Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért viszonyul nagyon sok...

Miért viszonyul nagyon sok ember a mai napig utálattal és megvetéssel Antall Józsefhez?

Figyelt kérdés
Tudom oké, az ő halála szakította meg a Kacsameséket '93-ban, de ennél picit mélyrehatóbban érdekel a dolog.

2017. júl. 17. 16:22
 1/9 TR75 ***** válasza:
80%

Lehetővé tette az ország kirablását a privatizáció körüli sunnyogással.

A Kádár-rendszer ügynökeiről is sunnyogott.

Nem fogadta el a külső segítséget az ország adósságának rendezésére.

Megugrott a munkanélküliség, meglódult az infláció, drasztikusan emelkedtek az árak.

És hát nem vet túl jó fényt rá a "Tetszettek volna forradalmat csinálni" című megjegyzése sem...

2017. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem váltotta le a komcsi garnitúrát, ehelyett azt mondta, ha jól dolgoznak nincs velük baja. Kösz szépen


A multiknak kiárúsította a gyárakat, olcsón, akik felszámolták és a saját terméküket kezdték teríteni.


Visszautasította a magyar államadósság elengedését. Nagyvonalúan.

2017. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
ki az az antal józsi? ki volt az? csak én nem tudom? :D
2017. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 és #2 köszönöm a válaszotokat!
2017. júl. 17. 16:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: Csak te és neked el is hisszük, hogy nem tudod.
2017. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Sokminden van ebben.


-Az egyik oldal azért hiteltelenítette el, már akkor de az emlékét is, mert lett volna mivel elszámolniuk, de Antall József a békés átmenetet szorgalmazta, nem feltételezve, hogy a kommunista bűnösök visszakunyerálják magukat a hatalomba, akik meg áttértek a szimpla kommunisták mások lesznek. Tévedett. A kegyelmet gyengeségnek értelmezték, ás kihasználva a helyzetet tönkre akarták tenni a hitelét. (Demokratikus charta). Azok pedig akiknek lett volna miért elégtételt venni szintén ellene fordultak, és a hitelét rontották, mert úgy érezték ellopta a rendszerváltásukat. És azokat többre vitték akik elkezdték (már későn) a kommunista bűnökre felhívni a figyelmet a jövő helyett.

Hamis pletykák övezik a legendáját.

-Tehát: mint oly sok jobboldali, nem volt demagóg. Mint oly sok konzervatív, nem volt nacionalista is. Egyetlen szélsőséges megnyílvánulása nem volt tudomásom szerit, kb annyi, hogy méltatta Horthy Miklóst. És pont. (Na annak is volt visszhangja).


-Sokan pedig akik (ugyan joggal) kényelmesnek érezték a Kádéri berendezkedést Őt okolták megnehezedett életükért, nem fogadták el, hogy illúziókat kergettek.


-Túlságosan bízott kollégáiban. És Göncz Árpádban. Torgyánban, Csurkában. Aztán Csurkát nem akaratlanul de cserben hagyta. De nem látta mi zajlik.


-A rendszerváltás eredményei ugyan cáfolhatatlanok, de sokkal kevesebb, és sokkal hosszabb idő alatt megjelenő sikert hoztak mint azt az átlag választó polgár várta.


Ugye Balaskó híres nekrológja:

"A mártír kétszer mártír. Amikor meghal, és amikor emlékeznek rá. De most már világos, a gazemberek is kétszer gazemberek. Amikor ölnek , és amikor bocsánatot nyernek. "


A kritika mindig jogos és fontos de nekem is az a meggyőződésem, hogy sokkal kevésbé tisztességesen őrizte meg történelmünk mint kellene, vagy lehetne.

2017. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

"Visszautasította a magyar államadósság elengedését. Nagyvonalúan."


Ugyebár amit az előbb írtam arról, hogy hamis történetek övezik a legendáját. :-)

2017. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Helyesbítek vmit.

"Aztán Csurkát nem akaratlanul de cserben hagyta. De nem látta mi zajlik.

"

nem_akarattal_ azt akartam írni.

2017. júl. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hümm, ez törölve lett. Akkor mégegyszer.


Azért, mert kijátszotta az országot a nyugatnak.

Pl: jajj de jó ötlet volt az összes cukorgyárat elkótyavetyélni.

[link]


Valamint, jajj de jó ötlet volt nem élni a németek által felajánlott államadósság elengedés lehetőségével.


Én azt sem tartom kizártnak, hogy külföldi ügynök volt, annyit ártott az országnak.

2017. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!