Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a lakosság...

Magyarországon a lakosság körében, miért van ez a kissé prolis felfogás?

Figyelt kérdés

A tágabb családi körömben is tapasztaltam.

Megkaptam már párszor, minek kellett még évekig tanulni érettségi után, ahelyett, hogy elmentem volna sorra.


Meg azt mondják, csak egy túlértékelt diplomás vagyok, aki semmit nem csinál egész nap.

Meg az nem munkahely, ahol rugalmas/kötetlen a munkaidő, az csak "tinglitangli".


Bizony az olyan pozícióban, amikhez nem operatív feladatok tartoznak,hanem a fejedet kell használni, ott kötetlen munkaidő van,senki nem csesztet azért, mert kimész a városba.Természetesen ennek az a feltétele,hogy a projekt meglegyen időre.

Meg, van szolgálati laptop, telefon,aki meg főnök, annak szolgálati autója is, nem kötelező a munkahelyen ülni.


Az a baj,hogy Magyarországon az állam is az operatív munkakörök megteremtését célozza meg, ahelyett, hogy a szaktudást részesítené előnyben.


2017. júl. 29. 13:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Azért mert retek egy népség vagyunk. A románokkal, bulgárokkal, szerbekkel egyenértékűek kb. Hiába próbáljuk magunkat felsőbbrendűbbnek beállítani.
2017. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
A te családi körös meg a veled egyetértők családi köre egy dolog, az én családom és ismerőseim családja ettől még lehet más tészta
2017. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
86%
Személyes véleményem(!) szerint azért, mert évszázadokig el voltunk nyomva más népek által, és az újkori nyugat-európai fejlődés helyett a keleti feudális beállítottságot hagytuk meg, tehát olyan hogy művelt polgárság nem is nagyon létezett itthon, csak munkás parasztok. Erre a szocializmus és az orosz elnyomás, most pedig szintén a szakmunkások előnyben részesítése az oktatásban rárakott még egy jó nagy lapáttal. Maga a mentalitása a magyarnak és más keleti népeknek jószerivel innen ered.
2017. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Estádio de Felchút ***** válasza:
93%

"minek kellett még évekig tanulni érettségi után"


Azért, hogy ne nettó 100-150 ezerért robbanj le 40 éves korodra, hanem ennek a három- négyszereséért kényelmes munkát végezz.

2017. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
38%

És a te családod egy reprezentatív minta?

Én meg azt látom, hogy a fiatalok többsége stratégiai szemléletmódú, kreatív munkát szeretne. Ilyen-olyan mérnök, informatikus, marketinges, pénzügyes stb. Nem pedig gyártósorra akarnak menni, vagy adatrögzítőnek.

Az már más kérdés, hogy meg-e tudják valósítani.


Ez a kérdés megint egy jó magyarozásra, balkánozásra, románokhoz való hasonlítgatásra, pánikkeltésre volt jó. Ettől nem lesz jobb az ország sorsa holnapra.

Mondhatjuk, hogy a te kérdésed is tipikus magyar pesszimistáskodás.

2017. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Lazy Lover ***** válasza:
76%
kissé? inkább nagyon ! az elmúlt fidesz agymosó média megtette hatását úgy érzem
2017. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 icerocket válasza:
84%
Sok oka van ,többek közt az előttem szóló is erre utal, hogy mire a feudális gondolkodást felváltotta volna a polgárosodás, addigra jött a proletár diktatúra és lenullázta az egészet. 40 év alatt olyan mélyen elhülyítette az országot, hogy csökkenő mértékben, de ezt érezzük még mindig. A kishitűséget és kisszerűséget alapbeállításként égette az agyakba.
2017. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos az ilyen emberek igénytelenek.

A szomszédomban is van ilyen család.

3 gyerek van,egyik sem tanult tovább,mind 20-on éves,de éjjel-nappal hallom,hogy jönnek-mennek az autóval,hol nappali hol éjszakás műszakban a gyárból ki-be.


Ez aztán az élet,ész nélkül lehet keresni a pénzt,amíg a szülők élnek lehet szórni is.

Na,majd később jönnek az egészségügyi gondok,akkor már nem lesz olyan jó a soron állni.

2017. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%

ez úgy hangzik mintha kicsit féltékenyek lennének rád a családtagjaid, amit egyszerűen hihetetlennek tartok.


Kitörtél a mélysötét paraszt körödből (bocs hogy így fogalmazok), menő lettél, diplomás lettél jól keresel és nem tetszik a tágabb családi körnek, hogy te jobban élsz mint ők, pedig ők 40 éve a bányában, soron rohadnak és ezerszer többet fáradoznak mint te, még sincsenek úgy megfizetve...hát gondolom te tanultál és megdolgoztál a beosztásért. Megdolgozás alatt meg a kemény vérverejtékes tanulást értem.

2017. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

A fiatalság egy állapot.

Akkor te is voltál fiatal,te is voltál ingyenélő,lejárt az időd,sajnálom:d


A diploma viszont nem jár alapból a korral.

2017. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!