Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország társadalmi...

Magyarország társadalmi tagozódása kezd hasonlítani az Éhezők viadala világához?

Figyelt kérdés
Ahol a szegények és a gazdagok teljesen külön kis világban élnek. Sokszor olvasom itt is azokat akik ma a Fidesz rendszerben jól élnek úgy nyilatkoznak, hogy nem igaz, hogy ekkora az elszegényedés amekkora valójában, ez a hatalmas része a magyar embereknek nem is létezik, vagyis inkább nem is akarnak tudni róluk bármit is mutat ki a statisztika. Csak arról a részéről akarnak tudomást venni az országnak ahol a kb. kétmillió ember létezik akik valóban jobban élnek.
2017. aug. 2. 18:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Ezt értem kérdező, de én már rengeteg helyen megfordultam az országban. Soha senki nem jött oda kaját koldulni, viszont aki állítólag "rászorul", annak ott lógott ki a bagó a szájából, és kaját nem, csak pénzt akart. Meg most ez olyan, hogy ha feljebb tolják a létminimum alsó határát, akkor az mesterségesen generál még több "éhezőt".
2017. aug. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Tényleg ilyen amúgy. Van a Kapitólium (Budapest), ahol jól elvannak az emberek és van a többi.
2017. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Brazília tényleg durva. Mi is ebbe az irányba tartunk. "


Valóban?


[link]


Ezt betanított munkásként keresik. Azért hozták be őket, mert magyar nem vállal ennyiért fizikai munkát. A létminimum 2016-ban a Policy Agenda szerint 88619 Ft.


Mondd csak, kérdező, szerinted Brazíliába honnan és mennyi vendégmunkást kell toborozni olyan munkahelyekre, amikre a teljesen képzetlen helyiek sem mennek el dolgozni?:-)

2017. aug. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

6# "Nem.

Sok a tróger, aki kerüli a munkát meg várja a sült galambot.

Ennyi.

Az átlagbér ma nettó 200, ebben nincs benne, hogy sokan minimálbérre meg 4 órára vannak bejelentve és valójában többet kapnak."


Már megint az átlagbér. Igen, az átlagbér bruttó 300, nettó 200 ezer. És a mediánbér? Tudod egyáltalán mi az? Költői kérdés, megmondom: az összes fizetést vesszük az országban ( ha ugyanakkora összegek vannak, akkor is felsorolod őket ), növekvő sorrendbe teszed őket és kiválasztod a középső elemet. Ez a medián. És a mediánbér bruttó 230 ezer, nettó 150 ezer forint. Az emberek pontosan fele ennél kevesebbet keres, köztük tanárok, tűzoltók, mentősök, ápolók, munkások ( akik összeállítják a terméket amit használsz, mindegy hogy az egy tévé, számítógép, ágy, telefon vagy polc ). Úgy gondolom hogy nem lehet az emberek felét köztük hősöket és a társadalom számára nélkülözhetetlen embereket tróger munkakerülőnek nevezni.

2017. aug. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
És mennyi a módusz? Lehetőleg linkkel, mert 2017-re vonatkozólag a medián értékre sem látok ilyet.:-)
2017. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

ma 10:01

Sokkal bonyolultabb ez, mint ahogy beállítod. Beszélgetned kellene a magyar embertársaiddal. Ezek regionális lehetőségek nagyon pici pénzért és tegyük fel azt is a munkásszálló megoldott a munkahely által, mert anélkül kár is beszélni róla. Aki ezt így elvállalja az el kell hagyja a családját akkor is ha "csak" Magyarországon belül. Azok a szülők és gyerekek akik bírják ezt és hajlandóak szétszakadni és egy ilyen életre ráállni biztosan nem a samsung gyárig menesztik a szerettüket egy ilyen nevetséges 110.000Ft-ért, hanem akkor irány külföld. És a magyarok nem lusták ezt a kivándorlási csúcs bizonyítja.


