Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan szavazhat ennyi ember...

Hogyan szavazhat ennyi ember a fideszre még most is?

Figyelt kérdés

2017. aug. 28. 13:03
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%
ma 19:49 Tévedsz sok mindenben. Aki többet keres az többet is adózik most is ha nem tudnád. Szerinted a havi 900.000 nem adózik többet mint a 200.000? De. Tehát ha így nézzük akkor a társadalom érdeke ahogy írtad teljesül is. Amúgy meg nem vagyok öncélú sem, mert nem csak a magam gazdagodásával vagyok elfoglalva hanem a családom jóléte is nagyon fontos nekem, sokkal jobban mint hinnéd. tehát több bennem az empátia mint hiszed csak nem terjed ki mindenkire. Amúgy én nem azért fogok kimenni mert itthon ne élnék jól csak ebben az országban mindenki utálja a nála sikeresebbet így nem csoda a "süllyedünk" és nem is akarom verni magam, hogy nagy magyar vagyok. Tehát azokhoz én rossz hasonlat vagyok.
2017. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Látom nem tudsz szöveget értelmezni.

ARÁNYÁBAN adózzon többet!


Aki 1 milliót keres,az ne csak 15%-os adókulcs szerint adózzon,hanem legalább 30%-ossal.


Többet meg nem dolgozik,mert 8 órában keresi meg ezt a sok pénzt.

Azt támogatom,hogy a 8 órán túli munkaidőt ne adóztassák meg,és akkor valóban az fog kevesebbet adózni,aki sokat dolgozik.

2017. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

A családod jóléte nem azon fog múlni,hogy 15 vagy 30%-ot adózol ilyen jövedelemnél.


Inkább abba gondolj bele,hogy van,aki annyit keres nettóban,mint amennyit más adózik.

Aránytalan.

Az egykulcsos adóval rendeteg kiesik az államkasszából,ami miatt még több adót kell kivetni,és ez főleg a szegényebbek terheli.

Ha meg nem vetnek ki több adót,akkor romlik az egészségügy állapota,az oktatás állapota.


Nem csak az számít mennyiből él a családod,havi 900 ezerből,vagy "csak" 700 ezerből,de normális,nyugodt országban,környezetben.

2017. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
21:28 Amúgy rosszul gondolod tudtam én jól, hogy az arányokra gondoltál amikor az adókról írtál tehát a szövegértésemmel nincs baj de ettől függetlenül leírtam amit leírtam de tudtam, hogy majd belekötsz és a szemét egykulcsos adóval jössz majd tehát beigazolódott a sejtésem. Amúgy minden országban vannak akik sokkal többet adóznak mint amennyit mások keresnek nem csak itt. Ebben gondolom nem vitatkozunk. Tehát ez nem csak Magyarország gondja hanem a világé. Van ahol nagyobbak is a különbségek. Amit a végén írtál, hogy a környezet többet számít a fizetésnél ebben egyet értünk teljesen de az első válaszomba pont emiatt írtam a külföldet (mármint a környezet miatt).
2017. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

A korábbi adózási rendszer sokkal igazságosabb volt a mostaninál,

mert a magas jövedelmű emberek ARÁNYAIBAN MAGASABB adót fizettek

mert a minimálbér erejéig MINDENKI jóváírhatta az adóját 100%-ban (nem csak a minimálbéresek, hanem a magas jövedelműek is).

A második kulcsot nem kellett az egész jövedelemre értelmezni, hanem csak a küszöb feletti részre, tehát ha valaki épp átcseppent a kétkulcsos sávba, akkor a fizetésének is csak a morzsáját sújtotta magas adó, nem az egész fizetését.


Tudom, hogy egyesek szeretnek ilyenkor azzal jönni, hogy de a családi adókedvezmény, meg minden az több, de ezzel az a gond, hogy a nagy jövedelműek több kedvezményt vehetnek igénybe, míg az alacsony jövedelműek hiába vehetik igénybe nem kapják meg, illetve számos segélyt meg is szüntettek.

Amennyiben lenne negatív adójóváírás/visszatérítés, akkor csak egyszeresen lenne igazságtalan az egész, de így...


Hozzáteszem, hogy valóban sokan vannak azok, akik nem tudnak örülni mások sikerének, én azonban nagyon is tudok. Van is ismerősöm, aki megengedheti magának, hogy negyvenöt évesen ne dolgozzon, mert eladta egy befuttatott vállalkozását, de más példákat is tudok mondani. A méltán sikeres embereket nagyon is tudom tisztelni, becsülni, de a mészáros-félék, vagy azok akik mások vagy az állam kiforgatása által gazdagodtak meg nem ilyenek. És lényegtelen, hogy az állam végezte el helyettük a piszkos munkát, ők törvényesen szerezték a trafikot stb.

2017. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Az oktatást direkt rontják folyamatosan, mert ha ez emberek buták maradnak akkor nagyobb eséllyel választják őket újra.
2017. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!