Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Medgyessy alatt majdnem...

A Medgyessy alatt majdnem államcsőd lett fideszesek által terjesztett mítosz honnan származik, ki kezdte el nyomni?

Figyelt kérdés

Néha látni kérdezőknél, válaszolóknál ezt, hogy Medgyessy majdnem államcsődbe vitte az országot.

Ez a jobbára fideszes hazugság honnan jött, vagy ki indította el?

Aki emlékszik a 2002-2004 közötti időszakra sok minden volt csak nem államcsőd közeli állapot. Tehát alapja nincsen ennek a történetnek. Igaz, hogy nagy osztogatás volt, ami miatt nőtt az államadósság, de közel se olyan szintre, ami miatt államcsődről beszélhetnénk, az ország végig finanszírozható volt, költségvetési hiány se szállt el, csak a gazdasági világválság miatt kerültünk államcsődhöz közel.


2017. aug. 31. 22:47
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
a világválság meg 2008-2009ben ért ide, addigra Medgyessy már rég nem volt hatalmon.
2017. aug. 31. 22:49
 2/27 anonim ***** válasza:
40%

Fidesz-hazugság? Fletó mikor lépett be a Fideszbe?:-)


[link]


A Népszava mióta fideszes újság?:D


[link]


Én emlékszem a 2002-2004-es korszakra, sőt, az azt megelőző és azt követő évekre is. Az ország konkrétan IMF-hitelből volt "finanszírozható", miután Megyó meghirdette a jóléti rendszerváltást, csak épp a folyamatos fedezetről felejtett el gondoskodni.:D Kiürítette az államkasszát, amit az előző kormány feltöltött, aztán folytatta hitelből az osztogatást, épp, mint Kádárék annak idején. Nagyon beszűkült idiótának kell ahhoz lenni, hogy valaki visszasírja ezt a korszakot.

2017. aug. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Még beszűkültebb idiótának kell lenni, hogy valaki keverje 2004-et 2008-2009-el, akkor mondhatjuk azt is, hogy most 2021-van nem? :-D Ha neked négy-öt év nem számít.

Olvastad is a kérdésemet amugy?

Tehát alapja nincsen ennek a történetnek. Igaz, hogy nagy osztogatás volt, ami miatt nőtt az államadósság, de közel se olyan szintre, ami miatt államcsődről beszélhetnénk, ezt írtam.


Van különbség aközött, hogy államcsőd meg, hogy nőtt az államadósság.

Az ország meg csak egyszer kényszerült az IMF-hez fordulni azt is gazdasági világválság miatt.

Tehát továbbra is várom, hogy honnan jön ez a fideszes hazugság, hogy a Medgyessy-kormány

2017. aug. 31. 23:24
 4/27 Pro Patria ***** válasza:
22%

Ennek a cikknek minden szava aranyat ér.:D


"A miniszterelnök szerint ennek az az oka, hogy 2000 óta - amióta elindult a Fidesz otthonteremtési politikája - a lakosság gyakorlatilag nem takarít meg. Emellett a mindenkori kormány 2002 és 2006 között többet költött a bevételénél, és 2006 és 2008 között megakadtak a reformfolyamatok, ami miatt az ellenzéket terheli a felelősség.

Ráadásul túl sokan vettek fel devizahitelt, ami miatt még sebezhetőbb lett az ország - véli a kormányfő."


Tehát, a hiba - természetesen - a Fidesszel kezdődik, 2000-ben. Aztán hibás

az MSZP, de Medgyessyig.

Ezután 2006 és 2008 között hibás ismét az ellenzéki obstrukció, a Fidesszel.

Illetve hibásak az emberek is, akik devizatartozással bírtak.


Hibás mindenki, csak a kormányzás, és maga Gyurcsány Ferenc, mint kormányfő nem.:D

2017. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
23%
Azért raktam be kifejezetten balos médiából forrásokat, hogy az idióta kérdező is lássa, milyen hülyeségeket firkál. Úgy tűnik, fölösleges volt az erőfeszítés, mert sajnos, még a szívéhez közel állók szövegeit sem bírja értelmezni.:D
2017. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Tehát érv nincs, meg forrás se csak jön az idiótázás, tipikus fideszes vagy 69%


Igaz, hogy nagy osztogatás volt, ami miatt nőtt az államadósság, de közel se olyan szintre, ami miatt államcsődről beszélhetnénk, az ország végig finanszírozható volt, költségvetési hiány se szállt el, csak a gazdasági világválság miatt kerültünk államcsődhöz közel.


Ezt meg tudod cáfolni? Ne Gyurcsánytól linkelj nekem hanem akkor bizonyítsd be, hogy itt a Medgyessy-kormány idején államcsődhöz voltunk közel. Ez nem fog menni, de sok sikert hozzá.

2017. aug. 31. 23:41
 7/27 anonim ***** válasza:
45%
Én 2 darab forrást raktam be, de ha kívánod, belinkelek még tízet. Te mennyit is linkeltél a f..szságod alátámasztására?:D
2017. aug. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

A lényeget újra leírom a gyöngébbek kedvéért, az hogy nő az államadósság meg az, hogy államcsőd van az nem ugyanaz! Államcsőd akkor van, ha nem finanszírozható egy ország a piacról. Államcsődbe került Görögország. Államcsőd közelben voltunk 2008-tól 2013-ig mi is.


De nem 2002-2004 között.

2017. szept. 1. 00:02
 9/27 anonim ***** válasza:
23%
Téged tényleg nem zavar, hogy 1. nem fideszesek, hanem kifejezetten baloldali médiumok, sőt, maga Gyurcsány is Medgyessy esztelen politikáját látja az épp csak megúszott államcsőd egyik fő okának, 2. világosan és egyértelműen leírják a folyamatot, amely NEM 2007-2008-ban kezdődött?:D Tanulj már meg szöveget értelmezni, az isten szerelmére. Még ha nehéz is kihúznod a fejed a saját és Megyó seggéből...
2017. szept. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Inkább neked kéne megtanulni szöveget értelmezni mert nagyon nem megy.


Azt kérdeztem, honnan indult az a hazugság, hogy a Medgyessy érában államcsőd közelében, nem később, hanem akkor, mert újabban ezt szeretitek hazudni lett volna az ország. Miközben egyértelmű, hogy nem volt.


Most kibujt a szög a zsákból, hogy de a 2008-2009-es államcsőd közeli helyzetért részben felelős volt az akkori osztogatás.


Csak nem erről szól a kérdésem, és ezzel valamiért nem foglalkozol.


Jól értem, hogy most megtörtént az, amikor egy masszív Fidesz nyaló jobban szereti Gyurcsányt mint Medgyessy-t? Erre se számítottam. :-D

2017. szept. 1. 00:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!