Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy nem fontos kihangsúlyozni azt, hogy keresztény ország vagyunk?

Figyelt kérdés

Főleg baloldali, liberális körökben mondják azt sokan, hogy a vallás valami idejétmúlt dolog meg, hoy ne follyon össze a politikával stb.


Szerintem a vallás igenis fontos manapság is!

A Fidesz-KDNP igaz keresztény értékekeket képvisel és intézkedéseivel is próbálja a vallást terjeszteni.


Igenis fontos kihangsúlyozni, hogy keresztények vagyunk, mert az alapvető és hagyományos érték.

Főleg most amikor az európai keresztény kúlturkör ilyen nagy veszélynek van kitéve a migránsok miatt.


Védelmezni kell a keresztény értékrendet.



2017. júl. 28. 19:42
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
21%
Szerintem egy "egészséges" demokratikus államban,(ami szerintem az Orbán [rezsim]-kormányról absz nem mondható el) minden embernek szabad vélemény-nyilvánítási szabadsága van a feltett kérdést illetően,hogy akkor kimondjuk e,hogy azok vagyunk vagy nem.arrol,hogy egy keresztény politizálhat-e a (szentírás a filippi lebvél alapján) igen,politizálhat.Látsd USA-ban annó Pet Robertsont.Az állaphatalom és a kereszténység egybefonodásáról az egy más kérdés,a történelem egyértelműen bebizonyította a reformációig,hogy az nem szabad mitöbb átkot eredményez,mert a ref. előtt a katolicizmus idején még,a pápa mondta meg a "frankót",minden kérdésben,politikai döntésben egyaránt.Az pedig,hogy a keresztény értékrendet védelmezzük e,ez véleményem szerint kötelező."mi vagyunk a föld sója"-mondta Jézus,tehát ami egyre romlik a társadalomban azt a só,-a keresztények,már ha az igazság talaján állnak-"ehetővé"tudja tenni.
2017. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
62%

"hagyományőrzés, család, nemzet, rend"


És a nemkeresztény országokban melyik nincs meg ezek közül?


"Az erkölcstannak mi köze a valláshoz?"


Nézz meg egy erkölcstankönyvet, csupa keresztény propaganda...

2017. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

""hagyományőrzés, család, nemzet, rend" "


Ja,tipikus kommunista,elnyomó propaganda.

2017. júl. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
87%

A neved azt sugallja, hogy troll vagy és csak hülyéskedés miatt vagy fent GYK-n, vagy pedig valami fanatikus fideszes vagy, de ennek ellenére válaszolok.


Nem kell ahhoz baloldalinak, vagy liberálisnak lenni, hogy valaki azt mondja a vallás idejét múlt dolog. Annak, hogy nem akarunk beengedni idegeneket semmi köze a kereszténységhez. Ősidők óta minden nép/törzs védelmezte a kultúráját, lakóhelyét. Vallástól függetlenül. Nem tudom, hogy feltünt e, de Európa vezetői pont a keresztényi értékekre, szeretetre, elfogadásra hivatkoznak, amikor a menekültekről és emberi jogokról beszélnek. (Ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel, szeresd fele barátodat). Ezek mind a nyugati liberális országokban vannak meg elég erősen. Annak, hogy ennyire védjük a kultúránkat a negatív történelmi tapasztalatok miatt van és, ahogy írtam egy ősidők (tehát kereszténység előtt) óta természetes reakció, talán ösztön.


"Igenis fontos kihangsúlyozni, hogy keresztények vagyunk, mert az alapvető és hagyományos érték."


Se a magyarok, se Európa, sem a fehér ember eredetileg soha sem volt keresztény. Fura az alapvető és hagyományos értékekről beszélni, úgy, hogy pont a kereszténység tüntette el a valódi "alapvető és hagyományos" POGÁNY értékeket.


Ha kereszténységgel akarsz harcolni a muszlimok ellen annak semmi értelme. Egy 1000 éve ránk erőltetett vallásról van szó. Ennyi erővel simán felvehetnénk a muzulmán vallást, hisz újabb 1000 vagy lehet csak pár száz év múlva a hozzád hasonlók a mecseteket és a muzulmán hitet a magyar kultúra alapvető részének nevezné és majd egy ugyan ilyen kérdést fog kiírni, amit most te, csak a keresztény szó helyett a muszlim-ot fogja a használni.

2017. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
“Micsoda idők, nekem kell a Mindszentyért imádkozni.” Kohn bácsi. Lassan ide jutunk vissza a sok vallásgyűlölő miatt.
2023. aug. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!