Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg a legjobb választás...

Tényleg a legjobb választás Berlin lenne egy magyar (férfi) kivándorolni szándékozónak?

Figyelt kérdés

A kivándorlás gondolata már évek óta foglalkozhat itt az egyre élhetetlenebb Magyarországon. Viszont ami mindig is visszatartott, hogy azzal riogattak, aminek lehet is valóság alapja, hogy külföldön én mint magyar férfi vendégmunkás egy utolsó senki leszek, épeszű valahogy kinéző nő szóba sem áll egy ilyennel, szóval erősen problémáim lesznek a magánéletben is. Ez eléggé eltántorított. Viszont nemrég kaptam, egy fülest, hogy Berlin..


Sok érvet felsorakoztattak:

-igaz, hogy (még) nem termel annyi GDP-t mint mondjuk München, de már zárkóznak fel a bérek

-nagyon befogadó város, rengeteg külföldivel, tele van lengyel és más keleti csajjal, meg az ottani németek sokkal befogadóbbak ellentétben a bajor németekkel akik olyan lenézőek mint az osztrákok pl.

-nem olyan drága a lakhatás (lásd. olcsóbb mint Budapesten!), le vannak korlátozva törvényileg az ingatlanok bérleti díjai, azon kívül az AirBnB is be van tiltva, kidobták onnan mint macskát szarni, mert az is vitte volna fel az árakat.

-viszont a bérek ott is legalább 3x, de inkább már 4x annyiak mint az itteniek, rengeteg nemzetközi cégnek a központja, rengeteg munkalehetőséggel, mégiscsak egy 3-4 milliós város


Ezek az érvek nekem elég meggyőzőek voltak, hogy mindenképpen ki kéne próbálnom legalább 1-2 évig Berlint, ha meg bejön, akkor meg ott is maradni.


Nektek mi a véleményetek, mit hallottatok, tapasztaltatok eddig Berlin-ről?


2017. júl. 22. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha tudsz németül nem lesz sok gondod.
2017. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Az első nekem csak gyenge magyarázkodásnak tűnik, hogy miért nem jött össze másnak a kapcsolat. Két fiú és egy lány unokatestvérem él kint és semmilyen gondod nem okozott nekik az ismerkedés a németekkel.
2017. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Az ingatlanàrak az egekben Berlinben....
2017. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy ha meglátod Berlint, rögtön megtudod mint jelent az élhetetlen kifejezés.
2017. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Az a baj Tobas, hogy neked mindig más rokonod él kint..."


Hát igen, valahogy többen távoztak, nem csak egyedül.

2017. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát mond fel. De ha hétfőtől nem mész be közmunkára ugrott a tb-is
2017. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!