Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak milyen jövőt...

Magyarországnak milyen jövőt vizionáltok?

Figyelt kérdés
Tervezitek a kivándorlást, vagy nem? Esetleg már külföldön éltek?

2017. szept. 1. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Két szélsőségre számítok: nagyon rossz illetve nagyon jó.


Ha folytatódik a jelenlegi kivándorlási és negatív demográfiai trend, abban nem lesz sok köszönet általános gazdasági értelemben, ezt nem nehéz megjósolni.


Ha nyugaton viszont beüt egy közbiztonsági krach, akkor előbb-utóbb felértékelődik a Közép-Európai térség, elsőként Lengyel- és Csehország, majd a mi régiónk. Ebben az esetben visszaáramlik az anyagi és humánerőforrás.


Egyik verzió sem elképzelhetetlen, egymást követő sorrendben sem. Azt se felejtsük el, hogy komoly vízkészleten ücsörgünk, ami hosszú távon szintén felértékelődhet (kivéve ha feltalálják a rendkívül olcsó tengervíz-sótalanítást, erre már vannak ígéretes próbálkozások).


A magam részéről nem tervezem a kivándorlást, amíg nem kényszerülök rá.

2017. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Másfél hét múlva hagyom el az országot. Egyelőre csak tanulni, Kínába megyek egyetemre tanulni.


Nem vizionálok Ukrajnai meg Fehérorosz állapotokat itthon, mivel a többség még mindig "európai", viszont egyre több olyan dolgot látok-tapasztalok itthon amit egészségtelennek tartok, abnormális állapotok vannak a közéletben például. Egyelőre szerintem a megszokott vágányban haladnak majd a dolgok, az elkövetkező 5-10 évben nem lesz komoly változás. Lassú életszínvonal növekedés összeszerelő üzemek behozásával és orosz hitelekkel(ismerős valahonnan, lol), leszakadás a régiótól, szűkülő tér az ellenzéki hangok(értelmiség) számára, de nyílt diktatúra itt sohasem lesz, demokratikusan b@ssz@k szét az országot.


Szerencsére nem anyagi okok miatt kell kimennem, de fontosnak tartom hogy függetlenítsem magam bármilyen országtól, hogy eljuthassak valamiféle kozmopolita állapotba. Az már más kérdés, hogy én itthon szeretnék majd kozmopolita lenni.

2017. szept. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lassan épülünk fel
2017. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es okfejtése kiváló. Csak ez ütött szöget a fejemben:

"(kivéve ha feltalálják a rendkívül olcsó tengervíz-sótalanítást, erre már vannak ígéretes próbálkozások)."

Valóban lennének? Le vagyok maradva? Én úgy tudom, mindről kiderül, hogy korántsem annyira olcsó, hogy megérné. (Nem kötözködni akarok, valóban érdekel a dolog!)

2017. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tengervíz: nem vagyok járatos a témában, de hallottam nemrég egy erre a célra véletlenül felfedezett, olcsó anyagról, amely úgy tűnik, képes kiválasztani a sót. Sajnos linket nem tudok hozzá, mert annyira nem érdekelt.
2017. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szüleim Németországban élnek. Édesanyám tavaly tavasszal ment ki, apukám ott él 5-6 éve. Én még Magyarországon a párommal,de reményeink szerint nem sokáig.

Egyelőre semmi jót nem jósolok ennek az országnak,bár nagyon kívánom,hogy ne legyen igazam.

20/L

23/F

2017. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a feleségemmel 6 éve Németországban élünk, de készülünk hazamenni. Minden csodás itt kint, remekül berendezkedtünk, az ország befogadott minket, de öregek vagyunk már hazát cserélni. Ráadásul enni sem tudunk egy jóízűt. Minden zöldség, minden gyümölcs mű, külföldről hozott vacak. Külcsín megvan, belbecs semmi. Fiatal korban megalkuszik ezzel az ember, de a mi korunkban már oda kell figyelni erre is. Kalandnak nagyszerű volt az első 6 hétig az autóban lakni, 0-ról felépíteni egy új életet nyelvtudás és ismerősök nélkül egy vadidegen országban, de mivel már bizonyítottunk magunknak, elmúlt a varázsa.
2017. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!