Például a párom testvéréék anyósomékkal mondhatni nyomorban élnek, közmunka stb. saját lakás nincs. A családdal nem tudnak felkerekedni és elmenni oda ahol ha csak ilyen szégyen bérért is de legalább dolgozhatnának. Problémájuk, hol laknának ők és a gyerek, miből? De ha ez megoldott volna valahogy na az mindjárt más lenne.


Szóval vajon mennyire maradnának betöltetlenek ezek az állások, ha a családjukkal mehetnének az emberek mert valahogyan az ő lakhatásuk, munkájuk, iskolázásuk is megoldott lenne? Tévedhetek de kétlem, hogy kellenének az ukránok még a szégyen fizetések ellenére is, azt csak az olyan speciális körülmények esetében tudom feltételezni, mint mondjuk a balatoni helyzet.


Azért érzem át az ilyen emberek sorsát, mert szülői segítség nélkül én is lakás nélkül lennék valami ilyen helyzetben. De sajnos azt látom az empátia sokakból hiányzik, ha te boldogulsz más csak nyavajog meg lusta biztos.

2017. aug. 3. 12:30
 17/26 A kérdező kommentje:

Az átlagbérünket szintén nevetséges valami normálisnak beállítani, érdekes riport arról mit szólnak a túristák mikor megtudják, hogy az általuk tapasztalt árak mellett mennyi a tisztességes munkáért járó bér:


https://www.youtube.com/watch?v=1NfjGjppO6M

2017. aug. 3. 12:33
 18/26 anonim ***** válasza:
93%
Így lakótelepeken élnek olyan arcok, akik vödrökkel mászkálnak meg légpuskával. Sokáig nem értettem ezt, aztán rájöttem, hogy galambot, varjakat, kóbor macskát, kutyát meg ilyeneket lődöznek és azt eszik. Hurkokkal is dolgoznak. Pár hónapja a buszmegállóban egy vergődő galambot nézegetett egy idős néni, azt hittem sajnálja. Megszólítottam, beszédbe elegyedtünk, és egy idő után azt kezdte részletezni, hogy szokta elkészíteni őket. Nem tudom, hogy ez mennyire válasz-e a kérdésre. Különben, ha így is van, azt nem fogják hivatalosan az orrunkra kötni, maximum osszerakod magadban a képet. Tanyavilág, falvak lehet még érdekes ebből a szempontból. Ilyen helyeken nem mászkálok, de hallok sztorikat szocmunkás ismerősöktől.
2017. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
62%
" Csak azért kérdezem, mert olvastam elég sok cikket, amik azt taglalják, hogy elhízik a lakosság, amit a saját szemem is megerősít. " pfff. ez aztán érv. Tésztán, szójás parizeren meg sült krumplin lehet a legjobban hízni. Vagyis ami kb a legolcsóbb. Ha nincs pénzed minden nap húst meg halat zabálni zöldséggel gyümölccsel, mégis mivel tömöd tele magad, hogy meglegyen a jóllakottság érzésed? Palacsintával meg grízes tésztával, bolti 200 ft-os kekszekkel. itt gyik-en is van egyy csomó kérdés, ahol kispénzűek kérnek heti menüötleteket, hogy kijöjjenek a szűkös konyhapénzből. Ezekre a legtöbb válasz ilyen tipikus baromira hízlaló szegénykaja, lisztes főzelékek, húsmentes levesek, másodiknak meg mindenféle édes tészták, meg húst csak nyomokban tartalmazó virslik. Kb ilyen hiánytáplálkozásos jobbágykaják amik csak arra valók, hogy megszűntessék az éhségérzetet.
2017. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Aláírom, hogy vannak kis pénzű emberek. De rengeteg embert ismerek, akik tényleg le vannak égve, meg alig van mit ennie, de fizetéskor rögtön megy a kávé-energiaital-cigaretta kombó. Ez azokra is igaz, akik nem dolgoznak. Tisztelet a kevés kivételnek.
2017. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!