Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod, hogy legyen "Egyik...

Támogatod, hogy legyen "Egyik sem" lehetőség a szavazólapon?

Figyelt kérdés

Ha egyik párt sem tetszik neki, most nem tudja kifejezni az ember, de ezzel menne.

Így legalább lenne róla statisztika is, hogy hány szavazót érdekel a politika, akiknek egyébként egyik párt sem jön be.


2015. aug. 15. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Én arra szavaznék
2015. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
IGEN. Már vagy 10 éve szeretném.
2015. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nincs értelme.

Ha valaki elmegy a választásokra szavazásra, végignézi a pártlistákat, jelölteket, majd a lap végén bejelöli, hogy egyikre sem kíván szavazni, az miért lenne jobb, mintha el sem megy szavazni?

2015. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert ha nem mész el szavazni, akkor egyszerűen visszautasítod egy alkotmányos alapjogodat. Ha elmész, és bejelölöd, akkor élsz vele, kinyilvánítod, hogy bele kívánsz szólni az ország jövőjébe, de úgy gondolod, hogy egyik párt sem alkalmas. Nyilván gyakorlati haszna nem sok lenne, de jelzésértékű lenne mindenképpen.
2015. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Ha valaki elmegy a választásokra szavazásra, végignézi a pártlistákat, jelölteket, majd a lap végén bejelöli, hogy egyikre sem kíván szavazni, az miért lenne jobb, mintha el sem megy szavazni?"


Már írtam a kérdésben, hogy így legalább lenne róla statisztika, hogy hány szavazó van, aki egyik pártra sem tud szavazni, de amúgy érdekli őt a politika.

Eddig csak úgy tudta magát kifejezni az ember, hogy vagy nem ment el szavazni, vagy üresen adta be a szavazólapot, esetleg összefirkálta, de az otthonmaradókra rámondják, hogy biztos nem érdekli őket az egész téma, az érvénytelen szavazatokra pedig azt, hogy nem tudja kitölteni a szavazólapot.

Ez a felállás ezzel megváltozna.

2015. aug. 15. 16:15
 6/15 A kérdező kommentje:

Erről van szó, kedves 4-es.

Köszönöm.

2015. aug. 15. 16:16
 7/15 anonim ***** válasza:
Lehetne úgy is, hogy az egyik sem opciónál a jelenlegi kormány marad egy évig, aztán újabb választást írnak ki. Így lehetne gyakorlati haszna.
2015. aug. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Lehetne úgy is, hogy az egyik sem opciónál a jelenlegi kormány marad egy évig, aztán újabb választást írnak ki. Így lehetne gyakorlati haszna."


Nem, az Egyik sem opció nem jelentene semmit, csak látnánk, hogy hány embernek nem jön be egyik párt sem.

Nem kell ezt az egészet túlkomplikálni.

2015. aug. 15. 16:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezt én értem, de akkor sem igazán látom értelmét.

Rengeteg párt, politikai jelölt van Magyarországon, nem csak a parlamenti pártokra kell gondolni. Pártot is lehet alapítani, egyéni jelöltként is lehet indulni. Ha valakit érdekel a politika és részt kíván venni annak alakításában, ki akarja fejezni ezt, azt a jelenlegi eszközökkel is meg lehet tenni.


Ez olyan mintha felvetnénk, hogy egy népszavazáson feltett kérdésre, az IGEN/NEM rublika mellé vajon kellene-e egy NEM TUDOM ELDÖNTENI vagy MÁSIK KÉRDÉST SZERETNÉK választási lehetőség is. Szerintem ennek sem igazán lenne értelme.

2015. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Pártot is lehet alapítani, egyéni jelöltként is lehet indulni."


A legtöbb ember nem ér rá, mert dolgozik.

2015. aug. 15. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!