Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a romák...

Miért van az, hogy a romák többsége roma párt választ magának?

Figyelt kérdés
Náluk ez meg van szabva,hogy csak romával jöhetnek össze ? Azért akad olyan is biztos aki roma ,de összejön magyarral. Ismerek 1 fél romát akinek roma párja van. Szóval a másik kérdésem az,hogy a félromák kik felé húznak magyarok vagy romák felé ? Minek tartják magukat magyarnak vagy cigánynak?

2017. aug. 15. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Ugyan azert ahogy a felvidéki magyar is inkabb magyar pártra szavaz. A cigany is cigany marad ugy ahogy magyarbol sem lesz kínai
2017. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jól mondod, a többsége. Egy része meg nem.

Eléggé természetes, hogy olyan párt választunk, akivel módunk van megismerni egymást, hasonló a gondolkodásmódunk és az igényeink. Az átlag jelenség ezért az, hogy a többség a környezetéből választ. Abszolút praktikus, és nem valamiféle elvi oka van ennek.

2017. aug. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen hihetetlen a cigány ugyanúgy lenézi a magyart, mint magyar a cigányt. De ha nem így lenne is, két teljesen külön világ, eltérő értékrend, mentalitás, gondolkodás.
2017. aug. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ez valahol természetes. Hadonló közegből, hasonló kultúrából való társsal értik meg magukat a leginkább. Mondjuk, azért valóban csak a többség, én például a környezetemben több cigány- magyar párt is ismerek, de valóban nem ez az általános.
2017. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt értem ,hogy a környezetünkből választunk párt eddig is értettem ezt pl. Én Miskolcon élek a környezetemből ismert Miskolci nőt vettem feleségül és nem egy mondjuk Győri nőt ami az ország másik felén él messze Miskolctól. Természetes,hogy onnan választunk párt ahol közel van az adott fél.
2017. aug. 15. 16:21
 6/15 anonim ***** válasza:

nem erre gondolt az előző... Arra, hogy hasonló kulturális körből. Nem földrajzi környezetre kell gondolni...


A másik meg hogy mindegyik félben van egy kis rasszizmus. A magyar család nem szeret általában romát befogadni és a roma család se nézi jó szemmel a magyar érkezését. Persze megszerettetheti magát az ember, de a nagy kulturális eltérés miatt nehéz.

2017. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

mert kulturálisan ég és föld


pl: cigányember megy elöl cigányaszony meg kullog utána 6 szatyorral, ezt el fogja viselni a magyar nő? hogy cipekedhet mert a cigánynak "nehéz" a kalap

2017. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jah leesett akkor :) Így belegondolva szerintem nem írtam hülyeséget mert a földrajzi helyzet is sokat számít.
2017. aug. 15. 17:06
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

"Bármilyen hihetetlen a cigány ugyanúgy lenézi a magyart, mint magyar a cigányt"


Roma ezt miért tenné?

2017. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#5: Én nem a közelségre gondoltam elsősorban, hanem a közegre, kultúrára. A romák, egészen más habitusú emberek, mint a magyarok.
2017. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!