Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért van, hogy Magyarorszá...

Az miért van, hogy Magyarország nyugati részén a cégek "vidéki" bért fizetnek?

Figyelt kérdés

Ausztria közelségére gondolok.

Én gépgyártás technológusként végeztem, diplomám nincs.Ausztriában dolgozom a szakmámban.

Még pályakezdőként kerültem ki,nyelvi problémáim sem voltam.


Itt Sopron környékén ezzel a végzettséggel alig lehet állást kapni, ahonnan meg ajánlatot kaptam, az egy rossz hírű cég volt.Nagyon komoly munkaerőhiánnyal küszködtek, ennek ellenére is azt mondták nettó 140.

Azért, kommunikációs szintű német nyelvtudással+szakmai nyelvtudással megalázóan kevésnek tartottam.Ennyit egy adminisztrátor keres az önkormányzatnál.Plusz még rugalmasságot vártak volna el, sok túlórát mert nincs ember.

Papíron műszaki "ügyintéző" lettem volna, de komolyabb szakmai feladatokat is kaptam volna.


Közben hívtak Ausztriából is, a második helyre fel is vettek, egész szép kezdőfizuval.



Sokan elvannak ájulva Nyugat-Magyarországtól, pedig a fizetések ugyanolyan sz_rok, mint a vidék többi részén.Messze elmarad a budapesti szinttől.A nyugat-magyarországi cégek is bizony "vidéki" bért fizetnek, nincs emelkedés.

Oké, győri Audi kivétel.Meg, aki Sopron környéki az kitud járni, mint én.De, itt meg az ingatlanok baromi drágák, aki magyar munkahelyen dolgozik, az még albérletet sem tud fizetni.


Nem értek a közgazdasághoz annyira, viszont úgy gondolom, hogy ha ennyire komoly hiány van a műszaki végzettségű emberekből, akár technikus, akár mérnök, de mondhatnék egyéb ágazatokat is ,Sopron környékén kb mindenféle képzett emberből hiány van, nem az lenne a logikus, hogy sokkal többet fizetnek a cégek?

Ehelyett, baromi gyengék az nyugat-magyarországi fizetések.


2017. júl. 16. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Majd idővel emelkednek, ha akarnak embert.
2017. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Mert a cégeknek a profit a mindenük amugy a netto 140 ezer magyarországon nagyon jó kezdőfizetésnek számít

Én Nyergesújfalun dolgoztam 110 ezer forintért rettenetes körülmények között, az egészségemet tönkre tette 1 hónap alatt, a cég nevét nem írhatom le( mivel ebben az országban kormányt szabad kritizálni de céget nem )

2017. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
szüleim szabolcsban gyárimunkások nettó 90-110ért (a sok túlóra miatt általában kapnak 130-150et de reggel mennek este jönnek). Szóval a nyugati fizu jobb mint a keleti. :) ettől független az is kevés.
2017. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Ennek sok oka van, ami lényeges, hogy a 2 országban Ausztria vs Magyarország nagyon eltérő a megélhetéshez szükséges jövedelem. És az árakban is meglátszik. Minden drágább, nyilván akkor a béreknek is jóval magasabbnak kell lennie.

Hogy miért nem fizetik meg a szakembereket, szerintem egyrészt mert mi főleg beszállító iparra vagyunk berendezkedve, és így a bérek, anyagköltségek is jóval alacsonyabbak, hogy legyen piac, megrendelés.

Másrészt ha eleve nem jó prestizsű a cég, vagy egy cég, nem is lehet sikeres, ha nem sikeres, nem tud fejlődni színvonalban, bérben. Az osztrák, német cégek egyrészt hatékonyak, másrészt jó minőségűek, van rá kereslet. Tehát nálunk azért van elmaradva bérben a legtöbb ágazat, cég, mert nem versenyképes, nincs magas vagy teljesen hozzáadott érték, csak kis részben állít elő vmit, így nem tud annyi jövedelem, tőke képződni.

És nálunk a morál is más, míg nyugaton a közösségi szinten gondolkoznak, addig nálunk az egyén, saját gazdagodáson. A bér színvonal is szerintem azért van elmaradva, mert egyrészt rájött az állam és a munkaadók is, hogy alacsony bérért is kénytelen elvégezni a munkát, úgy sincs más lehetősége, ami haszon termelődik, azt a főnök elteszi. Ezért nem nőtt a bérek nagyobb léptékben, következménye az elvándorlás, érdekesség;elkezdtek nőni a fizetések, ebből is látszik, hogy lett volna pénz nagyobb bérekre,csak elsumákólták, eltették. Ez is a különbség a nyugati és magyar mentalitás között.

2017. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Sok oka lehet, nem ismerjük a konkrét helyzetet.


De attól, hogy munkaerőhiány van, egy adott összegből gazdálkodó cég nem fog tudni x helyett 2x-et fizetni az alkalmazottainak.

2017. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%
Annyit fizetnek, amennyiért találnak elfogadható munkaerőt. Te se mész be a boltba, hogy kérsz egy kiló kenyeret 5000Ft-ért, ha kapsz olyat, ami neked megfelel 500-ért is, vagy kevesebbért.
2017. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Az osztrák az görény egy népség.
2017. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 5,


nem kis sufnicég ajánlotta azt a szar fizetést, hanem egy egészen komolynak tűnő nemzetközi cég.


Egy nemzetközi multicég,nehogy már ne tudjon többet adni.

Ezek a nagy cégek sokszor több pénzzel játszadoznak, mint Magyarország éves GDP-je.


Egyébként egyes rosszmájú pletykák szerint, a szóban forgó cég csomagol és elköltözik máshova, mert nem tud rendesen működni.


Nem csodálkozom rajta, a munkakörülmények nem voltak a legjobbak, ilyen fizetések pedig Nyugat-Magyarországon,különösen az osztrák határ szomszédságában nem versenyképesek.

Betanított munkára sem találtak embert, mivel erre fele inkább kimennek az emberek WC-t cucálni sokkal magasabb bérért.

2017. júl. 16. 21:43
 9/12 anonim ***** válasza:
2017. júl. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Eg egészen komoly, nemzetközi cég magyarországi leányvállalatánál is fennállhat az a helyzet, hogy nem tudják valamennyi alkalmazott bérét megemelni.


Ahogy írtam, sok oka lehet, a konkrét helyzettől függ. Én írtam egyet: az alacsony költségvetést. Nézd meg a céginfót, hogy mekkora volt a profitjuk, és ebbe vajon belefér-e a magasabb fizu.

2017. júl. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!