Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi abban a potenciál egy...

Mi abban a potenciál egy lemaradott országra nézve ha őrült tempóban támogat egy sportot, ami még csak nem is nemzeti jellegzetésség, nem mellesleg nincs is felmutatható eredmény?

Figyelt kérdés
Részben megérteném ha lovassportokat támogatná, ha a méneseket bővítené ha már mindenképp szenvedélye a sport. Van múltunk a lovasspotok terén, hungarikum! De hogy jön ami magyarságunk a footballhoz? Mért áldozunk a footballra? Akkor legalább mehetne az úszásra is, abban legalább jók a sportóloink... de annyira abszurd látni azt a rengeteg stadiont, és hallani a szégyenletesebbnél szégyenletesebb teljesítményeket? Kinek jó ez? Mért olyan nehéz belátni hogy a fél világ a magyar focistákon röhög? Kinek jó ezt még mindig támogatni?

2017. aug. 26. 07:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Jobbat mondok, semmilyen, de semmilyen élsportot ne támogasson az állam. Mint az osztrákok. Érdekes, mi az EU egyik legegészségtelenebbül élő országa vagyunk mégis vannak sporteredményeink. Ausztria a világ egyik legsportosabb, legegészségesebb országa, még sincsenek nekik sport eredményeik. Inkább lenne itt is az átlagember sportos és egészséges, ne lenne ennyi dagadt, egészségtelen, mint hogy a TV-ben bámulja a kövér diabeteses a magyar sportot miközben ő maga kólát és chipet iszok és sosem mozog semmit.
2017. aug. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

Eljátszom az ördög ügyvédjét, mert vannak pozitívumai is a dolognak, csak a mai közbeszéd annyira szélsőséges, hogy vagy elítélsz mindent amit a kormány csinál vagy mindenben támogatod.


- sportos életmódra ösztönöz, ami sokat javít az egészségügyön és az emberek közérzetén is

- hosszabb távon megteremti a profi focit, amiben van gazdasági potenciál

- közösségépítő ereje van, ha sokan szurkolnak együtt a sikereknek

2017. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Aham... szóval ha elverik az adómat egy stadion építésére attól nem csak nekem, az egész közösségnek jó kedve kerekedik!


"Profi foci" nem értem ez hogy valósulhatna meg hosszabb távon, ha már az eddigi távlat is siralmas


Milyen sikereknek tudnánk szúrkolni? Botlábú mind.

2017. aug. 26. 09:26
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2018-ban választhatsz:


Fidesz -> További stadionok épülnek

Más párt -> Nincs több stadion építés

2017. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

az az adó már nem a te tulajdonod. A rendőr aki megbüntet gyorshajtásért az is az adódból van eltartva. A politikus aki nem csinál semmit a parlamentben az is.


Ez kb olyan mintha te vásárolnál az üzletemben utána pedig megszólnád hogy hát mire költöm én a te pénzedet.

Ezzel nem arra akarok kilyukadni hogy védeném ezt a felesleges pénz szórást csak szerintem ez így egy rossz megközelítése a dolognak hogy mert az én adóm ha így gondolkoztok nagyon gyorsan mindenre megharagudtok még arra is amire nem kéne

2017. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én szeretem a focit, még a magyart is, meccsekre is jártam több, mint 20 évig, ha esett, ha fújt. De ez a hiábavaló erőlködés, hogy öntik számoatlanul a közpénzeket a magyar fociba, ez már-már elmeorvosi eset. Az épülő, újuló stadionok konganak az ürességtől, a focink egyre szarabb, ezernyi más terület van ahol szükség pénzre lenne szükség, de nem számít. "Futbólia" leszünk, ha beledöglünk is.
2017. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 tgt ***** válasza:
100%
Akárhány stadiont építenek, attól nem lesz több egészséges ember.
2017. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne értetlenkedj kérdező, ezt ezerszer kitárgyaltuk, a helyzet azóta se változott.

Ha egy nép teszetosza, akkor kitermel őrült hatalommániás embereket. Ha egy megszerzi a hatalmat, és őrült álmaiban focistadionokkal veszi körül magát, akkor az így lesz az életben is. Hogy jön ide bármilyen sport, hogy jön ide az, hogy mit és hogyan kell támogatni? Ha az őrült gondolat lovagvárakban nyilvánulna meg, akkor azok épülnének. Okot kitalálni nem nehéz.

2017. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

"Aham... szóval ha elverik az adómat egy stadion építésére attól nem csak nekem, az egész közösségnek jó kedve kerekedik!"


Közvetetten igen. Emlékszel milyen boldog volt sok ember tavaly az EB-sikerek miatt? A profi körülmények egyik eleme pedig a modern stadion.


"Profi foci" nem értem ez hogy valósulhatna meg hosszabb távon, ha már az eddigi távlat is siralmas"


Úgy, hogy a profi munkához profi körülmények kellenek. Ez nem feltétlenül azonnal látszódik meg, de ha többen dolgozhatnak megfelelő körülmények között, akkor több jó focistánk lesz, mintha kevesebben dolgoznak megfelelő körülmények között.


---


Megjegyezném mégegyszer, hogy most az ördög ügyvédjét játszom. Összességében szerintem se jó ez, de mindennek vannak előnyei és hátrányai is.

2017. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vezetőink épp a gyerekkori állmaik magyarországát próbálják épp megvalòsítani.
2017. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!