Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar liberálisok és...

Jeffrey Spender kérdése:

A magyar liberálisok és balosok mikor akarják majd történelmi szobrainkat ledönteni nálunk, mint ahogy az USA-ban gyakorolják a szobordöntögetős hisztit?

Figyelt kérdés

Hivatkozhatnának arra, hogy #iszlamofóbok, #klerikálisak voltak a Zrínyiek, Hunyadiak és még más dicső középkori történelmi személyiségünk.


Ahogyan a "feminizmus" és más ultraliberális dolog az amerikaiak sajátja volt, és lassan átvették itt is a "liberálisok", ugyanúgy ennek az ötletnek átvételére is van esély.


2017. aug. 20. 14:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10:


Mellé ment a személyeskedésed, a vérFideszest nem szokta érdekelni a külpolitika, csak az, amiről az Orbán beszél, és itthon hányszor volt téma Fideszes közegben az USA-beli szobordöntögetés ?

2017. aug. 20. 20:26
 12/18 anonim ***** válasza:

"a vérFideszest nem szokta érdekelni a külpolitika, csak az, amiről az Orbán beszél"

A két dolog lefedi egymást.


"itthon hányszor volt téma Fideszes közegben az USA-beli szobordöntögetés ?"

A 888.hu oldalán mintha írtak volna párszor.

2017. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#12: Az alapvetésekkel egyetértek, de azért van bőven önálló véleményem, nem ?
2017. aug. 20. 21:17
 14/18 anonim ***** válasza:
Mert ezek még ahhoz is bénák.
2017. aug. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ettől nem kell tartanod, mivel történelmi hőseink legtöbbje liberális volt, Kossuthtól Mikszáthon át Ady Endréig és a Nyugat-nemzedékig, vagy esetleg baloldali, mint József Attila.


Gondolom, könnyű belátni, hogy a mai liberálisok nem fogják egykori liberális, szabadelvű elődeik szobrait döntögetni.

Szerencsére Magyarországon nem igazán állnak olyan rasszista emberek szobrai, mint Lee tábornok volt.


Persze ha itt is mondjuk Haynau-szobrok lennének Kossuth- szobrok helyett, vagy épp Szálasi-szobrok, akkor itt is minden épelméjű ember le akarná dönteni őket, természetesen.

2017. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szálasi szobrait mindenki ledöntené. De Haynau volt az egyik legnagyobb "nemzeti" hősünk. Hiába nem volt magyar, akkor is a mi érdekünket nézte a söpredék (részbeni) kiirtásával.
2017. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
40%

# 9/16 Időpont tegnap 19:38


Látod, itt személyeskedtem, ott meg érveltem. Bezzeg amikor sutyiban elvitték Marx szobrát, még tapsoltál is neki. Mire fel ez a kettős mérce akkor? Marx szobra nem hiszti volt? Innentől kezdve nem demagógia meg nem személyeskedés amit mondtam. Bármennyire is nem tetszik, hogy vannak, akik emlékeznek a múltra.

2017. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért nem kell mindenféle politikusról 100 éven belül szobrani, mert majd valakik úgyis ledöntik!

Én egyetlen politikust sem tartok méltónak arra, hogy közterületet foglaljon a szobrával!

Nekem pl. a Wall Street-i bika-szobor sokkal jobban bejön, mint Washingtonban a Licoln emlékmű.

2020. ápr. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!