Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem ellentmondásos...

Szerintetek nem ellentmondásos, hogy valaki egyszerre hisz a kapitalista és nemzeti elvekben?

Figyelt kérdés

A kapitalizmus lényege,hogy az egyén számít,nem a csapat,csoport,tömeg.

A kapitalizmus elutasítja a szocializmust,tehát mindenki magáért felelős,úgy él,ahogy tud.


A nemzeti érzelem is valahol ilyen kicsiben.Ugye vannak nemzetek,vagy ha sportként tekintenék rá,csapatok.

De a csapattagok sem egyformák,ott is van kispados.

Mégis a kispados sem akar utolsó lenni,és nem bízik a csapattársaiban,mert mindent felülír az egyéni érdek.


Miért hiszik el az emberek egy kapitalista rendszerben fontos a nemzet,mint egység,amikor minden egyéni érdekekről szól,nem a tömegről,csoportról,népekről?


2017. aug. 29. 00:43
 1/6 A kérdező kommentje:

Tehát sosem lesz olyan a kapitalista rendszerben,hogy minden magyarnak jó lesz.

Mindig lesznek kihasználók,és kihasználtak.

A magyar ugyanúgy áttapos a magyarok,mint a németen,szlovákon,románon,ha az érdeke úgy kívánja.

Mert ilyen rendszer a kapitalizmus,nincsenek csapatok,az egyén számít,és az,hogy hogyan tudsz helyezkedni,másokat átvágni.

2017. aug. 29. 00:46
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Végletekben gondolkozol, a világ nem fekete-fehér.
2017. aug. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dymo ***** válasza:
Miért lenne ellentmondásos? USA?
2017. aug. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

érdekes volt a reakciód, mikor szóba került az USA, mert te magad fogalmaztad meg a nemzeti elv hátulütőir: a nemzeti elvek is sajnos többnyire együtt járnak a kizsákmányolással, maximum ott nem az egyén zsákmányolja ki, vagy szorítja háttérbe a saját népét, hanem a nemzeties nép a másik népet, vagy kisebbséget.


Nem lenne szükségszerű, hogy így legyen, de mivel az emberi természet már csak ilyen, a gyakorlatban sokszor ez lesz a vége a nagy nemzetieskedésnek.


Az az igazság, hogy szocializmusból, kapitalizmusból, nemzetiességből, liberalizmusból, konzervativizmusból, judaizmusból, kereszténységből, iszlámból, és még folytathatnám az eszmerendszerek sorát, mind-mind ki lehetne hozni egy ideális világot is, de egy pokolit is elő lehet idézni a nevükben. Ezt gyakran meg is mutatta a történelem. Nem egy-egy eszmerendszer felelős a rossz történésekért, hanem az emberi természet, ami az önzéssel, a meggondolatlansággal, a túlkapásokkal kihozza ezekből a rendszerekből a legrosszabbat.


S a konkrét kérdésedre pedig az a válaszom, mint valamelyik előttem szólónak: Nem ellentmondásos. Éppen az a baj velünk, magyarokkal, hogy folyton skatulyázunk, és fekete-fehérben gondolkodunk, ahelyett, hogy a címkéket félretolva egyszerűen a józan eszünkkel gondolkoznánk.

2017. aug. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Garpe ***** válasza:

Egyetértve az előttem szólókkal tényleg a végleteket vetted alapul.


Azonban a gondolatod nem alaptalan.


A kérdés itt az, hogy mi a fontosabb. A nacionalisták nyilván a nemzetet helyezik előtérbe ezért szélsőségességüktől függően korlátoznák vagy elvetnék a kaptializmust.

A kapitalizmus teljesen odadóhívei az anarcho-kapitalistá, számukra a kapitalizmus a legfontosabb, elvetik a nemzetet és az államot.


Az egy nagyon jó kérdés, hogy hogyan is van az, hogy bizony sok népszerű illetve uralkodó eszme mind hangsúlyt fektet mind a kettőre. Hiszen az egyik elvileg legitimálja az egyenlőtlenséget, a másik pedig elvileg elveti azt. A logika azt mondja, hogy ez lehetetlen. Igen, de az emberek nem a formális logika mentén gondolkodnak.


A valóság az, hogy ezen eszmék vallói, koránt sem mondják azt, hogy a nemzet az egy kommunaként egyelő kell hogy legyen. Most álltalánosítani fogok, de itt rengeteg eszméről, és nagyon sok különböző emberről van szó, így bőven lesz olyan is aki bár mind a kettőt fontosnak tartja mégsem illik rá egy gondolatom sem, azonban eddigi tudásom alapján igen sokakat lefed ebből valami.


Ők úgy vélik a származás meghatároz, esetleg még a saját "jó ember" definíciójukba bele tartozik, hogy egy nemzetből való. Fontos, hogy az öndefincíiónak is része, hogy "... nemzet tagja vagyok" és MI "nemzet" vagyunk a fontosak. Ők társadalmi problémákat, a nemzettudat és a becsületesség hiányaként szokták megfogalmazni. A társadalmi egyelnőtlenségeket másokora vezetik vissza: A kapitalizmusról úgy vélik, hogy egy jól bevált gyakorlat eredményeként jött létre, a dolgok amiket csinál jók. "Aki ügyes az sikeres, aki sikertelen az biztos ügyetlen, tehát a világ igazságos."


Egy nagyon korai talán sértően is ható modell szerint: ők versengésnek látják a világot, ebben a kapitalizmus tökéletesen bele illik, és ha már az individumnak kell valami csapatot választania, akkor inkább választja a hozzá hasonló nemzetből valót, mert azt ismeri illletve kevésbé tartja veszélyesnek/versenytársanak "hisz' egy hajóban evezünk".


Én ennyit tudok hozzá tenni a témához, érdekes volt ezen elmerengni, és elnézést kérek azoktól, akiket általánosításommal megsértettem.

2017. aug. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve!


Ez egy ugyanolyan bromság mint hogy a baloldal és a nemzeti elvek kizárják egymást.

2017. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!