Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért azok mennek el külföldre...

Miért azok mennek el külföldre akiknek saját lakásuk/házuk van, miért nem pont az ingatlan nélküliek szarakodnak itt?

Figyelt kérdés

Egy lakás nélküli budapesti vagyok, aki szintén ki szeretne menni külföldre amint befejezte a tanulmányait. Az a helyzet, hogy sajnos a szerencsétlen táborba születtem, azok közé akik nem örököltek lakást. Márpedig Budapesten manapság csak öröklés útján lehet saját lakáshoz jutni, az itteni bérekből az itteni ingatlanok megfizethetetlenek, egy élet munkája is kevés lenne hozzá. Mégis azt a jelenséget észlelem, hogy, rengeteg és egyre több ingatlan tulajdonost ismerek aki kimegy külföldre, és nyilván kiadja a lakását. Eddig 4 albérletben laktam, az első tulaj Németországban élt, a második kiment Svájcba éppen, a harmadik szintén Svájcba ment, a mostani meg Ausztriában él. De ezeken kívül rengeteg ilyet ismerek. Miért pont azok mennek el, akiknek megvan a legfontosabb, a lakhatás?

Kelet-Európában ha nincs saját ingatlanod, akkor egy senki vagy. Társadalmi beidegződés, és valós probléma is egyaránt, mert saját lakás nélkül az itteni bérekből csak nyomorogva lehet megélni. Külföldön pedig, főleg Svájcban és Németországban nem is divat a saját lakás. 60-70% albérletben lakik, a maradéknak pedig hitelre van saját lakásuk, és összesen 2%-nak van saját hitel mentek lakása. Tehát ott nem életfeltétel a saját lakás, az ottani bérekkel teljes értékű életet lehet élni anélkül is. Ennek ellenére itt Magyarországon, nemhogy segíteni a kormány a fiatalok első lakáshoz jutását, de még nehezíti is. Azokat támogatja akik befektetés céljából vesznek ingatlant, így egy fiatalnak még nehezebb saját ingatlanhoz jutni, ha nem örökölt.

Mégis ennek ellenére az van, hogy sokan azok maradnak, akiknek sokkal jobb lenne lelépni, sok szerencsétlen vidéki költözik fel Budapestre (bár már épp egyre kevesebben, mert rájöttem, hogy saját lakás nélkül, albérletben csak nyomorogva lehet megélni), tehát sokan nem tudják még mi vár rájuk.


Miért nem ezek mennek ki külföldre mint én, akik albérletre kényszerülnek? Jó mennek ezek is, de én arányaiban azt látom, hogy fele-fele arányban mennek ki azok is akiknek van lakásuk. Holott azoknak épp maradni kéne mert jól élhetnek, pont azoknak kéne zömmel külföldre mennie akik megszívták és nem örököltek ingatlant, mert azoknak örök nyomorágra van ítélve az élete, kivéve ha mondjuk nagyon sokat keres informatikusként vagy hasonló szakmával.


2017. aug. 24. 12:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
27%

" Itt, Magyarországon be van korlátozva, hogy meddig terjeszkedhetsz, mekkora a takaród, amíg igyekszel a beléd nevelt erkölcsi elvekhez igazodva létezni"


Ez ponthogy fordítva van. Itt még betudsz indítani egy vállalkozást, külföldön próbálj meg beindítani egy céget nem fog menni mert nincs már minden foglalt vagy felvásárolták a nagy cégek.

Nálunk ilyen szinten több szabadkeze van az embernek, ez nem az iskolától függ hanem az ember leleményességén hogy mire is viszi ennek semmi köze sincs a neveléshez ponthogy ez a legnagyobb hazugság

2017. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!