Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tovább gyengül a forint. Hogy...

Tovább gyengül a forint. Hogy lehet ezek után sikereses gazdaságról beszélni?

Figyelt kérdés

A dohánytermékek jövedéki adójának növekedése, illetve a tej árának emelkedése miatt tovább romlott a forint értéke, az inflációhoz hozzájárult az alkohol és az üdülések drágulása is.

A KSH adatai szerint a fogyasztói árak júliusban átlagosan újra több mint 2 százalékkal nőttek.


Ezen adatok tükrében hogy lehet sikeres gazdaságról beszélni? Itt a GYIK-en naponta felteszik a kérdést, hogy hogyan is sikerülhetett a Fidesznek ilyen ragyogó gazdaságpolitikát összehozni, miközben mindenki tudja, hogy a forint gyengül (volt idő, hogy szándékosan gyengítették), a magyar gazdaság növekedése elmarad a környező országok növekedési ütemétől, a magyar gazdaság motorja az EU-támogatásokban kb kimerül, és hiába növelik a béreket a gyangülő forint és a forint vásárlóerejének csökkenése mellett, ha az emelt bérekből sem tud többet (sőt, kevesebbet tud) vásárolni az átlag magyar.


Hogy lehet ezek után sikeres gazdaságpolitikát emlegetni a régió sereghajtójaként?



2017. aug. 9. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy gyenge a forint az azt jelenti, hogy az értéke a többi valutához képest milyen ne keverd ide az inflációt. Az infláció épp azt mutatja, hogy valóban van gazdasági növekedés, tudom ez egy furcsa dolog lehet, de ha nő a gazdaságod az inflációt okoz, az utóbb időben azért nem volt infláció, mert ténylegesen nem nőtt a gazdaság csak mászott vissza a válság előtti szintre egyrészt, másrészt borzasztóan lement az olajár, ami megint lefelé húzta az inflációt és még érezhető volt a rezsicsökkentés is, ami megint csökkentette az inflát és alacsony a jegybanki alapkamat is mert dögrováson volt a hitelezés, és ez egy gazdaságélénkítő hatású dolog, ha alig van kamat. Az idei minimálbér emelésről mindenki tudta, hogy be fogja indítani jobban az inflációt, a gazdasági növekedés infláció nélkül egy nagyon ritkán előforduló állapot, mostanra pedig véget is ért. Most már valóban van gazdasági növekedés, ezt kíséri az infláció a kérdés az, hogy mekkora a nettó reálbér növekmény, tehát ha a bérek 5%-al nőnek az infláció meg csak 3%-os, akkor 2%-os reálbér növekedésről beszélünk. De ha 5%-os mindkettő akkor a bérek vásárlóértéke stagnál.
2017. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne elolvasnod a naponta feltett gazdasági kérdésekre a gazdasághoz kicsit is értő válaszolók válaszát. :)


Persze az is hozzátartozik a dologhoz, hogy aki nem tudja, hogy mi az az infláció és nem tudja mi az a szándékos forint gyengítés (mert ezt is olyan büszkén emlegeted, de azt hogy mi értelme van, azt már nem tudod) az ne szóljon bele a dolgokba.

Én se mondom meg a villanyszerelőnek, hogy mit hova kössön be, nem mondom meg az autószerelőnek, hogy hogyan csinálja meg a kocsimat. Nem értek hozzá és kész. Persze bizonyos oldalak nagyon szeretnek dobálózni ilyen szavakkal, hogy kettős szigetelés, sebességfüggő szervó kormány vagy infláció és szándékos forint gyengítés, miközben azt sem tudják, hogy mire szolgálnak.

2017. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!