Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehetne a megoldás a X....

Mi lehetne a megoldás a X. kerület Hős utca 15 problémára?

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Elsőre azt mondaná az ember, hogy le kell dózerolni. Sokaknak itt véget is érne a gondolkodás. De az ott élőket valahol el kell szállásolni, és erre egyelőre senkinek ötlete, pénzügyi okokból, forráshiány miatt. A heves gondolkodásúk nyilván annyival elintézik ezt a problémát is, hogy 5 perc alatt ezt meg azt kellene csinálni a lakókkal. De lássuk be, hogy az nem megoldás, csak szájkarate.
2017. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem ismerem a tizedik kerületét Budapestnek mi van ott ? Valaki felvilágosíthatna !
2017. júl. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ennyit találtam róla Minigetto :DDD Besz'rok :D Minigetto :D Én nem laknék ott így belegondolva.Borzasztó

2017. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem: Aki rendesen fizeti a díjakat azoknak lehetne önkormányzati bérlakát adni-vannak üresek-ha magántulajdonban van a lakás azt is megvehetné az önkormányzat. A többiek önkényes lakásfoglalók.Velük mit lehet tenni? Erre nincs ötletem.( Gondolom foglalnak maguknak máshol egy másik üresen álló lakást,de ezzel csak áthelyeződik a probléma egy másik kerületbe vagy ugyanebbe a kerületbe más térségbe.) Ezek után lehetne csak lebontatni az épületeket. Sajnos amíg ez meg nem történik úgysem lesz változás.
2017. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
hármas vagyok a kettes más valaki csak azonos pontszámmal. Nos én úgy gondolom,hogy ilyen minigetto mindenhol van egész Magyarországon . Minden megyében faluban,városban szerintem meg minden kerületben Budapesten belül . Szolnoki vagyok itt is van ilyen környék itt sem jobb a helyzet. Ezért kell kerülni az ilyen helyeket.
2017. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Igazából azt a 2-3 épületet kell elbontani, aztán helló
2017. júl. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2017. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
jah, csak lebontod a gettót aztán a csótányok meg szétfutnak...most legalább egy helyen vannak és néha ki-ki szúrogatnak onnan. Képzeld el, hogy lebontod az egész kócerájt és 600 csótány szétfut budapesten 10-15 fős klikkekben és zavargálnak mindenkit szerte budapesten...
2017. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Vannak itt azok az emberek, akik az idézett hely lakóitól összesen annyiban különböznek, hogy másutt laknak pillanatnyilag. Számukra minden roppant egyszerű.


A valóságban a kérdező MEGOLDÁST kérdezett. A megoldás az állapot megszűnése, nem az épületé. Ehhez meg kéne nézni az előzményeket, például az önkormányzat ténykedését, lehetőségeit, a kormány ténykedését, az állampolgárok hozzáállását, viszonyulását, egyszóval sok mindent. Ez azonban nem könnyű, a végén még kiderülne, hogy emitt is sok a szenny. És az amott lévő valójában ennek következménye, csak ezt nem szeretjük észrevenni. Meg is lódul a fantáziánk tőle. Csak a megoldást nem tudjuk, annál több pótcselekvést kreálunk. Mondjuk azért is, mert nem is értjük a problémát, nemhogy megoldani tudnánk.

2017. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az emberek, akik ott élnek kiírták magukat a viselkedésükkel a társadalomból, azaz szerintem az önkormányzatnak és az államnak is magukra kell hagyni őket. Ez a megoldás, minden egyéb csak kozerválná a helyzetet vagy éppen áthelyezné máshova.


Az önkormányzatnak csak az önkormányzati lakásokban élőkkel van közvetlen dolga. El kell beszélgetni minden egyes lakóval, ha az illetőben legalább az igény megvan a normális életre és arra, hogy rendesen fizesse a számlákat, lakbért, akkor fel kell ajánlani egy másik lakást és átköltöztetni, szigorúan próbaidőre, ahol bizonyíthat. Akár egyszeri támogatást is kaphat, hogy el tudjon indulni az új helyen, ez még beleférne. Aki visszautasítja a költözést, azzal meg nem lehet mit csinálni: rendőrség és mehet a kilakoltatás, majd a lakás befalazása, a lakók meg boldoguljanak ahogy tudnak. Szerintem ez elég fair ajánlat lenne, de csak egyszer lehetne igénybe venni. Ha az új helyen is kezdődnek a gettósodás, akkor nincs több beszélgetés, azonnal kilakoltatás.


A magánlakásokban élőknek meg az önkormányzat ajánlja fel, hogy megveszi az ingatlant, szigorúan piaci áron, ami valószínűleg nem lenne túl magas összeg. Ha nem fogadják el, akkor ennyi, nincs rendkívűli segély ha nem tudják fizetni a számlákat, nincsen támogatás. Egy idő után az épületek nem bírnák tovább, összedőlnének, és akkor indulhatna a városregenerálás.

2017. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!