Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor tanulják meg egyesek,...

Mikor tanulják meg egyesek, hogy ahhoz, hogy Budapesten élhessenek teljesíteniük is kell, nem elég feltolni a feneküket?

Figyelt kérdés
Sokan ringatják magukat abban az álomképben, hogy "fővárosi bérek", még annyian legalább sírnak a budapesti albérletárak miatt, és ez mind mind arra vezethető vissza, hogy nincsenek tisztába a valósággal. Budapesten pont olyan az adórendszer mint vidéken, tehát ha itt akarnak élni, akkor kimagasló teljesítményt kell nyújtaniuk a szakmájukban/munkájukban, hogy kitermelhessék az itteni lakhatás költségeit. A vidéken esetleg megszokott lezser stílus, munkához való hozzáállás, alig dolgozok de megélek hozzáállást erősen meg kell itt változtatni. Sokan azt hiszik, idejönnek és a semmiért kapnak nettó 200 ezer forint fizetést. Mégis hogyan? Miből gondolják? Mit tudnak ők nyújtani, hogy kiérdemeljenek és kitermeljenek a munkájukkal 200 ezer forintot?
2017. júl. 23. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Ezt csak balázska hiszi.

Ő ír ki napi 10 kérdést.

2017. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Nos, én dolgoztam Budapesten és mind a programozónak, mind a grafikusnak alig kellett valamit felmutatnia (a programozónak még voltak kihívások, de ilyen napi 1-2 óra meló üresebb időben)... Igaz, a fizetés nem volt fényes, der ez a 200 ezer, amiről írsz, még rosszabb. S akkor még nem volt munkaerőhiány, mint most...


Nyilván valamit dolgozni kell, de azért sok helyen nem olyan kemény a helyzet. Akkor akadtam ki, amikor a gyermekújság grafikusa anno kijelentette, hogy ő gyereket és lovat nem rajzol, mert nem tud, de a többi művéről sem látszott, hogy konkrétan mi. A designerek pedig hibás anyagot küldtek 3 hetes késéssel s 2 nap múlva indult a weboldal... Nem tűnt fel az a nagy igényesség, de még a csapatmunka fogalmának ismerete és a határidők hozzávetőleges betartása sem.

2017. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Lazy Lover ***** válasza:
54%
amikor feljönnek és azzal a lendülettel haza mennek... nem tudom miért hiszi minden proli hogy pesten kolbácsból van a kerítés....
2017. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

S ugyanezt nem lehet elmondani a Pestiről is? Hogy azt hiszi átmegy Ausztriába és kapja az 1 millákat? Vagy az Osztrákról aki azt hiszi elmegy Luxemburgba s kapja a 10 millákat?


Nyílván ha valaki valamit nem ismer, akkor nem a valóság 100%-os visszatükröződése van a fejében...

2017. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szántóvető ***** válasza:
78%
tehát azt állítod kérdező hogy egy fővárosban munkát vállaló többet dolgozik mint egy vidéki.alá tudod támasztani valami konkrétummal?
2017. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez akkora hülye barom állat kérdés már ne is haragudj :D Nyújtani is kell valamit ? Hát én úgy jöttem fel Budapestre,hogy volt tartalék pénzem és örököltem is egy kicsit hozzá . Pesten sem leányálom az élet azt ,hogy valaki azt hiszi ,hogy kolbászból van a kerítés ott az nem normális. Külföldön dolgoztam Ausztriában na ott a sokszorosát kerestem meg. Szóval én tartalékoltam és úgy mentem fel főbb a biztonság. Most pesten dolgozom nem sokkal keresek ám többet mint vidéken megyeszékhelyen. Mondjuk én nem tudok 1 helyen megmaradni.
2017. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Csak az ő fejében dolgozik többet egy budapesti. Lefogadom Pesten kívül nem járt ez az ember sehol sem. Tudod mi az a hagymaföld vagy kukoricaföld ? Kapálni kell ! Te még szerintem határba nem voltál. Aratásról hallottatok már ?
2017. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig azt hittem,hogy úgy van ez a bizonyos dolog,hogy akárhová mész az országban és mindenhol a világon megakarsz venni egy ingatlant van pénzed rá akkor megveszed mind 1,hogy kiérdemelted e vagy sem ha van pénz akkor oda tolod a csinos kis popsidat ahová csak akarod ki tiltja meg ? Senki sem :D Teljesíteni hát azt :D Politikusok mit tettek le az asztalra ? Semmit sem !!! Mégis megtehetik,hogy leköltözzenek Pestről valahová valamelyik megyébe aztán a Pesti meg had legyen ott :D Hagy egye az idő . Letettek valamit az asztalra ? NEM ! ENNYI
2017. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
"A vidéken esetleg megszokott lezser stílus". Vannak kétségeim azügyben, hogy Pesten, vagy vidéken van lezserebb stílus.
2017. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
200e Ft? Nem tudok olyat hogy ne kapja meg vki. A full alkoholista lapátra támaszkodó segédmunkások nyolc osztállyal is megkapják a napi 10et, az pedig 22 mnkanappal 220. Talán a halállusta irodai kávéfőzők. De szerintem ők se.
2017. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!