Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz hozzá, hogy bevezet...

Mit szólsz hozzá, hogy bevezetik az e-receptet? Mit szólsz az online eü. Adatbázishoz, ahol az orvos láthatja, hogy eddig milyen betegséged, és kezelésed volt?

Figyelt kérdés

Adatvédelmi aggályok.

Más helyett nem lehet kiváltani a receptet a gyakorlatban.



2017. júl. 25. 18:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%
Hát, maradjunk annyiban, hogy én nem örülök neki. Eddig az ilyesmihez legalább a hozzájárulásom kellett.
2017. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

"Más helyett nem lehet kiváltani a receptet a gyakorlatban."


Nemrég itt pont azért panaszkodott valaki, hogy a nevére kiállított recepteket osztogat a háziorvosa az ismerősöknek. Na ez pl megszűnik.

2017. júl. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%

"meg nekem ne lásson bele egy orvos sem, ennyi"


Tehát ha elmész egy súlyos műtétre, ami halálos lehet egy gyerekkori betegség miatt, te elfelejted/elhallgatod, meghalsz, akkor ugye az egészségügy a szar, mert meghaltál? Pedig ha az orvos tud a korábbi betegségedről, akkor túléled, mert más kezelést alkalmaz. Persze megmaradhatunk a sötét középkorban is.

2017. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ennyi balf..szt...ki a sz..rt érdekel, mit gondolsz, hogy hányszor volt nemi betegséged vagy torokgyulladásod??? Az online adatbázis nagyon helyes lépés, már rég meg kellett volna csinálni, kisebb az esélye a párhuzamos gyógyszereléseknek, bent lesznek a védőoltások, allergiák, amikre vagy emlékszel, vagy nem, Erszi néni se azt mondja a sürgősségin, hogy három fehér, két sárga meg egy kék tablettát szed, hanem ott van pontosan a gyógyszerelése. Elárulom, hogy a kórházi rendszerben, ahol jártál már, most is ott vannak az adataid, a leletek, műtétek, zárójelentések, minden, csak épp nincs hozzáférés kívülről, ahogy a háziorvosod gépéhez se fér hozzá a kórházi vagy szakrendelős doki. Te meg vagy viszel minden papírt, vagy nem, vagy emlékszel, mik voltak veled, vagy nem. A betegek érdekét szolgálja, hogy legyen központi adatbázis. Az e-recepttel meg végleg nem értem, mi a gond, amikor bankkártyát meg mobilzsebet használunk pénz helyett, emailt postai levél helyett, elektronikusan intézünk hivatalos ügyeket??? Hahó, ez a 21. század!
2017. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

igen mert az állam nak az az érdeke, hogy minél több egészséges ember minél tovább éljen minél több nyugdíjat fizetve, aha persze

meg a párhuzamos kezelések...ezt hagyjuk, meg a túladagolást is ilyenről most hallok először


amúgy meg még azért is lenézik az embert ha egy picikét gyengébben lát az ember, nem hogyha valamilyen nemi betegsége vagy egyéb komolyabb betegsége van


és miért nem lehetett párhuzamosan meghagyni a papír alapon is, akinek pl az tetszik azt használja, miért kényszerítenek, azért mert neked ez így jó?


kívánom hogy legyenek olyan intézkedések dögivel, amelyek téged bosszantanak majd


ha meg áramszünet van nem tudnak kiadni egy fejfájás csillapítót (vagy pl boltban egy zsömlét) ezért dögöljön meg a másik


21. század? na ne nevettes nekem is van naptáram, az évszám, meg a század önmagában nem jelent semmit, ezzel saját magad csapod be, mert

postán nem szoktál hivatalos levelet kapni, készpénzt nem használsz? te 21. százados


az email-edet majd 30-40 év múlva is elő tudod venni, mint egy papíron megírt levelet...ez mi, ha nem visszafejlődés?


ez az évszámos érv amúgy elég gyenge ráerőltetni másokra


sokkal nehezebb lesz gyógyszereket kiváltani ezt most borítékolom, főleg ha bkk szinten megy a dolog


14: nem hallgatom el, mert megmondom személyesen, nem hinném hogy azt a gyerekkori betegségetet pont éppen eszméletlen állapotban ne tudnám megmondani


amúgy önrendelkezési jog: jogom van a kezelést megtagadni és a betegségeimet eltitkolni


te meg írd ki facebokra, ahogy a többi marha teszi, mert ez a 21.sz.

