Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor egy...

Szerintetek Orbán Viktor egy diktátor? Miért?

Figyelt kérdés

Igaz,hogy korrupt az egész kormány és a Fidesz-KDNP,élükön Orbán Viktorral,királyoknak érzik magukat és tetőtől talpig simlis az egész banda,de szerintem túlzás diktatúrának nevezni,inkább egy korrupt és elitista demokrácia,de a diktatúrától nagyon messze van.

Ennek ellenére sokan szeretnek diktátorozni,pedig fogalmuk sincs mi az a diktátor.

Észak-Korea,Kína,Oroszország-ezekben az országokban van diktatúra. A magyarországi demokrácia inkább az USA-hoz hasonlatos,ott is elég rosszul mennek a dolgok.



2017. aug. 6. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%

Nem diktátor, mert simán leváltható. 2 - 3 millió ember ellene szavaz és megy a levesbe.


Most arról is ő tehet, hogy gyenge az ellenzék? Ellenzéket is szervezzen?

2017. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Az. Mert a nép érdekeivel ellentétesen kormányoz, ráerőltetve arra saját akaratát.
2017. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

"Az. Mert a nép érdekeivel ellentétesen kormányoz, ráerőltetve arra saját akaratát. "

Akkor el kell menni a szavazófülkébe és leadni a szavazatot nem pedig otthonról a fotelból siránkozni a monitor előtt

2017. aug. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Még véletlenül sem hasonlít a magyar rendszer az USA rendszeréhez., Ott demokrácia van, itt puha diktatúra, egypárt rendszer van. De ha le is váltanák a Fideszt, az emberei minden jelentős poszton ott vannak. Mindenkit nem lehet egyik napról a másikra leváltani.
2017. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Buta és szánalmas autokrata aki azért nem válik diktátorá mert akkor nem kapnánk az uniós pénzből amit ellophat a magyaroktól. Szégyen.
2017. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem, nem diktátor, bár néha úgy érzem, van rá "hajlama".
2017. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%

"Az. Mert a nép érdekeivel ellentétesen kormányoz, ráerőltetve arra saját akaratát. "


Mégsem megy el annyi ember, hogy leváltsa.....

2017. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 meszike91 ***** válasza:
92%

Diktátornak én se nevezném. Simicska tudta a legjobban jellemezni azzal a g betűs szóval.


2014-ben a többség NEM a fideszre szavazott, mégis a fidesz nyert kétharmaddal. A választási rendszer aránytalan, csakis a fidesz hatalomban maradását szolgálja.


A nyugatra kivándorolt fiatalok szavazását ellehetetlenítik, míg a határontúli magyarokét megkönnyítik. A választókerületeket úgy alakítják, hogy azok minél jobban nekik kedvezzenek. Állami pénzből kampányolnak. A média nagyrészét a saját "hűbéresei" kezébe juttatják. Néha egyszerűen csak szavazatokat vásárolnak.


Minden a fidesznek kedvez, ilyen feltételek mellett nagyon nehéz veszíteni.

2017. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem diktátor. Mit tudom én, miért!?
2017. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

A pártján belül diktátor, ez kétségtelen. Ügyesen az évek alatt minden lehetséges ellenfelét eltüntette: vagy száműzte Brüsszelbe, vagy egyszerű polgármesterré degradálta, stb. Érdemes elolvasni, hogy például Áder János miért is lett EP képviselő annak idején: [link]


De ugyanígy például Pokorni vagy Navracsics is félre lett állítva, mert Orbán kihívói lehettek volna. Ma már a Fidesz vezetésében csak Orbán talpnyalói vannak, még az se számít, ha teljesen inkompetensek. Egy Németh Szilárd kaliberű alak alelnök lehet, ami azért sokat elmond. Szóval ha azt nézzük, hogy teljhatalma van a pártban, ami az országot egyedül vezeti, elég közel áll ahhoz, hogy az ország diktátora legyen. Persze le lehet váltani, mert külső tényezők miatt (EU tagság pl, amiről egyelőre nem mer lemondani) nem tud még totális diktatúrát bevezetni, de azért a pályafutását elnézve Orbánban bőven megvan a hajlam rá.

2017. aug. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!