Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért büszke valaki arra, ha...

Miért büszke valaki arra, ha egy magyar sportoló jól szerepel?

Figyelt kérdés

Persze,gratulálni lehet a jó eredményhez,de miért lesz valaki büszke arra,pl,hogy Hosszú Katinka aranyérmet szerzett?


Az kizárólag Hosszú Katintka érdeme.


Egy dokumentum filmben láttam,hogy az embereknek azért találták ki a sportot,hogy elhitessék az agyukkal,hogy ha az ő csapatuk nyert,vagy ő nemzetbelijük nyert,akkor az saját sikerként éljék meg,mintha ők tettek volna azért valami,ergo agymosásnak nevezték ezt a dokumentum filmben.


Mégis az én életem mitől lesz jobb attól,hogy XY sportoló elért egy sikert?


2017. júl. 25. 23:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Persze én is nézek sportot,szurkolni is szoktam,de büszke nem vagyok a sportoló erdményére.


Büszke az lehet erre,aki abban közreműködött.

2017. júl. 25. 23:27
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

én egyáltalán nem örülök neki


ingyenélő társaság


egy csomó pénzt lenyúlnak az államtól milliárdokat és még sír a szájuk, kefélnek összevissza a táborokban (Szepesi N. megírta), ingyen utaznak szintén az állam pénzén


aki sportolni akar finanszírozza magának, nekem sem fizet senki, hogy az egyetemen tanulok, fizetnem kell a diplomámért, pedig ide fogok adózni, meg most is ide adózok (ÁFA)


fizessenek ők is


ennyi

2017. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Például attól, hogy adott ország nagyobb eséllyel fog megnyerni egy pályázatot a következő sporteseményre, ami esetleg turistákat fog generálni az országnak, ami több bevételt fog jelenteni, így például csökkenthető lesz az adó.


Most ez egy primitív példa, de kézzel fogható, tehát ettől lesz jobb az életed.

Ha arra gondolsz, sorsfordító lesz-e az életedben, hogy Hosszú Katinka nyert, akkor valóban nem lesz az. :D

2017. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Szerintem a turistákat nem a magyar sportolók vonzzák ide,ha a saját országaik sportolóit jönnek megnézni.


Max ez a hazai nézettséget növelheti.

2017. júl. 25. 23:36
 5/21 anonim ***** válasza:
5%

túristákat egy jó helyen felállított lenin szobor, vagy sztálin szobor is vonzana :D :D :D


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__87..



https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__87..

2017. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Az ember simán lehet büszke arra, ami nem az ő érdeme. Sokan a magyarságukra büszkék, pedig egyszerűen magyarnak születtek :) Mondjuk arról már olvastam, hogybutyaság az IQ-nkra büszkének lenni, arról sem mi tehetünk...

De ha ez is egy öröm az élet nehézségei között s nem hiszünk miatta olyat, ami nem igaz, miért ne?


Attól még megértem a másik véleményt is, mert én igazából a kettő között vagyok (büszke sem vagyok mások eredményére, de igen mérsékelten jól tud esni néha), de agymosásnak nem tartom, ha valaki örül egy győzelemnek az amúgy nem normál, nem egészséges élsporttal kapcsolatban...


Bizonyos szituban teljesülhet az, hogy a "cirkusz" elvonja az emberek figyelmét negatív dolgokról, ez egy jópár évezredes dolog, talán erre gondolnak egyesek...? De azért a sport kedvelése, figyelése s az afölötti érzett öröm sokkal több annál.

2017. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem, miért fáj az bárkinek, ha én büszke vagyok egy kiemelkedő teljesítményt produkáló honfitársamra. Beleértve a sportolókat, tudósokat, művészeket stb. Aki akar, fanyalogjon, én jobban érzem magam pozitív érzelmekkel.:-) Ami van bőven a saját életemből adódóan is, ez meg plusz, ami hozzáadódik.
2017. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerinted miért mondta Hosszú Katinka, hogy ez a legértékesebb érme, amit itthon szerzett, a magyaar szurkolók biztatása által?


Ez egy ősi, törzsi, összetartozás-érzés, amiből kifejlődött a nemzet fogalma.


Az ember (már amelyik) a családját, törzsét, nemzetét közelebbinek érzi, mint egy idegent.


A sport meg azért jó, mert mindenkinek megadja a lehetőséget, hogy büszke legyen egy-egy sportágban a nemzetére...

2017. júl. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
8000 millió ember él a földön, ebben mi egy 10 milliós kisebbség vagyunk, egy nagyon pici elkerített részen. Miért ne örülhetnénk annak hogy egy magyar lány a világ legjobbja egy olyan ősi dologban mint az úszás? Tegnap egy boltban vásároltam amikor úszta a döntőjét, a két eladó és a pár vásárló együtt nézte azt a pár percet, amikor megynerte mindenki ujjongott és büszke volt. De te élj csak a nyomorúságos világodban és ne örülj neki.
2017. júl. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nekem semmivel nem közelibb.

Ha bajba kerülök Hosszú Katinka kb annyira fog segíteni rajtam,mint egy dél-koreai,sehogy.


Csak azért,mert közös nyelvet beszélünk még nem leszünk barátok.

2017. júl. 26. 01:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!