos béreket kap, hanem minimum 2400 eurónyit.

Ezt az öregebbek is értékelhetnék, ahelyett, hogy állandóan szitkozódnak.



2017. júl. 15. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Bár nem gondolom, hogy ez általános lenne, a kérdésedben ott a válasz: más az igény.


Aki megtapasztalta a szegénységet, munkanélküliséget, az kb. beéri bármivel, másodrangú kérdés, hogy van-e kávéautomata. Aki pedig jobb körülmények között nőtt fel, és megteheti hogy válogasson, az nyilván profi körülményeket kíván maga köré.


Mindkét álláspont jogos az adott oldal nézőpontjából.

2017. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező!

Szerencsére még pár évtized és kihalnak az ilyen kádárprolik.


Eszébe sem jut,hogy annak ellenére,hogy csak egy batínított munkás,csak egy kihasznált szerencsétlen.


Másrészt lehet,hogy szorgalmas,de buta is egyben.De az különösen szánalmas,hogy valaki a saját gyerekének ennél jobbat nem kíván,mint a robotolás.

Ha már ő nem vitte semmire az életben,örülnie kellene,hogy a gyerekének többre sikerült,nem pedig lehúznia.


Valójában irigykedik arra,hogy másnak fele annyi "nehézséggel",jobb is lehet a keresete.


Miért?Azért,mert a szorgalom nem csak abban nyilvánul meg,hogy ki mennyire hajlandó szorgos hangya lenni,hanem a tanulásban is.

Ilyen szinten ő nem szorgalmas,hanem egy lusta ember,aki a könnyű betanított munkát választotta,ahelyett,hogy az eszével keressen pénzt.


Remélem,nem szokott nyavalyogni neked,hogy "itt fáj,ott fáj,miért fáj".

Nem tudja elképzelni,hogy mások a fizikai testüket nem arra akarják felhasználni,hogy tönkre menjenek.

2017. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Jelenleg ezek az emberek tartják hatalmon a fideszt.

Bennük van a rabszolga mentalitás.

Urak és szolgák vannak,ők ebben nőttek fel.


Majd,ha ez a generáció kihal,akkor talán majd elkezdhetik felépíteni a valódi demokráciát és a valódi kapitalizmust,ahol nem a szorgos seggnyalással lehet érvényesülni,hanem a teljesítménnyel.Ahol a kevésbé képzett embert is emberszámba veszik,nem lenézik.

2017. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mért zavarna? Senkit sem zavar.
2017. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen igazad van és értem, hogy mit mondasz. Sokáig próbáltam kezelni ezeket az embereket, siekrtelenül.


Mára egy megoldás maradt amit sikerrel alkalmazok, mindnek nagyképűen elmondom, hogy mennyit keresek. Meg mégegyszer. Meg mégegyszer. Irigykedjenek csak :D

2017. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
#5 Úgy oldod meg a helyzetet, hogy irigységet és fájdalmat gyújtasz a lelkükben? Miért nem azt mondtad, hogy a világ sokat változott, és így, ahogy ők akkor inkább nehéz munkát végeztek, úgy most már inkább az emberek másfajta munkát végeznek?
2017. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Tudom, hogy semmit nem oldok meg. Az embernek saját magáért kell kiálnia, még ha a tömegnek jobban tetszene egy altruista hozzáállás.


És ha arra vonatkozik a kérdés, igen jól esik másokat megbántani.

2017. júl. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%

Tiszteletem éssapádnak, de szerintem agyfrászt kapna szegény, ha meglátná az én munkahelyemet :D

Pedig nem a guglinál dolgozom, vagy a Kürtnél, ahol még medence is van.

Az a baj az ilyen régi típusú jó munkásemberekkel, hogy szerintük a diplomás semmittevő, de természetesnek veszik, hogy van telefon, mobil, számítógép, internet, kábeltévé, van gyógyszer, van orvos, van jogbiztonság, vannak autók, buszok, kétpofára eheti a banánt és télen a paradicsomot, vannak épületek (pl. maga gyár, ahol a rezet szexeli), hidak, utak, van KRESZ, van tiszta víz, és egyáltalán, van elektromos áram minden háztartásban...

Igen, bizony. Ha nem tanulna sok-sok évig a mérnök, az informatikus, az orvos, a gyógyszerész, a jogász, a közgazdász, a tanár, akkor éssapád és a többi jómunkásember nem tudna hol dolgozni, a prosztataproblémáira nem lenne gyógyszer (összehugyozná magát úton-útfélen), este nem tudná bekapcsolni a tévét, hogy nézze az aktuális agyzsibbasztó megasztárt, sőt, igazából a villanyt sem tudná felkapcsolni, gyertyafénynél kuufircolhatná az asszonyt. Telefonálni sem tudna, közlekedésmérnökök hiányában utazni sem tudna, és ezer példával lehetne folytatni a sort, mi minden nem lenne, ha a diplomások nem szopnák a brokit az egyetemen.

Az ilyen hozzáállású emberekre én csak rámosolygok, megveregetem a vállukat, és csak annyit mondok, hogy: "szerényebben!".

2017. júl. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

xD


"Szerényebben":D


Na,megnézném a kérdező apjának a fejét mit reagálna erre:D

2017. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Sok igazság van abban amit írsz, bár azért annyival kiegészíteném, hogy sok mai fiatal, akinek semmilyen képzettsége nincs, ugyanígy gondolkodik: neki ennél több "jár". Talán miattuk, azért van némi igazsága apádnak is.
2017. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!