Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagyon buta ötlet volt a...

Nagyon buta ötlet volt a CSOK, ha lesz valaha kormányváltás, eltörölhetik? És helyette jobban segíthetik a fiatalok lakáshoz jutását?

Figyelt kérdés

Nagyon buta ötlet volt, nagyon rossz feltételekkel, magánéletbe való beleszólással, úgy el kéne törölni az egészet ahogy van. Ráadásul ti ismertek olyat aki megigényelte? Hát én sem.

Ami még a legnagyobb baj, hogy még inkább megnehezítette a normális fiatalok első saját lakáshoz való jutását. Tehát aki nem örökölt lakást vagy csak értéktelen falusi vagy kisvárosi ingatlant örökölt vagy nem keres bruttó 500 ezer forintot (Bp.-n), akkor annak egyenesen 0 az esélye, hogy valaha is saját ingatlanhoz jusson. Azok a fiatalok 90%-ban el fognak menni az országból, mert ezeknek az örök társbérlet, örök lakótárs, szobatárs élete jutna itthon. Külföldön meg... lehet terjesztgetni azt a hamis propagandát, hogy milyen drága a lakhatás, de bizony már nem drágább mint Bp.-n. És ezt elősegítette a CSOK is. Külföldön egy dolgozó embernek önálló élete lehet, egy minimálbéres is ki tud fizetni egy saját albérletet, legalább egy garzont.


Említettem ezt a bruttó 500 ezret minimum, hogy ez hogy jött ki? Az nettó 350 ezer forint körül van. Abból ha valaki 100-150 ezer forintos törlesztő részlettel 15-20 évre felvesz lakáshitelt, akkor ki tud fizetni egy budapesti lakást és meg is tud mellette élni. Ennek ellenére papíron bruttó 300 ezer forint Bp.-n az átlag jövedelem, viszont ebbe beletartoznak a politikusok, a milliárdosok és az összes maffiózó akik egész egyszerűen korrupcióval és törvénytelen módon jut nagy pénzekhez, és ezek 90%-a Budapesten él, akkor ez az átlag jövedelem ezeket leszámítva jó lesz az bruttó 230-250 ezer forint. Tehát a fele annyi jövedelemmel rendelkeznek az emberek, mint ami a minimális megélhetéshez kellene, amiből jövőt is lehetne tervezni.


Vidéki városokban a helyzet annyival már, hogy olcsóbbak az ingatlanárak, de a bérek is alacsonyabbak, így hát végeredményben ugyanazt kaptuk.


Vidéki falvakban pedig nem lehet megélni, tehát egyszerűen ahol nincs munka, ahol közmunka és nyomor van, ott nem lehet megélni egyszerűen, és ebből kifolyólag nyilván jövőt sem lehet tervezni.


Ti támogatnátok, hogy kormányváltáskor töröljék el az egész CSOK-ot ahogy van, és helyette a fiatalokat segítsék első ingatlanhoz jutni, hogy ne menjenek el? Teljesen felesleges azokat támogatni, akiknek már sokadik ingatlanjuk van.


2017. júl. 19. 18:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%
Az ingatlanlufi mesterségesen nőtt ekkorára. nemsokára kidurranhat csak amiatt halasztódik ez mert a nép balgasága" jaj később talán még ennél is drágább kész" fenntartja az irreális árakat
2017. júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
41%

[link]


Nem kötelező a 10+10 milliót felvenni.:-) Az ingatlanárakat pedig nem a CSOK hajtotta fel, egyszerűen visszaálltak a 2008-as válság előtti szintre.


[link]


Tehát a válasz: nem, nem törölném el. Megjegyzés: miből gondolod, hogy kormányváltás lesz?:-)

2017. júl. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
43%
Igen, ismerek olyat, aki igényelte és egyáltalán nem h.lyeség ez az egész és ezt úgy mondom, hogy nekem fiatal létemre van saját hitelmentes lakásom a párommal, amit munkával kerestünk meg.
2017. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

# 2/3 Időpont ma 18:43


[link]


Úgy könnyű, hogy a néptelenedő vidék lehúzza az átlagot...

2017. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Hadd jegyezzem meg, hogy a CSOK nem új találmány, csak másképp hívták, a szocpol már a 90-es években is létezett. Akkoriban elég sokan vissza is éltek vele, ez ma a jóval szigorúbb szabályozás miatt sokkal kevésbé lehetséges. Egyébként jelenleg 3-4%-os kamattal pörögnek a forintalapú lakáshitelek (én még emlékszem 30-32%-osra is), lakáskasszát beszámítanak önerőnek. Aki nem a Rózsadombon kívánja az első lakását megvásárolni, az Budapesten is tud saját ingatlanhoz jutni normál fizetésből, ha a szülei - vagy ő maga - csak egy kicsit is előrelátóak voltak. Nem fizet többet törlesztőre, mint amennyit albérletre perkálna ki. Jelezném, hogy a CSOK előtt sem tettek minden fiatal segge alá lakást, semmivel nem volt könnyebb megoldani a lakhatást, mint most. Csak épp az igények jobban nőttek, mint a reális lehetőségek.
2017. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%

"# 2/3 Időpont ma 18:43


[link]


Úgy könnyű, hogy a néptelenedő vidék lehúzza az átlagot..."


[link]


Ha megnézed, a családi házak ára csökkent Budapesten.:-) Rengeteg új lakás épült, amik értelemszerűen drágábbak. A vidéket meg ne féltsd a teljes elnéptelenedéstől, innen a nyugati határszélről nem vágynak az emberek a fővárosba, max egyetemre mennek el pár évre.:-)

2017. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 19:05


Az új lakásokkal elég nagy hülyeség egy majdnem kétszeres árat magyarázni.

2017. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

"Az új lakásokkal elég nagy hülyeség egy majdnem kétszeres árat magyarázni."


409 ezer és 509 ezer között nem kétszeres a szorzó, de sebaj.:D

2017. júl. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

# 8/8 Időpont ma 19:15


Te miről beszélsz? 2014-ben volt 300, 17-ben 510... értem én, hogy jó más statisztikával hazudni, mint amit én nézek, és amiről én beszélek, de szánalmas fidesztaktika :-D

2017. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
38%
De minek a fiataloknak örök lakàs? Csak akadàlyozza, a pàlyakezdők rugalmassàgàt
2017. júl. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!