Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne, hogy szavazáskor...

Nem lehetne, hogy szavazáskor az emberek csak programokat lássanak a szavazólapon, ne pártneveket?

Figyelt kérdés
Tehát minden opció egy pár soros program lenne, a párt neve nélkül. Nem így lenne a legértelmesebb szavazni? Ahelyett, hogy valaki azért szavaz egy baloldali pártra, mert kádárjanibácsit imádta, vagy azért a fideszre, mert utálja a kommunistakat. Hogy ne identitáskérdes legyen az, hogy hova tart az ország.
2017. aug. 14. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Akkor az elfogultságból szavazást felváltja a vaktában szavazás.
2017. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is tudni lehetne melyik program melyik párthoz vagy legalábbis melyik oldalhoz tartozik. Pl az van leírva h engedélyezik a melegházasságot és legalizálják a marihuánát, akkor egyből tudod hogy ez biztos nem fidesz vagy jobbik. Ha azt olvasod hogy megerősítik a határzárat, akkor meg tudod hogy ez biztos nem baloldali párt.
2017. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kész hazugságokra kellene szavazni? Kemény.
2017. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alain Delon ***** válasza:
Mindegy, mert úgysem gondolja komolyan a "pogramját" egyik sem. Az csak csali.
2017. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Akkor a Fidesz mellé egy üres oldalt mellékelnének? Vagy hogy?


A legutóbb egyáltalán nem hirdettek választási programot...

2017. aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, akkor végképp hazugság alapján kéne választani. Én is meg tudom ígérni hogy 3% helyett 6%-ot költünk majd az oktatásra, 8%-ot egészségügyre, felszámoljuk a korrupciót, stb.

Na szavaznál rám? Lehet hogy büntetett előéletű vagyok, lehet hogy hazugság és csalás miatt már elítéltek, lehet lopták korábban, de ígérni tudok. Az is lehet komolyan mondom. Nem ismersz, nem tudod ki vagyok. Ugyanolyan lenne, mintha így, egy anonim oldalról választanál még valakit aki szimpatikusat ír. De írni és ígérni bárki tud.

2017. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen rossz ötlet, mivel a pártok, képviselők nyílt mandátumot kapnak, ami azt jelenti, hogy addig van kapcsolatban a választóval, míg az leadja rá a voksát. Tehát hazudhat, ígérhet bármit a kampányban, ha nem tartja be, akkor sem lehet semmilyen retorzió (legfeljebb 4 és múlva nem rá szavazol) Így hogy nevesítve-képesítve vannak a képviselők, legalább tudjuk kinek a képét kell kitenni négy évig a darts táblára.
2017. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A válaszom mindenkinek, aki szerint könnyű lenne ezzel visszaélni:


"Tehát hazudhat, ígérhet bármit a kampányban, ha nem tartja be, akkor sem lehet semmilyen retorzió"


Ezen kéne változtatni. Az egyes programpontoknak kéne egy meghatározott kifutási idő, s ha azt nem tartják be, akkor leváltani a kormányt. MOST élnek vissza a rendszerrel, mett semmi nem kényszeríti ki, hogy betartsák az ígéreteiket. Az meg, hogy négyévente lehet szavazni, egy vicc...

2017. aug. 14. 17:21
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Lehetne, de nem lenne semmi értelme.
2017. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
#8: Ha lenne egy ilyen törvény, vagy szabály, akkor meg végképp nem értem mi értelme lenne a változtatásnak.
2017. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!