2017. júl. 25. 22:20
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elnézem, igen-igen sok dolog van még, amiről te nem hallottál, mégis létezik.:D Ez nem érv, már megbocsáss. És, mint említettem, az egyes különálló rendszerekben eddig is ott volt minden adatod, csak annyi történik, hogy ezek összegyűjtve, egy helyen lesznek. Meg fogsz lepődni, de csak ott használok készpénzt, ahol nincs terminál, pl. a piacon. Idejét se tudom, mikor fizettem be csekket postán, mindent online intézek, levelet is elektronikusan írok. Ez ugyanis 200 év múlva is előszedhető, ellentétben a papírral, ami elkeveredik, elázik, szétfoszlik, egyébként sem papírraktárnak óhajtom használni a házamat. Fájdalomcsillapítót - ritka kivételektől eltekintve - nem receptre adnak, egyébként ha áramszünet van, a pénztárgép se megy, tehát semmiképp nem tudsz vásárolni semmit, teljesen függetlenül az e-recepttől.:D Az online adatbázis meg természetesen nem hoz döntéseket, senkit nem küld sehová, kizárólag tájékoztatásra szolgál. És akár tetszik, akár nem, ez a 21. század, aki kimarad, lemarad. Behozhatatlanul.
2017. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"és miért nem lehetett párhuzamosan meghagyni a papír alapon is, akinek pl az tetszik azt használja, miért kényszerítenek, azért mert neked ez így jó?"


Azért, mert mindenkinek jó. Miért, szerinted az nem jó, hogy most ide kiírhatsz egy kérdést, és online válaszokat kaphatsz rá? Ez is egy lépése a fejlődésnek. Remélhetőleg a WC papír nyomtatások meg fognak szűnni a jövőben, nem is áttekinthető, nem is környezetbarát.


"kívánom hogy legyenek olyan intézkedések dögivel, amelyek téged bosszantanak majd"


Téged ez csak azért bosszant, mert "fúj informatika", de egyébként nem egészen értem, mi a problémád.


"mert

postán nem szoktál hivatalos levelet kapni, készpénzt nem használsz"


Sajnos de. Havi 1-2 postai levelet kapok, teljesen feleslegesen! Papírpazarlás és macera. Elektronikusan is lehetne küldeni ezeket.


A készpénz is zavar. Jobb lenne egy olyan világ, ahol minden fizetés elektronikusan zajlik. Tudod, réges-régen meg nem pénzzel fizettek, hanem csereberéltek, akkor most térjen vissza az, mert "régen minden jobb volt"?


Na ez e-recept és az e-nyilvántartás pont arrafelé mutat, hogy az ósdi dolgokat fokozatosan kivezessük.


"az email-edet majd 30-40 év múlva is elő tudod venni, mint egy papíron megírt levelet"


Mutass nekem 30-40 éves leveleket. Ha nem hímestojásként vigyázol rájuk, akkor szarrá mennek. Nem beszélve arról, hány papír elveszett már pakolás/költözés/egyéb közben. Papírokkal tele a padlás, állandóan csak azon filózom, mit lehetne végre kidobni, jaj, de ez még hátha kell, stb. Míg elektronikusan, ha akarom, olyan biztonsággal tudom tárolni, hogy soha semmi baja nem lesz, és mindig megtalálom.


"főleg ha bkk szinten megy a dolog"


Egy orbitálisan elbaltázott informatikai rendszer, és máris kikiáltjuk az apokalipszist. Nehogy szívrohamot kapj, de annyi meg annyi dolog megy informatikai alapokon a mai államigazgatásban, hogy szerintem el sem tudod képzelni. Szinte nincs is már olyan ügy, amit informatika nélkül intézel.


"amúgy önrendelkezési jog: jogom van a kezelést megtagadni és a betegségeimet eltitkolni"


Igen, de hát ki mondta, hogy erre a továbbiakban nem lesz jogod? Látogass el erre az oldalra, ha van Ügyfélkapud, már most láthatod, hogy akár teljesen letilthatod az adatközlést: [link]

2017. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

nekem sem kell bemutatni a te fajtádat, az ilyenek akarják megszüntetni a készpénzt, chipet ültetni az ember bőre alá stb

a sok hülyét beetetik, hogy a készpénz, meg az arany idejétmúlt, közben az usa mögött álló "erők" begyűjtik az összes aranykészletet

meg a nagyvállalaltok egy csomó dollár készpénzen ülnek


[link]


gratulálok neked ügyes vagy 21.század aha persze

és igenis visszafejlődésnek tartom veled szemben, hogy áramszünet miatt nem tudnak kiszolgálni, régen ilyen nem volt

2017. júl. 25. 23:55
 19/27 A kérdező kommentje:

obb lenne egy olyan világ"


a komunisták ábrándoztak készpénzmentes világról

2017. júl. 25. 23:57
 20/27 anonim ***** válasza:
Ja bocs, nem tudtam, hogy ennyire sötét vagy, kérdező.:D Akkor a magam részéről itt be is fejeztem, nem magyarázok, ha nincs a másik oldalon legalább minimális számú receptor.
2017. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!